19 Haziran 2018 Salı

  • 4,722 TL
  • 5,469 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

OKULLARDA SINIF REZALETİ

2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte sorunlarda gün yüzüne çıkmaya başladı.

Isparta

Yeni eğitim sistemiyle birlikte altyapısında eksik olan okullarda ki sıkıntılar öğrencileri ve velileri tedirgin ediyor.

 

Sınıf eksikliğinden kaynaklanan sorunların yüzünden endişe duyan öğrenci velileri seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Haber merkezimize mesaj atarak, çocuğunun okullundaki sıkıntıları anlatan bir veli öğrencilerin bodrum katta eğitim gördüklerini iddia etti. Okul yetkililerine başvurduklarını fakat olumsuz cevap aldıklarını ifade eden veli, sorunun biran önce çözülmesini istedi.

 

İşte öğrenci velisinin haber merkezimize gönderdiği mesaj :

 

Merhaba, Öncelikle Isparta'mıza ışık tuttuğunuz için çalışmalarınıza teşekkür ederim. İnsan canı yanı yanıp ta sesini bir yerlere ulaştıramayınca kendisini çaresiz hissedermiş. Ben en azından sizlerin sayesinde sesimi bir yerlere duyurabileceğimi düşündüm. Hepimizin bildiği gibi pazartesi günü okullar açıldı. Hepimiz çocukluğumuzdan biliriz okuma heyecanını. İşte bu duygularla kızımla beraber Mavikent İlköğretim okuluna gittik. Yeni sistem dolayısı ile okula başka okullardan öğrenciler gelmiş. Buraya kadar herşey normal. Ama daha çocuklar bismillah demeden çocukların hangi sınıfa gideceğini saptamak için sınav yapılacak dediler. Çocuk daha okula başlamadan sınavla okula başlaması ile kızım ağlamaya başladı.Çünkü dersine çalışmadığını düşünüyordu. Yani başarısız olma korkusu başladı. Neyse çocuk sınava girdi. Ertesi günün sabahına kadar kriter nedir bilmiyoruz çocukların sınıfları belli oldu. Çocuğu psikolojik olarak tekrar hazır hale getirdik derken asıl şok geldi. Zaten size yazmamın asıl sebebi de tam burası. 6 adet sınıf hazırlanmış. Sınıfların 4 tanesi eğitimime elverişli sınıflar 2 tanesi ise bodrumda daha önce sınıf olmamasına rağmen sınıf olarak hazırlanmış bir yer. Benim çocuğumda bu sınıflara düştü. Herhalde bu sınıflara düşenlerin torpilleri yoktu. Çünkü sınıflar herhangi bir kuraya göre dağıtılmadı. Sınıfta şikayetçi olmamın sebebi ise sınıflarda tavana yakın noktalarda sadece 3 adet banyo camı büyüklüğünde camlar bulunmakta. Böyle bir sınıfta şahsen bir toplantı yapılmış olsa toplantı bir saat sürse ben sıkıntıdan dayanamayıp dışarı kendimi atarım. Ki burada 10-11 yaşlarında çocuklar eğitim görecek. Ayrıca çocuklar kendilerini şimdiden tembeller bodrum katında kalacak diye kendilerini psikolojikmen bitirmekteler. Gerçekte ise böyle birşey yok çocukların hepsi başarılı öğrenciler. Ama gelde çocuklara anlat. Ayrıca tembel öğrenciler bile olsa Türkiye’de kalite dalında 3. lük ödülü almış bir okula böyle bir eğitim-öğretim yakışır mı. Gelelim neden size anlatıyorum. Okul yöneticilerine durumu sorduğumda 'Biz böyle uygun gördük, istediğiniz yere gidin.' şeklinde bir baya nasıl davranılacağını bilmeyen yöneticisi okul müdürünün yaklaşımıdır. Bağırarak el kol hareketleri ile derdimizi dinlememek istemektedir. Bizlerin adilane sunduğu bazı önerileri elinin tersi ile iterek ben okul müdürüyüm benim istediğim gibi olacak demektedir. Sizlerden isteğim ise tabiki okul müdürünü fırçalamamız değil. Sadece Bu sınıfların görüntüleri resmederek Kalite dalında Türkiye 3.sü bir okulun şartlarını göz önüne sermenizdir.Yeni sistemin(4+4+4) tabanının hazırlanmadan getirilmesinin doğurduğu şartları herkesin görmesini istiyorum. Sözde eğitimde fırsat eşitliği vardır. Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar, iyi çalışmalar.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR