20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

OKULLARDA SİGARA, ALKOL VE UYUŞTURUCU TEDBİRİ

Okul içinde ve çevresinde şiddet ve suçla mücadelede, okul yönetimi, aileler, öğrenciler ve polis arasında işbirliği sağlamak, suçu oluşmadan önlemek, suç korkusunu azaltıp daha verimli öğretim ortamı sağlamak amacıyla Güvenli Okul projesi kapsamında okullarımızda üniversite mezunu okul polislerimiz görev yapmaktadır.

Isparta
Personelimiz, Okul yöneticileri ve rehber öğretmenlerle birlikte çalışmak suretiyle gençlerimizin ihtiyaç duyduğu tüm konularda yardımcı olmak, okulun güvenliğini sağlamak ve okula dışarıdan müdahaleleri engelleyerek, öğrencilere sigara, alkol, uyuşturucu madde tedarik edilmesini önleyici tedbirleri almaktadır. Okul Güvenliğine ilişkin yapılan denetimler, bilgilendirme çalışmaları kapsamında 03.12.2012–07.12.2012 tarihleri arasında Emniyet Müdürlüğümüzce;
 
• Okul bahçelerinde alkol alınmasını önlemek amacıyla Öğrenciler İ:Ö, Zehra Ulusoy, Öğretmenler İ.Ö, Gülcü, Yaşar Ulucan, Cengiz Topel, Bağlar ilköğretim okulları ile Gazi Sosyal Bilimler, Halı kent Liseleri gece saatlerinde kontrol edilmiş her hangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Adı geçen okul idarecileri ile de yapılan görüşmelerde Emniyet Müdürlüğümüzce alınan önlemlerden sonra okullarında her hangi bir sorun yaşanmadığı belirtilerek memnuniyetleri ifade etmişlerdir.
 
• 03.12.2012 günü akşam saatlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 6 Mart Caddesi Merkez İmam Hatip ortaokulu bahçe duvarında alkol alan şahısların olduğunu tespit etmiş, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince alınan şahıslar hakkında Kabahatler Kanunu gereğince Sarhoşluktan işlem yapılmıştır. Alkol alan şahıslardan ikisinin yaşının küçük olması nedeniyle kendisine alkol temin eden 18 yaşından büyük şahıs hakkında Türk Ceza Kanunun 194.maddesi gereği Sağlık için zararlı madde temini suçundan işlem yapılmıştır.
 
 • Okul çevresinde risk taşıyan 41 şahsın Genel Bilgi Toplaması yapılmıştır.
 
 • Okul çevresinde risk taşıyan şüpheli 3 şahsa Kabahatler Kanunu gereğince toplam 507,00 TL idari yaptırım uygulanmıştır.
 
• Açılması izne bağlı 124 işletme denetlenerek; 3 Play Station oyun salonuna 18 yaşından küçük çocuk almaktan Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılmıştır.
 
• Okul Güvenliğini geliştirmek amacıyla öğrencilere yönelik 22,velilere yönelik 6 Toplantı düzenlenmiştir. Toplantılarda katılımcılara bilgilendirici broşürler dağıtılmıştır. Sağlıklı bir eğitim ortamının temel unsurları olan öğretmen, öğrenci, veli ve güvenlik işbirliğinin sağlanması ile birlikte mümkündür. Isparta İl Emniyet Müdürlüğü olarak İlimizi En Güvenli Eğitim Kenti yapmak amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR