21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,585 TL
  • 5,393 TL
  • 189,44 TL
  • 102.422
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ÖĞRENCİNİN EV SIKINTISI..

Otobüs sıkıntısı, Isparta'nın değişik bölgelerinde evleri bulunan insanlar arasında haksız rekabeti ortaya çıkarıyor.

Isparta
Öğrenciler üniversiteye tek sefer olan mahallelerden yana seçimini kullanıyor. Buda Kiralık ev fiyatlarını artmasına neden oluyor. Böylelikle hem öğrenci hem de ev sahipleri zararlı çıkıyor.

  Süleyman Demirel Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler kiralık ev bulmak için güçlük çekiyor. Kimisi Yurtlarda ve apartlarda kalmayı tercih eden öğrencilerin kimisi ise kiralık evlerde ikamet etmek istiyor. Ancak Isparta’da otobüs sorunun olması öğrencileri olduğu gibi ev sahiplerini de sıkıntıya sokuyor.

      OTOBÜS SEFERLERİ ARTMALI
Konuya ilşikin görüşlerini aldığımız bazı üniversite öğrencileri, Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi’ne sefer yapan otobüs sayılarının artması gerektiğine dikkat çekerek, üniversiteye her mahalleden tek sefer koyulması gerektiğini söyledi. Öğrenciler. Sadece Halıkent tarafından SDÜ’ye tek sefer yapan otobüslerin buluqnduğunu belirterek, bunun çok yanlış bir uyuylama olduğunu aktardı.
ÖĞRENCİLER OTOBÜS ÜCRETLERİNİ FAZLA BULUYOR
Isparta’da otobüs ücretlerinin de çok fazla olmasından yakınan öğrenciler, “Isparta’da oturduğumuz mahallelerden üniversiteye tek sefer yapan otobüs olmuyor bunun içinde iki otobüs değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bu da çok pahpalı oluyor. Geldiğimiz şehirlerde kilometrelerce gidiyoruz ama sefer ücretleri aynı. Isparta’nın öğrencileri bu kadar çok sömürmesi gerçekten de çok kötü bir durum” diyerek tepkilerini dile getirdi.
SADECE MUCBURİYET CADDESİ Mİ VAR?
Isparta’nın Halıkent’te ibaret olmadığını söyleyen bazı emlakçılar ise, Işıkkent ve Mavikent taraflarında bir çok kiralık ev olduğunu ancak öğrencinin otobüs olmadığı içyin buraları tercih etmediğini söyledi. Bazı emlakçılar, yetkililerin bu konuda titiz çalışması gerektiğini söyledi.  İnsanların sadece ‘Mecburiyet Caddesi’ni (Mimar Sinan Caddesi) kullanmadığını hatırlatan bazı emlakçılar, belediyenin olaya el atmasını istedi.
      EVLER KİRALANMAYI BEKLİYOR
Işıkkent ve Mavi Kent civarında görüştüğümüz bazı ev sahipleri de öğrencinin otobüs seferleri yüzünden bu mahalleleleri tercih etmediğini öne sürdü. Ev sahipleri, öğrencinin Isparta için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bizim evlerimiz de boş. Öğrenciye kiraya veremiyoruz. Üstelik de kira fiyatları ucuz. Evlerimiz verdiğimiz emlakçılarda aylarca kiralanmayı bekliyor” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR