28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,694 TL
  • 5,500 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

O VİCDANSIZLAR YAKMIŞ

O VİCDANSIZLAR YAKMIŞ

Isparta

Antalya'daki Ormanları PKK Yakmış

 

Kumluca ve Adrasan'da 500 hektar alanı küle çeviren yangın, PKK sabotajı çıktı. Örgüt, Lice'de imha edilen uyuşturucu tarlalarının intikamını Batı ormanlarını yakarak aldı.

Türkiye'nin turizm cenneti Antalya'da Kumluca'dan başlayıp Adrasan'a sıçrayan ve 500 hektarlık ormanı yok eden alevler, yangını 'karşıateş'le Musa Dağı'na yönlendirilmesiyle kontrol altına alındı. Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, sabotaj ihtimalinin araştırıldığını belirtirken,İstanbul'da 24 Haziran'da yakalanan PKK'lı terörist F.K'nın açıklamaları, bu ihtimalin gerçek olduğunu gözler önüne serdi. Örgütün, Lice'de imha edilen uyuşturucu tarlalarının intikamını, Batı ve Akdeniz ormanlarını yakarak almaya çalıştığı ortaya çıktı.

 

KANDİL'DEN TALİMAT

 

Cizre, Sur ve Nusaybin'de kurdukları barikatlar ve hendeklerde bozguna uğrayan teröristlere Kandil'den Türkiye'deki 'ormanları yakın' talimatı verildiği belirlendi. Bu doğrultuda F.K. adlı teröristin,ülkenin çeşitli bölgelerindeki ormanları kundaklamakla görevlendirildiği de elde edilen bilgiler arasında. Teknik takiple İstanbul'da yakalanan F.K.'nın, Arnavutköy'de orman kundakladığı ortaya çıktı. 4 ayrı noktada 12 araç birbelediye otobüsü kundaklayan PKK'lı grubu yöneten F.K'nın Kandil'den gelen 'orman yakın' talimatlarını diğer şehirlerdeki örgüt üyelerine ulaştırdığı belirlendi.

 

KARŞI ATEŞ RİSKLİ AMELİYAT

 

Seralar ve oteller zarar görmesin diye karşı ateş tekniğiyle yangını bertaraf ettiklerini belirten Orman Genel İsmail Üzmez."Yaklaşık 20 dakikada bin metre yol alan bir yangın Musa Dağı'nın zirvesi nekadar çıktı.Şans eseri can kaybımız yok. Naylon seralar ve birkaç eski ev yandı. Oteller bölgesinde zarar yok. Karbonmonoksit kaynaklı küçük zehirlenmeler oldu. Karşıateş tekniği çok tehlikeli bir şey. Büyük ameliyat geçirmek gibi riskli. Ama yangının riski daha büyükse, biz gelen ateşin önündeki yanıcı materyali atıyoruz yani ormanı biz yakıyoruz. Gelen ateş, önünde yanan materyal bulamayınca orada çöküyor. Geri plandaki ev, otel bağ bahçeler yanmadan söndürülüyor. Bu bizim için bir riskti, bunu herkes yapamaz. İlla uzman,sertifikalı olmanız gerekiyor.Bu bakımdan dünyada çok yapılan bir şey değil."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Azcık

28 Haziran 2016 Salı 16:07

Duzen daha ne kadar tepetaklak gelıcek be?? Pkknın yaktığına ınanmıyomuş? Neye ınanıyon?? Fareler mi yaktı?

Burak

28 Haziran 2016 Salı 14:17

Aptal mıyız biz in****ım buna

Deniz

28 Haziran 2016 Salı 12:55

O seref yoksunu pkk nin ustune atmaya gerek yok oraya hukumet yanlisi zengin teroristler varya onlar otel hastane yapcaklardirda o yuzden yer aciyolar Allah buyuk bigun tepe takla gelecek bu duzen

Yakanın da

28 Haziran 2016 Salı 11:37

Hadı yaa! Çok şaşırdık!! Ulen sncapların bıle bıldığı şeyı acıklıyosunuz bravo! Yangın sındurme ve anı zamanda gozetleme kulelerı yapılmalı, dırek mudahale ve ksmera sıstemıyle ormanlar ızlenmeli! Paraları bıraz buraya harcayalım,makam arabalarına değil!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR