21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,508 TL
  • 5,297 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Neyin kıymetini bildik ki!

Akdeniz Gazetesi Spor Müdürü Levent Doğan Davraz için yazdı

Isparta

Isparta’nın gözdesi Davraz Kayak Merkezi’nin tek 5 yıldızlı oteli Sirene Davraz’ın önceki gün kapatıldığı haberini büyük bir üzüntüyle duydum.Yetkililer kapanma nedenini açıklamazken, karar Isparta’da büyük üzüntü yarattı. Isparta’nın ve Türkiye'nin gözdesi önde gelen kayak merkezlerinden olan, gelişmesi için her türlü yatırımın yapıldığı Davraz Kayak Merkezi’nin parmakla gösterilen Sirene Otel süresiz kapatıldı. Sirene Otel yetkilileri otelin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Hürriyet Gazetesinin önceki günkü sayısında otelin satılık ilanı yayınlandı. Otelin sahibi Ali Akkanat'ın oteli satma kararı aldığı ve ilanı verdiği öğrenildi. Akkanat Holding'in oteli neden kapattığı ve saltığa çıkardığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, kapanmaya neden olarak gündeme gelen konular şöyle:

 

 1- Otelin zarar etmesi.

 2- Zararı önlemek için yapılan çalışmalarda otel yöneticilerinin yalnız bırakıldığı kanaatleri.x

 3- Otelin alt kısmında bulunan Kul Ovası'nda koyun ve keçi sürülerinin bulunmasına izin verilmesinden sonra, kamp yapan futbol takımlarının bu durumdan rahatsız olarak rezervasyonlarını iptal ettirmesi.

 Koyun sürülerinden dolayı otele koku gelmesi, ayrıca futbolcuların koşularında sık sık peşlerinden köpeklerin kovalaması nedeniyle rahatsız olmaları ve bu nedenle takımların  Davraz kamplarını iptal etmeleri.

 4- Davraz'a daha fazla futbol takımını kampa almak için yapılan çalışmalara destek verilmemesi. Atatürk stadının ışıklandırılmasının ardından, zeminin çeşitli nedenlerle bozulması. Zeminin bozukluğu nedeniyle bu yıl Davraz'a kampa gelecek olan Beşiktaş ve Trabzonspor'un kamplarını iptal etmesi. Ve en önemlisi de yeşil alanın olmaması. Otel sahiplerinin Davraz Kayak Merkezi’ni daha cazip hale getirmek için yaptıkları çalışmalarda yalnız kaldıklarını düşündükleri ve bu nedenle Davraz'dan çekilme kararı aldıkları öğrenildi. Otelin kış sezonunda açılmaması durumunda ise Davraz Kayak Merkezi’nin büyük darbe yiyeceği ve önemli bir prestij kaybı yaşanacağı konuşuluyor.

 Yazın futbol takımlarının kışın da kayakseverlerin gözdesi olan Davraz, güller diyarının beyaz cenneti. Cennete maalesef sahip çıkamadık. Otel yetkilileriyle olan kopukluklar ve yetkililerin ilgisizliği nimet olarak nitelendirilen Davraz’ı kaybetmemize neden oldu. Güzelim Atatürk Stadı, Davraz için ışıklandırıldı. Her yıl büyük umutlarla girilen Davraz’a Antalyaspor, Mersin İdmanyurdu, Konyaspor ve FC Azal gibi ekipler zar zor getirildi. Bu yıl Trabzonspor gelmedi. Halbuki diğer kamp merkezleri gibi devamlılık sağlansa durum çok daha farklı oldu.

 Sirene Turizm Koordinatörü Bekir Akkaş yıllardır Davraz için büyük emekler sarf ediyor. Atatürk Stadyumu'nun ışıklandırılması konusunda emeği büyük. Davraz'ın bugüne gelmesinde yetkililer kadar emekleri var. Ama ufak tefek sorunlar gibi görünen konular takımları Davraz’dan soğutmaya yetiyor. Dileriz Sirene grubu bu kararından vazgeçer. Uzlaşma sağlanır ve Davraz’ı da kaybetmemiş oluruz. Bu kadar büyük bir yatırım yapan kişilerin gönülleri alınması gerekiyor. Isparta her geçen gün değerlerini kaybediyor. Vakit geç olmadan Davraz’ı da kaybetmeyelim. Yoksa sonumuz iyi görünmüyor. Neyin kıymetini bildik ki!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR