24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,679 TL
  • 5,495 TL
  • 195,12 TL
  • 103.592
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

O KARARIN AYRINTILARI SADECE BOMBA 32DE

Isparta Belediye Meclisi atıl durumdaki Büyük Isparta Oteli kararını verdi. Mecliste alınan kararla otel ilk yapıldığı gibi giriş katı işyerleri üst katlar ise konaklama olacak. İşyerlerinin değerlendirilmesinde ise tasarruf oteli kiralayan şirketin olacak.

Isparta

Uzun süredir merakla beklenen, birkaç kez ihaleye çıkmasına rağmen verilemeyen Büyük Isparta Oteli’nin akıbeti sonunda netlik kazandı.Belediye Meclisi gündem maddelerini görüşmek için toplandı.

Geçtiğimiz aylarda  461 bin TL ve 410 bin TL muammen bedellerle iki kez ihaleye çıkarılan ancak ihaleye kimse katılmayan Otel Isparta aradan geçen sürede pazarlığa bırakılmış oradan da bir sonuç alınamamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından çözüm alamayan Başkan Günaydın Otelin yapıldığı konumundaki gibi işyeri+otel olarak işletilmesinin kiraya verilmesi konusunu meclise taşıdı.  Atıl durumdaki Büyük Isparta Oteli ile ilgili de karar alan belediye meclisi otelin ilk yapıldığı halini alması için oy birliğiyle karar aldı. Belediye meclisi otelin 10 yıllığına kiralanabilmesi için Belediye Encümenine yetki verdi. Otel, restorasyon çalışmasının yapılmasının ardından 10 yıllığını kiraya verilmek için ihaleye çıkarılacak. Ak Partili Belediye Meclis üyesi Kadir Dal, otelin restorasyonun ardından kiraya verilecek işyerlerinin Isparta esnafına kiralanmasını istedi.Ancak, Başkan Günaydın, zorunluluklar gereği iş yerlerinin oteli kiralayan şirket tarafından tasarruf edilebileceğini belirtti. Yani 10 yıllık kira ihalesine otel ve işyerleri ayrı ayrı çıkmayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

misafir

13 Mayıs 2014 Salı 08:42

Bence o sıra komple camiye kadar yıkılmalı ve araç trafiğine kapalı meydan yapılmalı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR