19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Öğrenciler dikkat

Öğrenciler dikkat

Isparta

11. Sınıflar YKS hazırlıklarına nasıl başlamalı

BİL Isparta Koleji kurucusu Cenk Topaloğlu açıklamasında; Öncelikle hedef koymalısınız. Hedefi olmayan bir öğrenci,denizde başıboş bırakılan bir kayık gibi oradan oraya savrulur. Hedef koymak ve hedef doğrultusunda bir program yaparak ilerlemek her zaman daha sağlıklıdır. Hedef koyma noktasında zorlanan her öğrenciye biz sorumluluk gereği BilIsparta koleji rehberlik birimi olarak yardımcı olacağız.

Hedef koyduktan sonra neyi ne kadar çalışacağınıza karar vermelisiniz. Eğer 2 yıllık meslek yüksek okulu tercihi  yapacaksanız TYT’ ye ağırlık vermelisiniz.  Eğer Fakülte tercihi yapacaksanız çalışmanızın %35’ i TYT, % 65’i AYT ağırlıklı olmalı.

Bu nedenle yazın ders çalışacak öğrenciler  buna dikkat etmeli.  Programlama yaparken her iki sınava da hazırlık yapmalı. Önce TYT sonra AYT çalışayım diye bir çalışma şekli yok. En doğru sistem ikisini paralel yürütmek. Çünkü sınav aynı tarihlerde. TYT bitti AYT yi çalışıyorum derken TYT unutulacak. Haydi tekrar başa dön tekrar çalış bu sırada AYT’nin baştaki konuları da gitti. Bu böyle kısır döngüye girerek gider de gider.

Biz Bil Isparta Koleji olarak derslerimizi programlarken buna dikkat ediyoruz. Bize gelen öğrenci, hem TYT hem de AYT konularını çalışır. ÖTBS programı ile ödevler verilirken buna dikkat edilir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş Rıza

06 Nisan 2021 Salı 16:25

12. sınıflar girdi 11.sınıflara geldik 12.sınıfların hakkını ödeyemiyeceksiniz özel okullar açıkken devlet okulları kapalıydı..

velii

06 Nisan 2021 Salı 15:21

Kırmızı olduk neden halen okullar kapanmıyor?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR