19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Okulların açılmasıyla ilgili açıklama

Son dakika haberine göre valiliklerden okullarda yüz yüze eğitime başlanılmasına ilişkin peş peşe açıklama yapıldı.

Isparta

Isparta Valiliği'nden yapılan açıklamada "1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır" denildi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız   başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Isparta lı fatih

28 Şubat 2021 Pazar 16:28

Ünüversiteyi acın büyük ler kendisini koruya bilir ama kücük cocuklar koruyamaz

Mantıksız

27 Şubat 2021 Cumartesi 17:54

Sınav yapmayın siz ama davrazda bebeleri yarıştırın. Sınav olacak çocukları çıkarın davraza orda sınav yapın o zaman.

Memocan

27 Şubat 2021 Cumartesi 16:04

Engelliler ise gitmesin ne olur lütfen

Delirttiniz

27 Şubat 2021 Cumartesi 15:05

Sorun karar almakta değil aldıģın kararın arkasında durabilmektedir. 1 senedir milli eğitim karar alamamakta maalesef alsa da arkasında durmamaktadır.

Asa

27 Şubat 2021 Cumartesi 13:39

Halbuki cocuklar okullar açılacak diye ne sevinmişti.

Ali Riza

27 Şubat 2021 Cumartesi 13:03

1 martta sınav yapan okullar var!!!

Uğur

27 Şubat 2021 Cumartesi 12:17

Peki pazartesi okullar açılırmi yoksa kabine toplantısı sonrası bellimi olucak

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR