22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,578 TL
  • 5,401 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

NEVİN EŞİMİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde av tüfeğiyle öldürüldükten sonra başı kesilen Nurettin Giderin eşi Kezban Gider, korkunç cinayeti Nevin Yıldırımın tek başına işlemediğini ileri sürdü.

Isparta

 

Gider, "Belki silahla ateş ederek öldürmüştür. Ama başını kesip köy meydanına atması Nevin'in tek başına yapacağı iş değil" dedi.

Yalvaç İlçesi'ne bağlı Koruyaka Köyü'nde evli ve 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Nevin Yıldırım, silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider'i 28 Ağustos'ta tüfekle vurdu, kafasını da bir çuvala koyarak köy meydanına attı. Yıldırım, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Nurettin Gider'den hamile kaldığını iddia eden ve çocuğu doğurmak istemediğini söyleyen Nevin Yıldırım, 17 Kasım'da Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde bir kız bebek dünyaya getirdi. Olay sırasında 29 haftalık hamile olduğu için kürtaj yapılmayan Nevin Yıldırım'ın doğumdan sonra istemediği 'Yıldırım Bebek', Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından alınarak çocuk yuvasına verildi.

BEBEĞİ İSTEDİK, SAVCILIK REDDETTİ

Av tüfeğiyle öldürdükten sonra başı kesilerek köy meydanına atılan Nurettin Gider'in eşi Kezban Gider, Nevin Yıldırım'ın hamile olduğunu nisan ayında öğrendiğini söyledi. DHA muhabirinin sorunlarını yanıtlayan Kezban Gider, Nevin Yıldırım'ın hamile olduğunu kendisine eşi Nurettin'in söylediğini kaydetti. 

Çocuğun babasının belirlenmesi için DNA sonuçlarını beklediklerini kaydeden Kezban Gider, "Bu çocuk şayet eşimin çocuğuysa ben ölünceye kadar bakarım. Çocuklarım önce istemiyordu ama sonra onlar da ikna oldu. Bana, 'Anne bu bizim kardeşimiz. Üstelik kız çocuğu başkasının yanında olmaz, biz bakalım' dediler. Bunun üzerine savcılıktan talep ettik, ancak henüz çocuğun babası tespit edilemediği için bunun şimdilik mümkün olmayacağını, ileride mahkeme kararıyla buna karar verilebileceği bize söylendi" diye konuştu.

NEVİN EŞİMİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

Eşi ve Nevin Yıldırım'ı birlikte gördüğünü ve ilişkisinden haberi olduğunu anlatan Kezban Gider, "Nurettin, Nevin tarafından tuzağa düşürüldü. Ailesi, Nevin'in eşimle ilişkisini biliyordu. Bu nedenle olaydan kısa süre önce Nevin'i evde çok kötü dövmüşler. Nevin eşimi arayarak, 'İki elin kanda da olsa gel beni al, çok kötü dayak yedim' demiş. Eşim inanmamış ve 'Fotoğrafını çek gönder' demiş. Nevin çektiği fotoğrafı göndermiş, ancak eşimin telefonunun bellek kartı dolu olduğu için fotoğrafı alamamış. Bunun üzerine köy camisinin yanında buluşmuşlar. Daha sonra eve geldi ve bana Nevin'in çok kötü dayak yediğini anlattı" dedi.

NEVİN TEK BAŞINA DEĞİL

Nevin Yıldırım'ın olaydan sonra yüzündeki yara izi için yaptığı 'İnek tekme attı' açıklamasının doğru olmadığını ileri süren Kezban Gider, "Nevin ailesi tarafından dövüldü ve cinayeti işlemesi için zorlandı. Nevin'in cinayeti tek başına işlediğini düşünmüyorum. Başkalarının da bu işte eli var. Bir kadın bu işi yapamaz. Tamam belki silahla ateş ederek öldürmüştür. Ama başını kesip köy meydanına atması Nevin'in tek başına yapacağı iş değil" diye konuştu.

ÇOCUK BİZE VERİLSİN

Bebekten alınan DNA örneklerinin Nurettin Gider'den alınan örneklerle karşılaştırılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini hatırlatan Kezban Gider, "Eğer çocuğun babası Nurettin ise bize verilmesini istiyoruz. Bu konuda mahkemeye başvurmamız gerekiyormuş. Mahkemeye gidecek gücümüz yok. Buna benim gücüm de yetmez. Devlet bize verirse, bakmak boynumun borcu. Nevin 9 ay bebeği karnında taşıdı. Her kadın çocuk doğurur ama anne olamaz. Çocuğun bize verilmesini istiyoruz" dedi.

EVİ BEN YAKMADIM

Nevin Yıldırım'ın oturduğu evin kundaklanmasıyla ilgili de kendisinin suçlandığını kaydeden Kezban Gider,"Bana iftira atıyorlar" dedi.
(DHA - Nurettin ARKAN)
 
ISPARTANIN 7/24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ  BOMBA32'Yİ TAKİP EDİN HABERDEN ÖNCE HABERİNİZ OLSUN......

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR