21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,505 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

MÜSİAD ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ KURULDU

Türkiye Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Isparta Temsilciliği oluşturuldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na ise Selim Mustafa Özkutlu getirildi.

Isparta
Türkiye Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Soner Meşe ve yönetim kurulu üyeleri Isparta’ya geldi.

 Teraspark’ta düzenlenen toplantıda Başkan Yardımcısı Soner Meşe, MÜSİAD’ın kurulma amacını ve faaliyetlerinden bahseti. Meşe yaptığı açıklamada ise; “Öncelikle, Isparta’da bulunduğumuz ve sizlerle bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.

  Burada açmış olduğumuz temsilciliğin ne kadar değerli olduğunu, inanın, şimdi daha iyi anlıyorum. Türkiye’nin en yaşanılabilir ilk 10 kentinden biri olan Isparta’da, teşkilatlanma faaliyetlerimizin bir netice vererek, şimdi Temsilcilik yakın bir zamanda da Şube olarak burada faaliyet göstermek en büyük arzumuzdur. Zira; gerek tarım, turizm, maden ve enerji alanlarında barındırdığı potansiyelin gerekse bu potansiyeli harekete geçirecek altyapının ziyadesiyle güçlü olduğu Isparta’nın gelişimine katkı sağlayacak bir sivil toplum kuruluşu olarak çok heyecanlıyız.

   Isparta’nın ekonomisini güçlendirmeye, girişimciliği cesaretlendirmeye, kalifiye işgücünü geliştirmeye, istihdamı arttırmaya ve dünya ölçeğinde rekabet edebilir yenilikçi sanayi ve ticaret örgüsüne sahip olmasına yönelik örnek projeler geliştirmek için heyecanlıyız. Biz burada tabiî ki tekerleği yeniden keşfetmeyeceğiz. Potansiyel iş ortaklıkları kurmak, iddialı ve başarılı bir işbirliği oluşturmak için en çabuk, en direkt ve en etkin yol, bir çatı oluşturmaktır. Temel prensip ise, birlikten rahmet ve bereket doğmasıdır. Allah’a şükürler olsun ki, Anadolumuzun en zeki, en girişimci insanlarını bir araya getirmiş bir Derneğimiz var. Büyük bir ailemiz var. Şekerimiz; birbirimize duyduğumuz sevgi, unumuz; MÜSİAD’lılık ruhu, yağımız; girişimci dinamizmimizdir. Özetle, Isparta’ya helva yapmak için geldiğimizi vurgulamak istiyorum. Dikkatinizi celbetmek istiyorum, Isparta’da bu Temsilcilik çatısını herhangi bir kamu kuruluşu, bir üniversite ya da bir yerel yönetim açmıyor. Doğrudan iş dünyasının içinde olan insanlar açıyorlar. Hepinizin bildiği gibi, öncülerin derneği olan MÜSİAD’ın mayasında Anadolu insanının girişimci ruhu bulunmaktadır. 1990 yılında yaş ortalaması 29,5 olan 12 tane iş insanın bir araya gelerek oluşturdukları bu yapı, artık gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ülkemizin en büyük sivil oluşumlarından biri haline gelmiştir.

   Kuruluşta çizilen vizyon öyle güçlüdür ki, geçmişte yaşanan her türlü zorlukta dimdik ayakta durmanın sarsılmaz zemini olmuştur. O vizyon ki, bakınız, Derneğimiz kurulduğunda oluşturulan ilk çalışma komisyonlarından biri “eğitim ve araştırma komisyonu”dur. İlk yayınladığımız rapor nedir biliyor musunuz? Eski Milli Eğitim Bakanımız olan Ömer Dinçer Bey’in o zamanlar MÜSİAD Danışmanı olarak hazırladığı “Bürokrasi” raporudur. Yani, MÜSİAD, entelektüel birikim üzerine inşa ettiği girişimci dinamizm ile köklerin bilgeliği ve paylaşımın bereketi üzerine kurulmuş olan müstesna bir sivil toplum kuruluşudur. Bugün, yurtiçinde 64 noktada; yurtdışında ise 143 noktada temsiliyet kabiliyetine erişilmiştir. 6.500’den fazla üyesi ve onların temsil ettiği 20.000’den fazla işletme ile Türkiye GSYİH’sına ve ihracatına %20’ye yakın katkı sağlanmaktadır. 2 milyondan fazla kişiye iş ve aş imkânı sağlayan işletmeleri ile MÜSİAD, ekonomiye yön veren ve gündem oluşturan güçlü bir ses olmakta ve sürekli gelişimini devam ettirmektedir. Bize soruyorlar,

 “kimler MÜSİAD üyesi oluyor”,

diyorlar. Diyoruz ki, bizim birinci kriterimiz “ticari itibardır”. Yalnızca büyük işletmelerin kulübü olmadığımızı, ticari itibar noktasında temiz, yürekli, küçük, orta ya da büyük her işletme bizim üyemiz olabilir diyoruz. Ve böylece, aslında Türkiye’nin bir yansıması oluyoruz. Türkiye’nin yansıması olunca; onun hissiyatını, onun beklentilerini ve heyecanı daha fazla içselleştiriyorsunuz. Ve, bu hissiyatı bereket, paylaşım ve birliktelik zeminlerine daha iyi taşıyabiliyorsunuz. Böylece, Anadolu girişimcisinin ticaretini arttıracak, yeni ortaklıklara vesile olacak işbirliklerine daha fazla önem veriyorsunuz. Saflarımızı sıklaştıralım, yeni ticaret koridorları oluşturalım diyebiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi, MÜSİAD olarak, düşük gelir-düşük ücret yapısını terk edip, teknoloji yoğun ürün ve hizmetlerle Dünya ile rekabet edecek bir yapı tesis edelim dedik.

 Yeni bir kimlik kazanacak, ülkemiz sanayisinin rekabet gücünü arttıracak, bilimsel tabanlı, üniversite-sanayi işbirliğine dayanan stratejik hareketi başlatalım dedik. Sorunları ortaklıkla halletmeyi, fırsatlardan da ortaklıkla yararlanmayı sağlamak için teşkilatlanalım dedik. Ortak ihtiyaç analizini, ortak öğrenmeyi, ortak pazarlamayı gündemimize aldık. Bu yüzden, teşkilatlanmamıza her zamankinden daha fazla önem verdik. Tabii ki, Isparta’da şu anda tohumu atmış oluyoruz. Bu noktadan sonra, bu tohumun yeşermesi ve meyve vermesi için hepinizin desteklerine ihtiyacımız olacak” dedi. Bu vesileyle, Isparta Temsilciğimizin faaliyet ve projelerinin hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Sayın Temsilcilik Başkanımız Selim Mustafa Özkutlu ve arkadaşlarının “yolları açık olsun” diyorum. Hepinize tekrar bizlerle bir araya geldiğiniz ve desteklerinizi esirgemediğiniz için şükranlarımız sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR