23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,067 TL
  • 4,992 TL
  • 175,11 TL
  • 0
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

OĞLUNUN DÜĞÜN PARASINI TL'YE ÇEVİRDİ

OĞLUNUN DÜĞÜN PARASINI TL'YE ÇEVİRDİ

Isparta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yastık altındaki dövizinizi TL'ye çevirin' çağrısına oğlunu evlendirmek için küçük tasarruflarla 9 bin 800 dolar biriktiren emekli öğretmen Şükrü Dalbay, dövizini Türk lirasını çevirdi.

Isparta'da oğlunu evlendirmek için küçük tasarruflarla 9 bin 800 dolar biriktiren 63 yaşındaki emekli öğretmen Şükrü Dalbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yastık altındaki dövizinizi TL'ye çevirin' çağrısıyla dövizini yastık altından çıkararak Türk lirasına çevirdi.

Isparta'da bir döviz bürosuna gelen Dalbay, dövizini TL'ye çevirmek istediğini söyledi. Döviz kuru karşılığında eline 34 bin 800 TL geçen Dalbay şöyle konuştu.

Dalbay, "Fazla gelirim yok. Eşim de emekli Kur’an Kursu öğretmeni. Oğlumu evlendirmek için tasarruf ettiğimiz paramız vardı. Yastık altında tuttuğumuz dövizdi bu para. Cumhurbaşkanımızın bizlere çok önemli bir çağrısı oldu. ‘gün bugündür yastık altındaki dövizlerini Türk lirasına çevirin’mesajı beni çok etkiledi. Gün bugündür demek zor durumda kalabileceğimizin ifadesiydi bana göre . Vatan hainleri ne kadar plan yaparsa yapsın bizim gibi vatanperverler olduğu sürece hiçbir şeyi başaramayacaklar. Kötü emelleri kursaklarında kalacak" dedi.

Bu vatan batarsa biz de batarız

Vatanını milletini dinini Peygamberini seven herkese burada bir görev düştüğünü belirten Dalbay, "Bu vatan batarsa biz de batarız.Ekonomimiz iflas ederse biz de iflas ederiz. Maddi anlamda zararım olsa bile karınca kararınca bir katkım olsun diye düşündüm. 9 bin 800 dolarımı Türk lirasına çevirdim. Halkımızda bu çağrıya kulak versin. Bu vatan bizim. Elimizi taşın altına sokma zamanıdır" diye konuştu.

Altın hesabına dönüştürecek

Bu parayı bankada altın hesabına dönüştürerek ekonomiye katkı sunacağını belirten Dalbay, “Aynı zamanda TGRT Haber izleyicisiyim. Burada yayınlanan haberlerde Cumhurbaşkanımızın bu çağrısını dikkate aldım. Ben vatanımı Cumhurbaşkanımı seviyorum. Vatanseverlik görevimi yerine getirmeye çalıştım" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

tarafsız

07 Aralık 2016 Çarşamba 08:47

amcanın iyi niyetine birşey soylemek kimseye düşmez ama bunlar çözüm değil ki eğer tarımda sanayide üretimde ciddi refomlara gidilmezse ihracatı arttırıp lüks tüketim ithalatının önüne geçilmezse üreticinin önüne konan kotalar kaldırılmazsa olmayan dolarlarımızı bozdurmakla biryere varamayız önce tüketici toplum olmaktan çıkıp üretici toplum bilincine ulaşmalıyız

Bir vatandaş

06 Aralık 2016 Salı 13:56

Bu saatten sonra yastık altına sakın koyma amca paranın miktarını da yazmışlar mazallah bi ömürlük birikintini bi gece de alıp ****ürürler böyle haberleri hem isim hem yüz hem de miktar olarak vermeseniz keşke resmen hırsıza afişli davetiye

Hakim

06 Aralık 2016 Salı 13:19

Biraz okusak, düşünsek, neden-sonuç ilişkisi kurmaya çalışsak, gerçekleri görsek, görmek istesek, her söylenilene gözümüz kapalı inanmasak, araştırsak, biraz şüphe duysak, biz fakirleşirken kimler zenginleşmiş öğrensek ne güzel olur değil mi yurdumun insanları..

Hadi kardeşim

06 Aralık 2016 Salı 12:41

Dolar yüksek ben de bozdurdum ama cumhurbaşkanı dedi diye değil, dolar düşükken aldım yükseldi diye bozdurdum olay bu yani çoğu öyle yapıor şova gerek yok

Adnan

06 Aralık 2016 Salı 11:37

EMEKLİ İKRAMİYESİNİ NE YAPMIŞ? Bugünlerde yapacagı düğün masrafları icin bozdurması normal. Akıllı davranıp sova dönüstürmüş. Emekli adam bukadar para biriktiriyorsa durumu iyi demekki. Biz hala calısan olarak bırak yastık altını maas hesabı kredi kartı hep eksi bakiyede. Fazla parası varsa bize versin. Dövizin ve petrolün durumu ortada, gıda zamlarıda ortada enflasyon düşük çıkıyor. Dalga gecen hükümetle bu ögretmende dalga gecmiş gibi. AKP'liler tüm dolarlarını TLye niye cevirmiyor?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR