25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,708 TL
  • 5,528 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

NAMAZ NİYAZ BİLMEZDİ!

Türkiye'ye yönelik tehditler içeren videoyu çeken Türk IŞİD'lilerden Ebu Yusuf, Bursalı bir esnaf çıktı. Yanındakilerin de Artvin ve Hataylı olduğu ortaya çıktı.

Isparta

Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan videoda Türkçe konuşarak tehditler yağdıran IŞİD terör örgütü emiri Abu Ammar kod adlı Fatih Acıpayam’ın (47), örgüte katılmadan önce yıllarca Bursa’da aşçılık ve seyyar tatlıcılık yaptığı, cami önlerinde tatlı sattığı ortaya çıktı.

Aslen Maraşlı olduğu, 20 yıl önce evlenip 10 yıl önce deIsparta’dan Bursa’ya taşındığı öğrenilen Acıpayam’ın, 2014’te mallarını satarak ailesiyle birlikte Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nden ayrıldığı ve Kilis’ten Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldığı belirlendi. Habertürk’ün haberine göre; Acıpayam’ın bir yakını, şunları anlattı:

 ‘NAMAZ NİYAZ BİLMEZDİ’

“Isparta’da iken namaz niyaz bilmezdi. Ne olduysa buradaoldu. Biz Cübbeli Ahmet Hoca’nın sohbetlerine giderdik. O içeriye bile girmez,kapıda tatlı satardı. Yıldırım İlçesi’nde 2014 senesine kadar tatlıcı dükkânı işletti. Suriye’ye gitmeden önce işyerini 100 bin liraya sattı.

‘HAKKINIZI HELAL EDİN, BİZ SINIRI GEÇTİK’

Gideceğini falan söylemedi. Engel oluruz, mani oluruz,şikâyet ederiz diye düşündü. Dükkânı satıp gizlice gitti. Bir gün işim düştüğü için tesadüf aradım, ‘Hakkını helal et, biz sınırdan geçtik’ dedi ve telefonu kapattı. Kayınvalidesi bu olaylardan 3 ay sonra vefat etti. Ölüm haberini vermek için aradım, ‘Allah’tan geldik, Allah’a döneceğiz’ diyerek telefonu yüzüme kapattı. Bir daha da haber alamadık. 10 sene öncesine kadar bir şeyiyoktu. Ne olduysa, birden cübbeyle, sarıkla gezmeye başladı. Telefonculuk yaptığı dönemde El Ensar Üniversitesi’ni bitiren bir vatandaş musallat oldu buna. Ondan sonra yoldan çıktı. Eşini de kendisine benzetti. Cumaya gitmezdi,‘Bu imamların ardında namaz kılınmaz’ derdi. Duyduğuma göre, arkadaşlarına‘Herkes şehit oldu, bir ben kaldım’ demiş.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

yezitler

20 Ağustos 2015 Perşembe 20:42

Bir köpek çukuruna itile birlikte gömülmeli. O şehirde biryerlerde diz çöken buna benzer ne andavallar var.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR