25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,742 TL
  • 5,552 TL
  • 198,91 TL
  • 102.314
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Organize bir cinayet, soruşturma derinleştirilsin

Organize bir cinayet, soruşturma derinleştirilsin

Isparta

Ispartalı aile Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çiftinin kızı Emine Büyüknohutçu, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde soruşturması devam eden cinayetle ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, Tabipler Odası Başkanı Adnan İş, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ve çok sayıda meslek odası ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

ORGANİZE CİNAYET

Finike Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma süreci devam eden cinayetle ilgili açıklamada bulunan Emine Büyüknohutçu, Bu korkunç saldırının üzerinden 41 gün geçmiş durumda. 41 gün önce de ifade ettiğimiz gibi; her ne kadar cinayetin faili yakalanmış ve suçunu ifade etmiş olsa da bu katliamın karanlık noktalarının henüz açığa çıkarılmamış olduğu kanısındayız. Bu süre zarfında çeşitli yayın organları aracılığı ile sizlerin de bildiği gibi bazı mektuplaşmalar, ifade değişiklikleri ve çelişkili ifadeler ortaya çıktı. Yaşananlar aklımıza şahsın tehdit edilme ihtimalini ve olayın münferit bir dava dosyası olmayışını, aksine derinlemesine araştırılması gereken organize işlenmiş bir cinayet olduğunu getirmekte. Bu durum yaşam savunucusu dostlarımızı ve ailemizi oldukça rahatsız etmekte. Cinayeti üstlenen şahsın katil sıfatıyla tutuklanması bu olayın altında yatan başka nedenler ve azmettiricilerinin olmadığı, dolayısıyla münferit bir dava dosyası olduğu anlamını taşımamakta" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

MAHMUT AKSU

20 Haziran 2017 Salı 09:40

1-Ana yollara bakan yerlerde mermer faaliyeti yapılmaması, yapılsa dahi çıkan pasaların ana yoldan görünen tarafa dökülmemesi2-Belli bir eğimden fazla (%60) olan alanlara pasa dökümü yapılmaması, yapılsa bile koruyucu set yapılmadan dökülmemesi,3-Mermer madencilik faaliyetlerinin değerlendirmeye alınmayacağı alanlar: Tepe kapalılık oranı % 71 den fazla olan orman alanlarında kesinlikle mermer ocağı na izin verilmez.4-3573 zeytin kanunu zeytinliklerin 3 km yakınına toz çıkaran tesis yapılamaz

VATANDAŞ

20 Haziran 2017 Salı 09:38

PARA KAZANMAK İÇİN İNSANLARIN HAYATLARI YOK SAYILIYOR DOĞA KATLEDİLİYOR SÜTÇÜLER YEŞİLYURT TA BUNLARDAN BİRİ

MAHMUT AKSU

19 Haziran 2017 Pazartesi 17:59

Yeni bir gariban mermere kurban gitti. teyide muhtaç bir haber. yer çandır köyü yeşilyurt ikindi vakti mermer ocağında taş düşmesi sonucu hayat bitti. Allah değerli ailesine sabırlar versin. hiç bir basın yazmıyor veya yazamıyor. haberleri olmamış olamaz. biraz önce bir yorum yapmıştım aşağıda. görevliler hakkında. daha bir saat geçmedi acı haber geldi. Sayın valim gör artık şu zeytin ağaçlarını, 3573 sayılı kanunu....

MAHMUT AKSU

19 Haziran 2017 Pazartesi 17:16

Görevini yapmayan eksik yapan görmezden gelen ilgililerin yüzünden katledildiler. Buradan sayın valime yazıyorum. çandır köyündeki tüm dağlar zeytin ağaçları ile dolu olmasına rağmen zeytin ağacı yoktur diye rapor veren ısparta orman bölge müdürlüğü ve sütçüler orman işletme müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. 3573 sayılı zeytin kanuna göre bu ağaçlar göründüğü anda buralara mermer izni veren ısparta da tek bir müdür kalmayacaktır. fetö den beter olacaklardır. umudumuz valimiz di?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR