19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,029 TL
  • 4,991 TL
  • 174,82 TL
  • 111.856
ISPARTA 18°
ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

O Muhtarın Seçim Vaadi Yok!

Isparta Çünür Mahallesi Muhtarı Kadriye Bilgiç, 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını yineleyerek, 5 yılda yaptığı çalışmaları özetledi. Bilgiç, “Ben bu seçimlerde vaat veremyeceğim. Söz verip rezil yapamazsam olacağıma, çalışır vezir olurum” dedi.

Isparta

Isparta Merkeze bağlı Çünür Mahallesi’nin, 1972 yılından bu yana seçilen ilk kadın muhtarı olma unvanını da elinde bulunduran Kadriye bilgiç, yeniden aday olacak.

Mahallesinde ve il genelinde yaptığı çalışmalarla sık sık gündeme gelen Muhtar Bilgiç, engelli dernekleriyle ilgili yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI…
Geniş bürokrat ve siyasi çevresi ile mahallesi ve kentte yaşayan engelli vatandaşlar için gece – gündüz çalışan Bilgiç, göreve geldiği günden bu yana özellikle kadınlarla ilgili ilginç projelere imza attı.

Mahallesinde bulunan bayanları, KETEM’le ilk işbirliği yapan mahalle olarak taramadan geçirdiklerini Sayfa32’ye anlatan Bilgiç, daha sonra Süleyman Demirel Üniversitesi ve çeşitli kurumlarla kadınlarla ilgili önemli projeler düzenlediklerini aktardı.

‘TOPLUMDA KADIN’I ÖNE ÇIKARDI
Kadının toplumdaki yerinin önemine dikkat çekilmesi adına SDÜ Sosyoloji Bölümü öğrencileri ile birlikte ‘Gökyüzünün Yarısı Kadınlar’ isimli projeye imza attıklarını kaydeden Bilgiç, bütün bunların yanı sıra mahallede yılda en az 2 kez sosyal etkinlik gezileri düzenlediğini iletti.

BİLGİÇ: “BU ÇALIŞMALARIMLA GURUR DUYUYORUM”
Öte yandan, göreve geldiği günden bu yana Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak, mahalleli kadınlara özel, el sanatları – çocuk bakımı – hasta ve yaşlı bakımı gibi kurslar düzenleyip, işkur destekli projeler yaptıklarını anlatan Bilgiç, “Kadınlar toplumda, yalnızca ev hanımı ve çocuk bakan unsurlar olarak görülür. Ama biz mahallemizde bu yargıyı, evdeki ekonomiye katkı sağlayan kadınlar olarak değiştirdik. Düzenlediğimiz kurslarla çok sayıda bayan mahalle sakinimizi, meslek sahibi –iş sahibi yaptık. Bunu her fırsatta anlatmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“SÖZ VERİP YAPAMAZ REZİL OLACAĞIMA, ÇALIŞIR VEZİR OLURUM”
Yeni dönemde adaylığı için vaatte bulunmayacağını açıklayan Bilgiç, “Söz verip de yapamadan rezil olacağıma, söz vermeden çalışır vezir olurum.Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır
” dedi.

 ve siyasi konularla sık sık gündeme gelen Çünür Mahallesi Muhtarı Kadriye Bilgiç, önümüzdeki yıl yapılacak olan muhtarlık seçimlerinde tekrar aday aday olacağını açıkladı.

İLK KEZ, O AÇIKLAMIŞTI…

Halen görevini devam ettiren, mahalle halkından takdir toplayan ve üniversite öğrencileri tarafından ‘Muhtar Anne’ olarak nitelendirilen Bilgiç, 2014 yerel seçimlerinde muhtarlık adaylığını tekrar açıklayan Isparta’daki ilk isim olmuştu.

HABER: Feti KILIÇ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR