25 Nisan 2018 Çarşamba

  • 4,084 TL
  • 4,998 TL
  • 175,19 TL
  • 110.059
ISPARTA 21°
DEVRİLEN TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİ

DEVRİLEN TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİ

HERKESİ ÜZEN ACI HABER

HERKESİ ÜZEN ACI HABER

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

ATİLLA TIK YAŞAMINI YİTİRDİ

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

YİNE YÜREKLERİ YAKAN HABER

O davada neler yaşanacak ?

Bomba32 olarak 15 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da görülecek duruşmayı anbe an sizlerle paylaşmaya gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Isparta

ISPARTA 15 MAYIS’A KİTLENDİ

82 Sanıklı belediye davasının karar niteliği taşıyacağı tahmin edilen 17. Duruşması 15 Mayıs Perşembe saat 10.00’da Isparta Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanacak. Kimler ceza alacak, kimler beraat edecek? Tüm bu gelişmeler Perşembe günü görülecek mahkemede yanıtlarını bulması bekleniyor.

 

Uzun süredir devam eden fakat bir türlü karara bağlanamayan, 82 sanıklı belediye davasında 15 Mayıs Perşembe günü görülecek davada flaş gelişmelerin yaşanacağı tahmin ediliyor. Sanık avukatlarının ortak fikri ise duruşmanın karar aşamasına geldiği görüşünde. Başkan Günaydın davanın başından beri düzmece bir operasyon olduğu iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Günaydın davaya konu adı geçen şahısların suçsuzluğuna inandığının altını çizerek, hukukun gereken kararı vereceğini ve suçsuz olduklarının er geç anlaşılacağını ifade ediyorlar. Geçtiğimiz 16. Duruşmaya Başkan Günaydın katılmamıştı. Sanık avukatları CMK’nın 235. Maddesini örnek göstererek dinlemelerin delil niteliği taşımaktan çıktığını beyan etmişlerdi. Bir çok sanığın avukatlığını yapan Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu’da yaptığı açıklamada “aklanmaya çalışıyoruz. Ama vicdanlarda aklanabilecek miyiz?” yorumunu yapmıştı. Sanıklar tüm suçlamaları kabul etmeyerek mahkemeden beraatlerini talep etmişlerdi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Gçetiğimiz 16. Duruşmaya 43 sanık ve avukatı katılmış son savunmalarını yapmıştı. Başkan Günaydın’ın da aralarında bulunduğu diğer sanıkların bu duruşmada hazır bulunmaları ve son savunmalarını yapmalarını bekleniyor. Yapılacak savunmaların ardından ise mahkeme heyetinin bir karar vermesi umut ediliyor.

BU YAFTAYI TAKANLAR UTANACAK

Başkan Günaydın ise dava ile ilgili olarak herkes gibi kendilerinin de bekleyip göreceğini ve adaletin en iyi şekilde tecelli ederek suçsuz olduklarının ortaya çıkacağının altını çizerek, “bizlere bu yaftayı takmak isteyenler kadar bir bekleti içinde değilim. Biliyorum ve inanıyorum ki davada adı geçen tüm arkadaşlarımız aklanacaktır. Bizim boyunumuza bu yaftayı takmak isteyenler de gereken cevabı alacaktır.”dedi.

Bomba32 olarak 15 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da görülecek duruşmayı anbe an sizlerle paylaşmaya gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

BİZDEN AYRILMAYIN ... BOMBA 32...

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR