26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,92 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ONUN EN ZOR ZAMANINDA YANINDA OLDULAR

Yozgatlı İş Adamı Ferhat Uzunlulu tarafından Bucak ilçesine bağlı Çamlık beldesinde yaptırılan Hacı Yüksel Uzunlulu Camii'nde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yemek düzenlendi.

Isparta

Yozgatlı Hayırsever İş adamı Ferhat Uzunlulu tarafından annesi Hacı Yüksel Uzunlulu’nun adını verdiği camii de Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yemek verildi. Yemeğe Isparta Emniyet Müdürü Mehmet Or, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve çok sayıda davetli katıldı.

İşadamı Ferhat Uzunlulu, kendisinin aslen Yozgatlı olduğunu ancak Çamlık beldesine ise bir vefa borcu olduğunu belirterek, burayı bir cazibe merkezi haline getireceğini söyledi. Uzun yıllar önce kendisinin zor zamanında iken yanından ayrılmayan personellerinin Çamlıklı halkı olduğunu kaydeden İş Adamı   Uzunlulu, bu yüzden benim en zor zamanımda bile Çamlık beldesinde bulunan kardeşlerim beni satmadılar. Ve benim Çamlık beldesine bir vefa borcum var dedi. Çamlık'a ilk önce insanların ibadet edebilmesi için bir camii yaptırdığını belirten Uzunlulu, daha sonra ise Aş Evi olarak ismini verdiği küçük bir dinlenme yeri yaptı. Yolculuk esnasında dinlenmek için mola verenlere ise ücretsiz gözleme ve çay servisi yapılıyor dedi.

Çamlık ilçesine birde okul yaptıran İş Adamı Uzunlulu, daha  sonra beldede eksiklikleri bir bir gidermeye devam ediyor. Beldedeki Sağlık Ocağı sıkıntısının bulunduğunu dile getiren Uzunlulu, bunun içinde gerekli çalışmalara başladıklarını belirtti. Çamlık yöre halkının çok iyi ve yardımsever olduğunu dikkat çeken Uzunlulu yaptığı açıklamada ise; "Elimizden geldiği kadar Çamlık Beldesini bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Başladığımız işi bitirmek için çaba gösteriyoruz. Burası tam donanımlı bir cazibe merkezi haline geldiğinde artık buraya yatırımcı da gelecek. Çamlık kısa süre sonra büyük bir yatırımcı potansiyeline sahip olacak" diye konuştu.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yemek düzenlendiklerini belirten Uzunlulu, Ramazan Ayı'nda her gün iftar yemeği ve Ramazan ve Kurban Bayramı'nda yemek veriyoruz. Her yıl Kutlu Doğum Haftası'nda yemek organizasyonu yapıyoruz. Allah kabul etsin" şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

t.s

21 Nisan 2014 Pazartesi 11:48

ınsallah tarkanım...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR