visitor analyticsvisitor analytics
22 Temmuz 2017 Cumartesi 07:50

ÖĞRENCİSİNE GERİZEKâLI DİYENCE OLANLAR OLDU

Öğrencisine Gerizekâlı diyence olanlar oldu
28 Kasım 2015 Cumartesi 16:02

Öğrencisine Gerizekâlı diyence olanlar oldu

Isparta’da bir ilkokul öğretmeni, öğrencisini “Gerizekâlı”,“Manyak” diyerek dövdü. Babanın tazminat davası açtığı öğretmen iddiayıreddetti. Ancak verilen cezayı Yargıtay Hukuk Genel Kurulu da onadı.

 

Öğrencisine ‘Gerizekâlı’ diyen öğretmen tazminat ödeyecek

 

Yargıtay, ‘öğretmen dayağı’ davasında emsal olacak bir karara imza attı. Olay 2011 yılında Isparta’da yaşandı. İlkokul 3. sınıf öğrencisiT.G., tören alanında diğer sınıf arkadaşlarından önce “Andımız”ı okumayabaşladı. Bu duruma sinirlenen kadın sınıf öğretmeni F.B., çocuğu kulağından tutarak diğer öğrencilerden ayırdı. Bununla da yetinmeyen öğretmen F.B.,öğrencisine hakaret etti, tokat attı. T.G., olayı ailesine anlattı, öğretmen hakkında “darp ve hakaret” suçundan 7 bin TL’lik tazminat davası açıldı.

 

‘TEDAVİ GÖRÜYOR’

Isparta 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, T.G.’ninbabası şöyle konuştu: “Tüm arkadaşlarının önünde ‘Aptal’, ‘Gerizekâlı’,‘Manyak’, ‘Defol git’ diyerek hakaret etti. Olaydan dolayı çocuğum çok utandı,onuru kırıldı. Motivasyonu düştü ve derslerinde adaptasyon sorunu yaşadı.Özgüveni zedelenen çocuğumu psikoloğa götürmek zorunda kaldım. Psikolojik ilaç tedavisi devam ediyor.”

 

‘DAYAK ATMADIM’

Davalı öğretmen ise “Okulda Andımız’ı okuma sırası benim sınıfıma verilmişti. Sınıftan 5 öğrenciyi Andımız’ı okuması için seçtim. Bu öğrencilerden T.G. tören alanına sonradan geldi ve sırası gelmeden Andımız’ıokumaya başladı. Kulağından hafifçe tutarak durumu anlattım, daha sonra dasınıfa çağırdım. Tokat atmadığın gibi hakaret de etmedim” diyerek kendini savundu.

Tarafları dinleyen mahkeme, “dayak ve hakaret” olayının sabit olduğuna hükmederek öğretmen F.B.’yi 2 bin 250 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.

 

YARGITAY ONADI

Öğretmen F.B.’nin temyiz istemini görüşen Yargıtay 4. Hukuk Dairesi de kararı “Dava kamu kurumuna açılmalıydı, öğretmene değil” diyerek bozdu. Yerel mahkeme, “öğretmene isnat edilen suç görev suçu değil, kişisel suç” diyerek ilk kararında direnince, dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun gündemine geldi. Genel Kurul, yerel mahkemenin direnme kararını yerinde bularak, dairenin bozma kararını kaldırdı. Böylece yerel mahkemenin verdiği tazminat kararı kesinleşti. Öğretmen F.B. öğrencisine 2 bin 250 TL tazminat ödeyecek.

Bekçi'ye Koltuk Büyük Geldi

Tufan Karbeyaz
16 Ocak 2016 Cumartesi 17:41

SDÜ den kaçarak nevşehire gelen Bekçi önce prof,sonra dekan ve rektör yardımcısı oldu.Bir anda bu kadar makam sahibi olunca geçmişini unutup kibre kapıldı.Herkesi taciz etmeğe,küfür etmeye ve tehdid ederek dövmeye kalkıştı. Üniversitede tehdit etmediği adam,laf söylemediği insan kalmadı. Kendini oraya getiren rektörü bile kötülemeğe kalkıştı,aleyhine çalıştı. O da biletini kesip haddini bildirdi. Şimdi her yerde SDÜ ye geridöneceğini,dekan ve Rektörden söz aldığını söylüyor. Gözün aydın Isparta

11 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Dürüst olun

Yalan yanlış
11 Ocak 2016 Pazartesi 15:22

İsmail bekcinin önünü kapatmak ve rektör olmasını engellemek için her taraftan saldıran nehüden bazı personeller iftiraya başvuracak kadar tutuşmuş durumdalar. Yazık çok yazık. Tehdit ve darpın olmadığı salondaki kameralardan bariz belli. Darp edildiği iddia edilen öğretim üyesi cesareti varsa çıksın da yalan söyledim desin.

1 Beğendim
18 Beğenmedim
 
Yanıtla

MHP-AK Parti kavgası

gül diyarı
02 Aralık 2015 Çarşamba 16:49

bu olsa olsa MHP-AK Parti çatışması olabilir. İsmail Bekçi MHP'liymiş. Dayak yiyen AK partili. bir üniversite hocasının bu işi yapacağını hiç düşünmezdim, hadi MEB neyse de

11 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

ah be ismail hocam

sdü memur
01 Aralık 2015 Salı 20:37

SDÜ'den ayrılarak Nevşehire giden İsmail Bekçi hocanın olayını ayrıntısıylahttp://www.yenihaberden.com/rektor-yardimcisinin-ogretim-uyesini-darp-ettigi-iddiasi-131528h.htm okudum üzüldüm. durmuş acar hocanın asistanıydı, ancak adli soruşturma da başlamış karşı taraf ise tedavi görüyormuş. Tokat AK Parti milletvekili adayını darb etmiş. yazık etmiş.

10 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Eski öğrenci

Ankara
30 Kasım 2015 Pazartesi 13:24

Ben sdü iibf de işletme bölümünden mezunum, ismail bekçi fakültenin en kibar ve beyfendi hocalarindi, bu yorumu yapmadan geçemezdim, bu yorumlarin iftira olduğunu tahmin ediyorum, altaki yorumlari paylaşanin paralelci olduğunundan eminim,

4 Beğendim
17 Beğenmedim
 
Yanıtla

eğitimcinin eğitimi

serdar
30 Kasım 2015 Pazartesi 10:31

ilkokul öğrencisi andımızı erken söylesene olur söylemese ne olur nihayetinde orası okul kışla değil,okul.aynı şekilde o öğretmene biz yaptığı hareketlerden dolayı hakaret etsek topluca toplum içine çıka bilirmi, o piskoloji ile ders anlata bilirmi,o öğrencisinden özür dilemeli erdemlilik budur

0 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

delikanlılık

ıspartalı
29 Kasım 2015 Pazar 19:37

Bu ismail bekçi ile uğraşan az gelişmiş ülkenin taze soğanı korkundan buralara yazabiliyorsun maçan sıkıyorsa adını yaz bilmeden görmeden duyöadan yapıştır. Demkki ismail bekçinin gelmesinden endişeleniyorsun gelsinde senin gibileri denk getirsin

8 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla

Üniversite hocası da pskilojik travma geçirdi!-4

Nevşehirli Murat
29 Kasım 2015 Pazar 15:24

SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Nevşehir'e gönderilen adam bakın ne işlere yol açtı! http://www.fibhaber.com/nevsehir/universitede-sok-tehdit-ve-darp-iddiasi-h40966.htmlProf. Dr. İsmail Bekçi, Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz'ün yanına gelerek çık dışarıya seninle görüşeceğiz dedi. Çığırından çıkan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekçi, Doç Dr Abdulkadir Hocanın elinden tutarak "çıkLAN dışarı, ben rektör yardımcısıyım ben ne dersem o olur çık LAN dışarı" dedi. O esnada olayı..

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Üniversite hocası da darb edildi-3

Nevşehirli Murat
29 Kasım 2015 Pazar 15:15

http://www.fibhaber.com/nevsehir/universitede-sok-tehdit-ve-darp-iddiasi-h40966.html"Sunucunun çay molası anonsunun ardından hızını alamayan Prof. Dr. İsmail Bekçi, Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz'ün yanına gelerek çık dışarıya seninle görüşeceğiz dedi. Abdulkadir Uzunöz'ün; "hocam şu an meşgulüm, birazdan geleceğim" cevabı üzerine daha da sinirlenerek "çık dışarı lan" dedi.

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Üniversitede de darb-2

Nevşehirli Murat
29 Kasım 2015 Pazar 15:08

SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Nevşehir'e gönderilen adam bakın ne işlere yol açtı!http://www.fibhaber.com/nevsehir/universitede-sok-tehdit-ve-darp-iddiasi-h40966.html"açılış konuşmalarının ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bekçi tarafından bir anda salonda bulunanların gözü önünde kendisine darbedildiğini iddia eden Uzunöz, şunları kaydetti: Üçüncüsü düzenlenmekte olan İlköğretim Eğitimi Konferansında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekçi..

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Üniversite Hocası da darb edildi ! - 2

Nevşehirli Murat
29 Kasım 2015 Pazar 15:03

SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Nevşehire gönderilen adam bakın ne işlere yol açtı! http://www.fibhaber.com/nevsehir/universitede-sok-tehdit-ve-darp-iddiasi-h40966.htmlNevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Uzunöz, üniversitenin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen İlköğretim Eğitimi Konferansında..

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Üniversite Hocası da darb edildi!

Nevşehirli Murat
29 Kasım 2015 Pazar 14:55

SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Nevşehir'e gönderilen adam bakın ne işlere yol açtı (http://www.fibhaber.com/nevsehir/universitede-sok-tehdit-ve-darp-iddiasi-h40966.html)."Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekçi tarafından darbedildiği gerekçesiyleönce suç duyurusunda bulundu sonrada koruma talebinde bulundu.

7 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

NE VAR Kİ BUNDA

NE VAR Kİ BUNDA
29 Kasım 2015 Pazar 08:46

NEDEN ŞOK OLSUN Kİ KİMSENİN BİR BAŞKASININ ÇOCUGUNA HAKARET ETME LÜKSÜ YOK BU ÖĞRETMENDE OLABİLİR. VEKİL DE OLABİLİR BAŞBAKANDA OLABİLİR CUMHURBAŞKANI DA OLABİLİR. EVRENSEL HUKUK BUNU GEREKTİRİR

1 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

garip

ıspartalı
29 Kasım 2015 Pazar 01:12

bu çocuğa annesi babası veya arkadaşları hiç geri zekalı manyak dememişlermiki

11 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

eskiden

vatantaş
28 Kasım 2015 Cumartesi 16:52

bizim zamanımızda ögretmenden cok dayak yerdik.

16 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ISPARTA'DA BİR KARGO ARACI TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

ISPARTA'DA BİR KARGO ARACI TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

ISPARTA'DA BİR KARGO ARACI TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

ISPARTA'DA OTOMOBİL DİREĞE ÇARPTI, KADIN SÜRÜCÜ ARAÇTA SIKIŞTI

ISPARTA'DA OTOMOBİL DİREĞE ÇARPTI, KADIN SÜRÜCÜ ARAÇTA SIKIŞTI

ISPARTA'DA OTOMOBİL DİREĞE ÇARPTI, KADIN SÜRÜCÜ ARAÇTA SIKIŞTI

ABoubacar Kone Isparta Davrazspor'da

ABoubacar Kone Isparta Davrazspor'da

ABoubacar Kone Isparta Davrazspor'da

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

ÇANTASI DOLU DÖNDÜ

ÇANTASI DOLU DÖNDÜ