18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
ISPARTA
VAKTİ GELDİ DEDİ DÜKKANA NOT YAZARAK VEDA ETTİ

VAKTİ GELDİ DEDİ DÜKKANA NOT YAZARAK VEDA ETTİ

LİTERATÜRDE TEDAVİSİ ZOR BİR HASTALIĞA YAKALANDI

LİTERATÜRDE TEDAVİSİ ZOR BİR HASTALIĞA YAKALANDI

ISPARTA'DA ŞEHİT ANNESİNE SON GÖREV

ISPARTA'DA ŞEHİT ANNESİNE SON GÖREV

VALİDEN SANIK AVUKATININ SORUSUNA SERT TEPKİ

VALİDEN SANIK AVUKATININ SORUSUNA SERT TEPKİ

O KARARIN AYRINTILARI SADECE BOMBA 32DE

Isparta Belediye Meclisi atıl durumdaki Büyük Isparta Oteli kararını verdi. Mecliste alınan kararla otel ilk yapıldığı gibi giriş katı işyerleri üst katlar ise konaklama olacak. İşyerlerinin değerlendirilmesinde ise tasarruf oteli kiralayan şirketin olacak.

Isparta

Uzun süredir merakla beklenen, birkaç kez ihaleye çıkmasına rağmen verilemeyen Büyük Isparta Oteli’nin akıbeti sonunda netlik kazandı.Belediye Meclisi gündem maddelerini görüşmek için toplandı.

Geçtiğimiz aylarda  461 bin TL ve 410 bin TL muammen bedellerle iki kez ihaleye çıkarılan ancak ihaleye kimse katılmayan Otel Isparta aradan geçen sürede pazarlığa bırakılmış oradan da bir sonuç alınamamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından çözüm alamayan Başkan Günaydın Otelin yapıldığı konumundaki gibi işyeri+otel olarak işletilmesinin kiraya verilmesi konusunu meclise taşıdı.  Atıl durumdaki Büyük Isparta Oteli ile ilgili de karar alan belediye meclisi otelin ilk yapıldığı halini alması için oy birliğiyle karar aldı. Belediye meclisi otelin 10 yıllığına kiralanabilmesi için Belediye Encümenine yetki verdi. Otel, restorasyon çalışmasının yapılmasının ardından 10 yıllığını kiraya verilmek için ihaleye çıkarılacak. Ak Partili Belediye Meclis üyesi Kadir Dal, otelin restorasyonun ardından kiraya verilecek işyerlerinin Isparta esnafına kiralanmasını istedi.Ancak, Başkan Günaydın, zorunluluklar gereği iş yerlerinin oteli kiralayan şirket tarafından tasarruf edilebileceğini belirtti. Yani 10 yıllık kira ihalesine otel ve işyerleri ayrı ayrı çıkmayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

misafir

13 Mayıs 2014 Salı 08:42

Bence o sıra komple camiye kadar yıkılmalı ve araç trafiğine kapalı meydan yapılmalı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR