20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
ISPARTA
ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

MUZAFFER TÜRKEŞ MAHALLESİ’NE DEV PROJE

MUZAFFER TÜRKEŞ MAHALLESİ’NE DEV PROJE

Isparta

İl Genel Meclisi Şubat ayı üçüncü birleşimi dün gerçekleştirilen meclis toplantısıyla yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülürken, maddeler arasında en önemlisi muzaffer Türkeş Mahallesi’ne yapılması planlanan ilk okul projesi oldu.Daha önce bölgede okul yapılaması konusunda imar planında eğitim alanı olarak belirlenen alan için kamulaştırma çalışması başlatılacak.

 

İl Genel meclisi şubat ayı üçüncü birleşimi dün gerçekleştirilen meclis toplantısıyla yapıldı. Toplantıdaki en önemli gündem maddesi muzaffer Türkeş Mahallesi’ne yapılması planlanan ilk okul projesi oldu.İl Genel Meclisi’nin gündeminde olan ve muzaffer Türkeş Mahallesin'de okul yapılması konusunda, daha önce imar planında eğitim alanı olarak belirlenen alan için kamulaştırma çalışmasının başlatılması planlanıyor.

Bir an önce kamulaştırma yapılması gerekiyor

konu ile ilgili açıklamalarda bulunan il Genel Meclisi Ak Parti grup sözcüsü nail yaşar Akgül, eğitim alanı olarak belirlenen alanda kamulaştırma çalışmalarının, ilgili komisyonlarca yapılacak incelemenin ardından başlayacağını söyledi.

Akgül, “muzaffer Türkeş Mahallesin'de küçük çocukların öğrenim görebilecekleri bir okul yok. Bu nedenle daha önce bölgeye bir okul yapılması konusunda imar planında eğitim alanı olarak belirlenen bir alana ilk okul yapma projesi gündemimize geldi. Biz de bu gündem maddesini ilgili komisyonlara havale ediyoruz. Komisyon raporunun bu ay içinde çıkarıp eğitim alanı olan alanı kamulaştırma çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Mahalle halkının yüzde 90’ı okul istiyor

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat’ta ilgili komisyonlara bir an önce incelemelerin yapılmasının gerektiğini söyledi, mahalle halkının ilk okul yapılması konusunda isteklerinin olduğunu belirtti.

Bolat, “bu konunun bir an önce karara bağlanması büyük öne marz ediyor. Mahalle halkının yüzde 90’ı bir ilkokul istiyor. Benim ricam komisyonun hızlı bir şekilde çalışmasıdır. Hassas bir konu. Öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için çalışmalara bir an önce başlanmalı” şeklinde konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ali

09 Şubat 2017 Perşembe 22:15

Başta meclisimiz ve mutfakta yer alıp tüm emeği veren milli eğitim çalışanlarını tebrik ediyorum ayrıca haberlerde gördüğümüz Yeni ve güzel bir okulu istiyoruz

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR