22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,578 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

NE OLACAK BU MİMAR SİNAN'IN HALİ

İlimizin en önemli yaya ve araç arteri olan Mimar Sinan Caddesi’nin ne amaçla kullanılacağı halen netlik kazanmadı. Ne yayaların ne de araçların doğru dürüst kullanabildiği yolda sözde araç parkı yasaklanacak ve trafik akışı net bir şekilde sağlanacaktı.

Isparta

İlimizde Mimar Sinan Caddesi’ni kullanan yayalar ve sürücüler neredeyse çıldırmak üzere. Sebebi çok net; Zaten trafik akışı sıkıntılı olan cadde Isparta Belediyesi’nin son çalışmasıyla birlikte daha da daraldı. Yolun daralmasıyla birlikte sözde araç parkı da artık bu caddede yasaklanacaktı. Ancak yol daraldı asfalt yenilendi ancak yolda araç parkı hala serbest. Hatta vatandaş aracını diklemesine park edince dar olan yol bir kez daha daraldı. Bu durum hem yayaların hem de sürücülerin oldukça canını sıkıyor. Öyle ki artık insanlar neredeyse birbirleriyle kavga eder hale geldi.

TOPTANCILAR İÇİN CEP YAPTILAR ANCAK TOPTANCILAR DIŞARIDA BEKLİYOR

Öte yandan yolda trafik akışının rahat sağlanabilmesi ve yolun tıkanmaması için caddeye cepler yapıldı. Bu cepler toptancılar için yapılmıştı ancak fotoğraflarda da görüleceğe üzere Toptancılar kendileri için yapılan ceplere giremiyor ve yolda tıkanıklığa sebep oluyor. Çünkü ceplere normal araçlar park ediyor.

VATANDAŞ DA HUZURSUZ

Diğer yandan vatandaşlar da yolun bu halde olmasından ciddi anlamda rahatsız. Çünkü yol daralınca araç geçişi yolda hiç bitmez hale geldi. Yayalar eskiden yolda kısa da olsa boşluk bularak karşıya geçebildiklerini ancak şimdi bunun mümkün olmadığını savundu. Ayrıca yayalar sürücülerin dar olan yoldan biran önce çıkabilmek için kendilerine yol vermek için bile beklemediklerini ileri sürdü.

BELEDİYE DE İŞLERİNİ BİTİRMEDİ HATTA MEVCUTLAR BOZULUYOR

Bu arada yolda sadece asfalt çalışması yapan belediye ekipleri kaldırımları genişletme adına sadece şekil verdi. Şu anda genişletilen kaldırımların içi boş ve yayalar için tehlike oluşturuyor. Hatta yağışlı geçen günler kaldırımın içindeki kum ve çakılı taşıyor ve yer yer boşluklar oluşuyor. Ayrıca kaldırımın belli olması için konulan taşlar da devrilmiş durumda.

ACİL ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Şimdi ise en çok merak edilen konu yolun gerçek kimliğine ne zaman kavuşacağı. Isparta’nın en gözde caddesinde yaşanan bu sıkıntıların gelişmemiş ülkelerde bile yaşanmadığı ileri sürülüyor. Ayrıca şehre gelen turistlerin gördükleri manzara karşısında olumsuz etkilendikleri de gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

bilgin

22 Eylül 2014 Pazartesi 15:15

Bu nasıl bir dini cemaat ki tertemiz namazlı abdestli adayın önünü kesip bunama aşamasındaki bir herife buyur dedi. Bunun yerine aklı başında bir zabıta seçilse ıspartanın görüntüsü, belediye hizmetleri bundan güzel olurdu. Çocukluğumuzdaki konya, denizli antalya ankara'dan bugün eser yok ama ısparta hala aynı ısparta. Siz de dindarlıktan eser varsa bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz bir açıklasanıza. Güya en iyi asfalt çalışmasını bunlar yapıyormuş. Şehir merkezinden Üniversiteye doğru giderken asfalt yolda rahat 10 yerde ayın yüzeyi gibi kazılmış yerler kimseyi rahatsız etmiyor mu, kimse bunları görmüyor mu? Mimar Sinan caddesine keşke dokunmasalardı. Ferahlatılacakken daha sıkıntılı hale soktuklarının farkında değiller mi? Ispartaya yazık oluyor.

KKKKK

21 Eylül 2014 Pazar 12:54

OTOPARK YAPACAM DİYO YERİN ALTINA YEMİN EDERİM GİRMEM O PARKA YERİN ÜSTÜNDEKİLER YIKILIYO GEÇDİMKİ YERİN ALTINDAKİLER YER ALTINA YAPILAN YAPITLAR ÇOK BÜYÜK MÜHENDİSLİK İSTER ODA BİZİM YUSUFDA YOK ONUN İÇİN JAPONYYADAN MÜHENDİS GETİRMESİ LAZIM YUSUFUN MÜHENDİSLİĞİ PARA ETMEZ

ısparta sevdalısı

20 Eylül 2014 Cumartesi 23:07

Eee nede olsa iki dönemdir hükümete inat yüksek mimar yusuf ziyaya oy veren zevat..Bunlar size az bile.Otobüs duraklarının orası tam bir rezalet.Otobüsler için bir ceb uygulaması değil tamamen ayrı bir bölüm olmalı.Meydandaki gül de aynen etnografya müzesi gibi ucube.Dilberim kaymakkapı meydanını mahfetmişsiniz.Sizin sehircilik ve estetik anlayışınızı hayretler içinde izliyorum.Tek kelimeyle yazıklar olsun.Ispartayı daha ne kadar mahvedeceksiniz? Yeter artık dokunduğunuz her şeyi mahvediyorsunuz

YALNIZ KURT

20 Eylül 2014 Cumartesi 19:36

ÇÜNÜR HEYKELİNİ BALAN HABER HABER YAPTI ., ? KİM YAPTIRDI PARASINI YAPAN MALABAYA NEDEN ÖDEMİYORLAR 7 AYDIR ??*

haber

19 Eylül 2014 Cuma 23:50

bu gerçek mi başkanım adamın 9 dairesi var mı

GÜLENDAM

19 Eylül 2014 Cuma 22:05

Tuhafiyeciler sitesi önünden geçen yolu da gül heykeli koyucam diye daralttı. Mimarlar yüksekten uçunca aşağıyı net göremiyor demek ki..

hasan

19 Eylül 2014 Cuma 22:02

Bi de yaya geçidi koymamışlar, millet uçarak geçecek artık

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR