21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,754 TL
  • 5,501 TL
  • 194,62 TL
  • 94.978
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

OĞLUYLA 10 YILDIR GÖRÜŞEMİYOR...

Siz unutmuş olabilrsiniz ama biz o anı iliklerimize kadar yaşamıştık. Babasından koparılan hıçkırıklarla ağlayan Cihan Serçe'nin o anlarını fotoğraflamıştık. O BABA BUGÜNÜN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VE ISPAŞ GENEL MÜDÜRÜ SALİH SERÇE'DEN BAŞKASI DEĞİLDİ.

Isparta
Yıl 2004 şimdilerin başarılı Belediye Meclis Üyesi ve ISPAŞ Fabrikası Genel Müdürü Salih Serçe, tam 10 yıl önce elleriyle Isparta polisine teslim ettiği oğlu Cihan Serce'yi bir daha göremedi. Bırakın görmeyi telefonla bile ulaşamadı.

TARİH 16:O5:2004
Babasının İngiltere’den Türkiye’ye kaçırdığı 8 yaşındaki Cihan Serçe, 4 yıl sonra bulunup İngiliz annesine teslim edildi. Annesi, kendini yerlere atarak ‘Beni göndermeyin’ diyen Cihan’ı, uçakla İngiltere’ye götürdü.


İngiliz eşinden boşanan Salih Serçe tarafından 4 yıl önce İngiltere’den kaçırılan Cihan Serçe, polis tarafından Isparta’daki dedesi İbrahim Hakkı Serçe’nin (72) yanında bulundu. Annesine teslim edilmek üzere dedesinin yanından alınan Cihan Serçe, önceki geceyi Emniyet Müdürlüğü Çocukları Koruma Şubesi’nde geçirdi. Oğlunun Isparta’da bulunduğu bildirilen İngiliz anne Belinda Chapman, önceki gece uçakla Antalya’ya gelerek Isparta’ya geçti. Oğlunu 4 yıl aradan sonra Isparta Emniyet Müdürlüğü’nde gören İngiliz anne oldukça heyecanlandı. Ayrı polis otomobillerine bindirilen anne ile baba-oğul, memleketi Yalvaç’a götürüldü. Yalvaç Adliyesi’ndeki yasal işlemlerin ardından tekrar ayrı otomobillere bindirilen Belinda Chapman ile Salih Serçe ve oğlu Cihan, Antalya’ya yola çıktı. .

YOLDA TESLİM EDİLDİ

Isparta’yı 22 kilometre geçince polis otomobilleri durdu. Otomobilden indirilen Cihan Serçe, babası Salih Serçe’nin yanından alınarak İngiliz anneye teslim edildi. Ağlamaya başlayan küçük Cihan, ‘Baba beni bırakmayın. Türkiye’de kalmak istiyorum’ diyerek kendini yerlere attı. Babası, arkasından son kez el salladığı Cihan’ı gözyaşları arasında uğurladı. Oğlunu bulunduğu otomobile alan Chapman, Antalya Havalimanı’na geldi ve buradan da uçakla İngiltere’ye götürdü. Salih Serçe, oğlunun İngiliz annesine verilmesini işkence olarak nitelendirirken, ‘İstanbul mahkemelerinin böyle bir karar verdiğine inanamıyorum. Eski eşim sahte belgelerle mahkemeyi kandırdı. Oğlumu benden koparıyorlar. Buna yüreğim nasıl dayansın’ diye konuştu.

BABA SERÇE ŞUNLARI DEMİŞTİ

Baba Salih Serçe, çocuğunun astım hastası olduğunu ve İngiltere'de yaşamasının mümkün olmadığını belirterek, ''Ben 4 yıldan beri çocuğumu Türkiye'de tutarak, iyileştirmeye çalışıyorum. Gerçek adaletin tecellisi için devlet büyüklerimizi göreve çağırıyorum. Zira oğlum İngiltere'de asla mutlu olamayacak'' diye konuştu.
TAM 10 YIL GEÇTİ... BİZ UNUTMADIK AMA YETKİLİLER HİÇ BİR ŞEY YAPAMADI....


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR