17 Şubat 2020 Pazartesi

ISPARTA
HA YIKILDI HA YIKILACAK

HA YIKILDI HA YIKILACAK

POLİS EKİPLERİ HAYAT KURTARDI

POLİS EKİPLERİ HAYAT KURTARDI

BU EĞİRDİR OVASINA İHANETTİR

BU EĞİRDİR OVASINA İHANETTİR

FİŞTE UNUTULAN ÜTÜ YANGINA SEBEP OLDU

FİŞTE UNUTULAN ÜTÜ YANGINA SEBEP OLDU

OKULLARDA KÖPEK SAHİPLENDİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

OKULLARDA KÖPEK SAHİPLENDİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Isparta

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullara, ‘öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için hayvan sahiplenme çağrısına’  Isparta’da olumlu yaklaşımlar geldi.

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü ilk etapta üç okulu pilot seçerken, Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile yapılan ortaklaşa çalışmayla okullarda köpek sahiplendirme çalışmaları başladı.

Bu kapsamda Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde başlattığı çalışmayla belediyenin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden belirlenen köpeklerin okullara teslimine başladı.

İlk uygulama Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinden başlatıldı. Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fatih Demirbağ, “Milli Eğitim Bakanımızın başlatmış olduğu her okula bir köpek projesi kapsamında Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in bize vermiş olduğu imkanlar dahilinde her okulumuza ikişer kulübe ve köpekler ile birlikte yanında verebilecekleri mama, mama ve su kaplarını verip okulumuzdaki öğrenci arkadaşlarımıza emanet ettik” dedi.

Köpekleri seçerken, öğrencilerle birlikte uyum içerisinde yaşayacak yavru köpekleri seçtiklerini söyleyen Demirbağ, “Çünkü birlikte büyümelerini istedik. Köpeklerimizin her türlü bakımları, aşıları yapıldı, herhangi bir sağlık sorunları yok. Bundan sonraki görev öğrenci arkadaşlarımızda, öğretmenlerimizde” şeklinde konuştu.

Uygulamanın Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürdürüldüğünü ve ilk etapta belirlenen üç pilot okulla uygulamanın başladığını aktaran Veteriner İşleri Müdürü Fatih Demirbağ, “Önümüzdeki günlerde tüm okullarımıza verebilecek şekilde ayarlamalar yapıyoruz. Teslim ettiğimiz hayvanlarımızın her türlü takibi yapılacak” görüşlerinde bulundu.

Böyle bir uygulamadan dolayı mutlu olduklarını söyleyen ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden öğrenciler de, “Bu köpeklerimize büyük bir mutlulukla bakacağız. Böylece sorumluluk sahibi oluyoruz. Bu konuda bize destek veren öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” ifadesinde bulundular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Saliha Arı

12 Ekim 2019 Cumartesi 00:58

Bu uygulama inşallah tüm İllerde ve ilçelerde uygulanır,hem sahipsiz canların sağlıklı,korkusuz,mutlu bir yaşamları olur hem de yeni yetişen nesil vicdanlı,merhametli,sevgi dolu bireyler olarak yetişir ve topluma daha yararlı olurlar.Çok güzel bir uygulama ve dileğim Türkiye çapında uygulanması.

VATANDAŞIN BİRİ

09 Ekim 2019 Çarşamba 20:29

vatandaş 15 yıl evimizde evladımız olanm ne uyuz oldu nede bit iki ayaklılardfan kork kardeş bit olarda birde onlarda ihtiyaç sahibi ne harcanacak bi külübe bi mama görende rezisans yapılıyor sanacal saçmalayın be sevmiyorsan zarrda verme konuşmada olurmu onlar allahın sesiz kulları...bugün haberde lady adlı köpeği ezip oldürmüş itin biri mahalleli diyorki bi çocuk düşse anneden önce koşardı yardıma anladınmı konuyu acaba ??????

para soran vatandaşa

09 Ekim 2019 Çarşamba 18:39

laf olsun diye yazıyorsunuz ona ne kadar para harçanmış milyon liralar mı harcanmış geçmiş dönemdeki usulsüzlükleri görmezler hayırlı bir iş yapılmış çocuklar ve hayvanlar için medeniyet gördünüz mü hemen saldırıyorsunuz

vatandaş

09 Ekim 2019 Çarşamba 15:22

ona harcayacağınız parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtsaydınız keşke

veteriner

09 Ekim 2019 Çarşamba 14:11

Hayvanlar bitlenip uyuz olmaz onların aşısı ve ilacı var belediye veterinerleri bu aşı ve ilaçları yapar yaşı uygunsa kısırlaştırıp küpeleyip kayıt alır bilmiyorsanız öğrenin lütfen.

Vatandaş

09 Ekim 2019 Çarşamba 13:38

Düşünce güzel ama köpek bitlenip uyuz olunca çocuklara da bulaşır o ne olacak peki inşallah aşıları falan tam zamanında yapılır da çocuklara bişey olmaz kaş yaparken göz çıkarmayın sonra

Katılıyorum

09 Ekim 2019 Çarşamba 12:33

Süper fikir.. Çocuklar daha duyarlı yetişir. Sevgiyle dolar.. Tebrikler

Antispartan

09 Ekim 2019 Çarşamba 12:23

Arada da olsa güzel şeyler görmek duymak iyi geliyor insana milli eğitim bakanımızi ve il milli eğitim müdürümüzü kutluyorum.

vatandaş

09 Ekim 2019 Çarşamba 12:06

Çok güzel bir proje ön ayak olanlardan Allah razı olsun.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR