20 Şubat 2020 Perşembe

ISPARTA
JAK TİMLERİ TEK TEK KURTARDI

JAK TİMLERİ TEK TEK KURTARDI

ISPARTALI FİRMA HACKER KURBANI OLDU

ISPARTALI FİRMA HACKER KURBANI OLDU

ISPARTA'DA ARANAN 44 KİŞİ YAKALANDI

ISPARTA'DA ARANAN 44 KİŞİ YAKALANDI

ISPARTA'DA KEÇİLERE KURTLAR SALDIRDI

ISPARTA'DA KEÇİLERE KURTLAR SALDIRDI

O EVİN DE YIKIMI GERÇEKLEŞTİ

O EVİN DE YIKIMI GERÇEKLEŞTİ

Isparta

Isparta Belediyesi Hisar Mahallesi 144 Cadde (Kesikbaş Türbe Karşısı) üzerinde Mürüvvet Bulat’a ait tamamı yolda kalan ve trafik güvenliğini zora sokan 211 metrekarelik müstakil evin yıkımını gerçekleştirdi. Mülk sahipleriyle karşılıklı anlaşma yoluyla gerçekleştirilen yıkıma aile bireylerinin tamamı katılırken, ‘Çevreye verdiğimiz mutluluktan dolayı sevinç duyuyoruz’ dediler. Aileye yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Başdeğirmen de, “Yaptığımız bu işi mülk sahiplerimiz, vatandaşlarımızla istişare halinde anlaşarak bu şekle getirebilmek önemli” görüşünde bulundu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından özellikle trafiğe yönelik önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar arasında yolu daraltan ve trafik güvenliğini zora sokan binaların da karşılıklı mutabakata varılarak gönül rızasıyla gerçekleştirilen yıkım işleri. Bu yıkım çalışmalarından ilki 202 (Devlet Bahçeli) Cadde üzerinde kalan ve yolu daraltan ev olmuştu.

Son olarak yine aile ile yapılan karşılıklı görüşmeler ve uzlaşı ile Hisar Mahallesi 144 Cadde (Kesikbaş Türbe Karşısı) üzerinde Mürüvvet Bulat’a ait tamamı yolda kalan ve trafik güvenliğini zora sokan 211 metrekarelik müstakil evin yıkımı ile devam etti. Yıkılan evin tamamı yol olarak kullanılacak. Kısa sürede yolun daha geniş bir şekilde trafiğe açılması sağlanacak.

Yıkım esnasında yol trafiğe kapatılırken müstakil evin yıkımı Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve mülk sahiplerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Şehrin devamlı büyüdüğünü ve modernleştiğini aktaran Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yollarımızda kalan bazı yapılar vardı. Daha önce Devlet Bahçeli Caddesi üzerinde kalan evimizin yıkımını gerçekleştirmiştik. Çayboyu caddesinde de yol üzerinde kalan bir evimiz vardı. Aile ile görüştük kendileri ile istişare ettik. Konuyu anlattık, olumlu ve ılımlı yaklaşımları oldu. Ailemiz ‘Şehrimizin güzelleşmesi için üzerimize düşen ne varsa yaparız, hazırız’ diyerek olumlu yaklaşımda bulundular” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yıkım alanında bulunan ‘Çevreye verdiğimiz mutluluktan dolayı sevinç duyuyoruz’ şeklinde yazılan pankarta da dikkat çekti. Başdeğirmen, genellikle bu tür yıkım olaylarında ‘Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz’ şeklinde yazı yazıldığını hatırlatarak, “Ev sahibi arkadaşlarımız, çevredeki vatandaşlarımız ‘çevreye verdiğimiz mutluluktan dolayı sevinç duyuyoruz’ diyerek buna yaklaştılar. Bu ailenin sözüdür. ‘Biz bu iş için çok mutluyuz’ diyorlar. Mülk sahiplerimiz, vatandaşlarımızla istişare halinde anlaşarak bu şekle getirebilmek önemli. Bu mutluluğu bugün hep beraber yaşıyoruz. Yaptığımız bu işin tüm Isparta’mıza çok güzel olacağı inancındayız. Bu güzel çalışmalarımız devam edecektir. Ailemiz için burada büyük bir anı var. Bu anılar tatlı anı olarak devam edecek inşallah. Kendilerine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Mülk sahibi Mürüvvet Bulat’ın torunu Adil Karademir de, daha önce buranın yıkımı için teşebbüste bulunulduğunu, aile büyüklerinin vermek istemediğini söyleyerek, “Başkanım sizin buraya ayağımıza kadar gelmeniz, sizin vermiş olduğunuz fikirlerin kafamıza yatması, daha önce önerilen her teklifi sildi. Allah sizlerden de bin kere razı olsun. Biz çevreye vermiş olduğumuz mutluluktan sevinç duyuyoruz. Üzülmedik” dedi.  

Aile büyüklerinden Gülçin Altay da, “Isparta’mızın güzelleşmesini bizde isteriz. Buradan gelip, geçenler bu yol çok güzel oldu desinler, bize yeter” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İNSAN

22 Ağustos 2019 Perşembe 16:09

Her zaman ki gibi yol yaptık,yol yaptık,yol yaptık..........Şehrimizi ileri taşıyacak tesisler,projeler istiyoruz.

Ali Refik

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:39

Isparta belediye baskani icin buyuk bir is.Koy muhtari vermez bu pozu.Yazik.Birazcik vizyon.

BAHA

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:20

Ev önemli değil de, yolun kenarındaki lavantaları ne yaptınız?.. Yediniz mi, yaktınız mı?..

Halk

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:03

Fatih ve Zafer mahallesini ayıran Cuma Pazarından gelen yol üzerinde iki adet ev var bunlardan bir tanesi dört yol ağzında kalıyor trafiği ciddi anlamda riske atıyor en kısa zamanda buralarlada ilgilenmenizi istiyoruz

ısparta halkı

22 Ağustos 2019 Perşembe 14:58

seçimden önce verdiği sözü Sn başkanımız tutar dedik ve sözünü tuttuğu için teşekkür ediyoruz.Isparta yeni Çünür yeni terminal çok daha kaliteli şekilde açılacağını duymak ve avm ye dönüştürülmeyeceğini Sn.başkanımızdan duymak ısparta halkını sevindirmiştir.Saygılar...

art

22 Ağustos 2019 Perşembe 13:13

kaç para aldılar.. kim bilir

Gülcü

22 Ağustos 2019 Perşembe 12:11

Fatih Mh. Adliye'den İyaş bulvara giden yol üzerindeki müstakil evi de yıkarsanız o zaman başarılı sayarım sizi.

Mehmet

22 Ağustos 2019 Perşembe 11:58

güzel iş ama başkanının bizzat takip etmesini gerektirecek kadar büyük iş değil, büyük işler bekliyoruz başkanım büyük bir tiyatro binası yapın ıspartaya kültürel hiç bir etkinlik olmuyor, bi konser salonu mesela ... birini dinlemek için illa içkili mekana gitmem mi lazım ?

Ali GÜNIŞIK

22 Ağustos 2019 Perşembe 11:20

Sana oy vermemiş bir insan olarak tebrik ederim başkanım. Halka kim hizmet ediyorsa her daim rabbim hayırlar ihsan eylesin. her daim böyle rahatsızlık ver bütün hepimiz de mutlu olalım. yeter ki şehrimiz kalkınsın insanlarımız mutlu olsun. ben fatih mahallesinde oturuyorum buradan neredeyse hiç geçmem ama geçen vatandaşlarımız için güzel bir haberse bizim için de öyledir. Her daim hizmette yarışılsın rabbim utandırmasın.

Ispartalıyım

22 Ağustos 2019 Perşembe 10:18

Burayı karşılıksız vermiş gibi bir imaj yaratmayın ,yıllardır ucube gibi yolun ortasında duran evinizi yıktırmamak için yıllarca insanlara eziyet çektirdiniz bu beyanatlar iyi bir karşılık aldığınız için ılımlı, ıspartamızın güzelleşmesi gibi laflara pek itibar etmiyoruz bilesiniz

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR