27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ÖLÜME MEYDAN OKUYAN DOKTOR..

Dr Hamit Çelik REDLINE KARDİYOLOJİ merkezinde uzman kardiyolog. Son derece başarılı ve tanınmış bir tıp adamı olan Dr Hamit Çelik şöhretini,sadece iyi bir kardiyolog olmasına değil,ölüme ısrarla, bıkmadan, usanmadan meydan okumasına borçlu..Dr Hamit Çelik artık öldü denilen 4 hastayı hayata geri getirmeyi başardı.Bu hastalarda birinin 4, diğer ikisinin 2,5,bir diğerinin ise 3 saat boyunca kalbi durmuştu..Yani aslında tıbben yarı ölüydü bu hastalar.Sadece beyin ölümleri gerçekleşmemişti

Isparta

Geçekleşmemişti çünkü kardiyolog doktor Hamit Çelik’in ölüme meydan okurcasına verdiği inanılmaz bir savaş vardı..

Ve bu kahraman doktor, hocalarının, başhekemin ve hastane’de ki mesai arkadaşlarının artık öldü bırak müdaleleyi demelerine kulak asmadan ısrarla sürdürdüğü çabaların sonunda bu vakaları hayata geri getirmeyi başardı..

Bunlardan en çarpıcı olanı 7 aralık 2012 yılında çanakkale 18 mart üniversitesi araştırma hastanesi’nin acil servisinde yaşandı.

SIRADIŞI OLAYIN İNANILMAZ ÖYKÜSÜ

Tarih 7 aralık 2012 . Yer Çanakkale 18 mart üniversitesi araştırma hastanesi acil servisi.

Akşam saat 19 00 da kalp krizi geçiren Halil Erdem 18 mart üniversitesi acil servisine getirildi..Hasta geldiğinde kalbi durmuştu..

O sırada acil servis’in nöbetçi kardiyolog uzmanı Hamit Çelik’ti. Çelik hastaya hemen müdahaleye başladı..

Ancak bir buçuk saat süren kapsamlı mühaleye hasta olumlu yanıt vermiyordu.Durmuş kalp yeniden çalışmıyordu. Elektro şok ve diğer tüm acil müdahele yöntemleri işe yaramıyordu.

HASTA ÖLDÜ MÜDAHALEYE SON VERİN.

2 saat sonra artık Halil Erdem’den umut tamamen kesilmişti.

Acil servis’in sorumlu başhekimi, Doktor Hamit Çelik ve ekibinden hastaya yaptıkları müdahaleye son vermelerini istedi

Kardiyolog uzman Doktor Hamiit Çelik başhekim’in bu talimatını dikkate almadı ve hastaya müdahale etmeye devam etti..

Bunun üzerine başhekim ile çelik arasında kısa süren sert bir tartışma yaşandı. Başhekim hastanın artık öldüğünü ve bu ısrarcı tutumun manasız olduğunu söylüyor, buna karşın Çelik hastanın kalbini tekrar çalıştırabileceğine yönelik inadını sürdürüyordu.

Oysa acil mühaleye ilişkin herşey kitaba uygun yapılmıştı ancak hasta hiçbir şekilde cevap vermemişti.

Dr Hamit Çelik bunun nedeni nin hasta’nın damarlarındaki tıkanıklık olduğunu ve anjiyo yapılarak hayata tekrar geri getirilebiliceğini söylüyor du

Bunun üzerine Başhekim sinirli bir şekilde acil servisi terk eder ve Hamit Çelik mesai arkadaşlarının şaşkın bakışları altında anjiyo yapmak için hazırlığa başlar..

Tüm bunlar yaşanırken hasta Halil Erdem’in kalbi 2,5 saattir durmuş vaziyettedir. Sadece beyin ölümü gerçekleşmemesi için dönüşümlü olarak hemşireler hastaya aralıksız kalp masajı yapmaktadır.

 

Halil Erdem

DR HAMİT ÇELİK DURMUŞ KALBE ANJiYO YAPTI.

Çelik’in talimatı ile acil servis ekibi Halil Erdeme anjiyo yapılması için tüm hazırlıkları yapar ve vakit kaybedilmeden operasyon başlatılır..

Dr Hamit Çelik, Erdemin yüzde yüz tıkalı iki damarına ve yüzde yetmiş oranında tıkalı diğer bir damara anjiyo yapmaya başlar..

Doktorun amacı kalbin durmasına neden olan damarları açmaktır.

Bu sıradışı anjiyo operasyonu gerçekleşirken bir yandanda hemşire hastaya durmaksızn kalp masajı yaparak beyin ölümünün gerçekleşmesini engellemeye çalışıyordu..

Çünki hayatta kalması gereken en hayati organ hastanın beyni idi.

Ve bu inanılmaz heyecan verici anjiyo operasyonu 20 dakika sürdü. Dr hamit Çelik ve yardımcısı asistan doktor Serdar Can,Halil Erdemin kapanmış 3 damarını açtı ve stent yerleştirdi.

Operasyon bittikten sonra hastaya kalp masajı yapılmaya devam edildi..Damarların açılması ile yarım saat içinde kalp atışları ritmine girmeye başladı..

Artık hasta’nin duran kalbi yeniden çalışıyordu.

Hasta halil Erdem yoğun bakım ünitesinde müşade altına alındıktan 5 saat sonra uyandı..

Erdem hala Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yaşamaya devam ediyor.

Oldukçada sağlıklı. Ve hayatını kurtaran doktor Hamit Çelikle dost oldular..Fırsat buldukça görüşüyorlar.

O akşam acil serviste görevli olan Dr Hamit Çelik değilde başka bir hekim olsaydı ,belki Halil Erdem şuan yaşamıyor olacaktı.

BU İLK DEĞİLDİ

Aslında Dr Hamit Çelik’in ölüme meydan okuyuşu sadece bununla sınırlı değildi.

Bu inanılmaz kardiyolog tıpkı Halil Erdem gibi benzer vakaaları da hayata döndürmeyi başardı..

6 aralık 2014: uzun köprü devlet hastanesi acil servisi..hastanın ismi Recep Özten (61). İki buçuk saat boyunca duran kalbi çalıştırdı.

4 ocak 2015: Yine uzun köprü devlet hastanesi acil servisi. Hasta C:E (63)..Kalp 3 saattir durmuştu

11 Nisan 2015: İstanbul Medision Hastanesi: Bayan hasta A:Ö (57).Kalbi iki buçuk saat çalışmadı.

   REDLINE KARDİYOLOJİ MERKEZİNDE ÇALIŞIYOR

Dr Hamit Çelik şuan İstanbul REDLINE  kardiyoloj dalı merkezinde meslek hayatını sürdürüyor.Ve yeni hayatlar kurtarmaya, doğru teşhisler ile hastaların dertlerine derman olmaya devam ediyor.

KARDİYOLOG UZMAN DOKTOR HAMİT ÇELİK HER HAFTA CMC HABER’DE

Ölüme meydan okuyan…Öldü denilen hastaları hayata geri getirmeyi başaran, durmuş kalbe anjiyo yaparak damarları açan, hastayı kaybetmemek için tıbbın tüm olanaklarını sonuna kadar zorlayan yetenekli ve şöhretli kalp cerrahı Hamit Çelik her hafta kalp sağlığı ve doğru tedavi yöntemleri hakkındaki yazıları ile cmchaber.com da olacak..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Boşver adımı

07 Ocak 2018 Pazar 16:51

Kafası bacakları elleri kollari kopmuş birini de dö

Nermin donmez

12 Ocak 2017 Perşembe 21:02

Randevusuz bakılıyormu

İbrahim Baylan

02 Eylül 2016 Cuma 16:51

Bartın dan babalı çapaya getirdim.Çapa eski kalp damar cerrahisi bizi Redline gönderdi.Tesadüf birde DrDr hamit çelik

mustafa aldındağ

24 Ağustos 2015 Pazartesi 15:09

kalbi duran bir hastanın 5 ile 10 dakika sonra nerdeyse tüm beyin fonksiyonları oksijensizlikten biter .hastanın sadece kalbi atar o hasta artık yaşayan bir ölüdür

vatandas

24 Ağustos 2015 Pazartesi 14:02

ÖLÜLERI DIRILTIYOR! IMANIN NIKAHIN TALAKIN SAKASI MECAZI OLMAZ! AYRICA HERKES ICRA ETTIGI MESLEGIN HAKKINI TABIKI VERECEK ; NE DEMEK ACILDE O OLMASAYDI ÖLÜRDÜ! YANI DIGER DOKTORLAR MESLEGINI HAKKIYLA ICRA ETMIYORMU??????

başka bir kalp doktoru

24 Ağustos 2015 Pazartesi 11:13

muhtemelen bu doktor ya ısparta da bir özel hastaneye gelecek gelmeden önce reklamını yapmak istiyor ya da çalıştığı hastanede hasta sayısında azalma var ıspartadan hasta çekmeye çalışıyor. ben başka bir anlam veremedim....

cikmadik

24 Ağustos 2015 Pazartesi 00:14

Vade doldumu gerisi ****

Atilla

24 Ağustos 2015 Pazartesi 12:21

Bir insanın beyni yaklaşık 5 dk oksijensizliğe dayanır şayet kişinin yaşı çok küçük veya havanın soğuk olması gibi yan faktörler söz konusu ise bu süre ancak dakikalar ölçüsünde uzayabilir. Ve duran kalbe müdahale etme süresi her şeye rağmen 45 dk dır. Bu yüzden kalbi Bir saat durdu, iki saat durdu öldü diriltti haberler kanımca tam bir palavradır. BU yüzden halkımızın bu tür haberlere ve kişilere karşı uyanık olmasını tavsiye ediyorum .. Saygılar

xx

24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:15

da hala haberi okuya okuya bu olaya vade gözüyle bakmak ülkedeki cehaleti gözler önüne seriyo adam bilimsel olarak yaklaşmış damarı açmış ve kalbi çalıştırmış bein ölmedi mi insan da ölmez helal olsun

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR