20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Müjdeli haberi dört gözle bekliyorlar

Müjdeli haberi dört gözle bekliyorlar

Isparta

Uzman Jandarmalar, askeri okullarının Subaylar,Astsubaylar'da olduğu gibi fiili hizmetten sayılması için yer alacak maddeyi bekliyor.

 

Emekli Uzman Jandarmalar Derneği (EMUJAD) Başkanı Adnan Oğuz, jandarmaların askeri okullarının fiili hizmetten sayılması için verdikleri mücadelenin tamamlanma aşamasında olduğunu belirterek, konunun TBMM Genel Kurulu'nda görüşüleceğini söyledi. Oğuz, "Bu zamana kadar gündeme getirdiğimiz belli başlı sorunlarımızdan biri olan muvazzaf Uzman Jandarmaların Askeri okulunun diğer muvazzaf TSK personeli Subaylarımızın askeri okulu,Astsubaylarımızın bir yıllık askeri okulu gibi fiili hizmetten sayılmasıdır."Uzman Jandarmaların okulda geçen sürelerinin hizmetten sayılması”hususunu ihdas maddesi olarak ekleneceğini beklentisi içindeyiz" dedi.

 

BELKİ YARINDAN DA YAKIN...

 

AK Parti İsparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ileyaptıkları görüşmeyi anlatan Oğuz, "Plan Bütçe Komisyon Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç ile yaptığımız görüşmede kurumlar ile görüşmeler yapıldığını, AK Parti grubunda bilgisinin olduğunu sorun olmadığını “Belki yarın belki yarından da yakın bu müjdeyi de arkadaşlarınıza duyurun mağduriyetinizi biliyoruz düzelteceğiz” söylemlerine istinaden bugün görüşülmesine devam edilecek olan Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına, camia olarak “Uzman Jandarmaların Okulda geçen sürelerinin hizmetten sayılması” hususunu ihdas maddesi olarak ekletecekleri beklentisi içinde olduğumuz aşikardır. Sayın Başkanımızın vicdanlı ve merhametli kişiliğine olan inancımızı yitirmeyerek meclisten çıkacak müjdeli haberi dört gözle beklemekteyiz" diye konuştu.

Uzman Jandarmaların her daim görevde olduğunu hatırlatanOğuz, "Uzman Jandarmalar olarak hali hazırda devletimize olan aidiyetduygumuzu kaybetmeden özveriyle aldığımız maaşı hak etme gayreti içerisinde,geri dönmeme riskini de göze alarak görev yaptık. Biz, Uzman Jandarmalar 3466sayılı Uzman Jandarma kanununa tabi sadece Jandarma Genel Komutanlığıbünyesinde muvazzaf kadrolu üç statüden (Subay, Astsubay, Uzman Jandarma)biriyiz. Aynı Astsubaylar gibi Askerlik görevi ifa etmeden en az lise mezunuşartı ile mesleğe alınarak sadece Jandarma Okullar K.lığı bünyesinde çağıngereklerine uygun bir eğitim öğretim ve altı aylık staj ile toplamda on sekizaylık süre sonunda sadece J.Gn.K.lığı bünyesinde cezaevleri dış koruması sevkve nakilleri, istihbarat, trafik, olay yeri, kriminal, narkotik, kaçakçılık,komando, vb. kursları Subay, Astsubaylar ile beraber görüp branşlaşarak ihtisaslaşan, 22000 çalışanı ve emeklisi ile birlikte toplamda 30000 kadar mevcudu olan bir statüye haiz personelleriz" ifadelerini kullandı.

Oğuz, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"3466 sayılı kanun günün önemine ve çağın gereklerine yetersiz kaldığı gibi, bu kanuna tabi bir yıllık askeri okul 2012 yılında kapatılarak öğrenci alımı durdurulmuş, var olan Uzman Jandarma kadroları daJ.Astsubay kadrolarına dönüştürülmüş ve hali hazırda J.Astsubay kadrolarına atamalarına istinaden J.Astsubayının ifa edeceği/ettiği çeşitli görev yerlerinde görevlendirilmişlerdir. STÖ olarak konu üzerinde komutanlarımız ilebir çok kurum ve kuruluşlar ile çeşitli zamanlarda görüşmeler yapılmış,görüşmeler neticesinde kurumlar ve komutanlarımız askeri okulun fiili hizmetten sayılması hususunda kendi kurumlarınca sorun görünmediğini gerekli görüşlerini yazılı olarak defaten meclise bildirdiklerini belirtmişlerdir. Meclis çatısı altında yaptığımız tüm AK Parti Plan bütçe komisyon üyeleri de konunun görüşüldüğünü ve konu hakkında da Uzman Jandarmalardan çok talep olduğunu bildirmişlerdir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Uzman Jandarma

02 Nisan 2016 Cumartesi 12:45

Uzman Jandarma okulu hakkımız olanın iadesidir. Muvazzaf olan bizlerin askeri okuldan almış olduğumuz yüksek eğitim seviyesi ve mesleki bilgi ile Jandarmanın bel kemiğinin kırık tarafının tamir edilmesi demektir.Böylelikle bizlerin yıllardır verilmeyen itibarımızın iadesinin yapılacağını duymak bile hoş.

ikinci üniversite?

08 Şubat 2016 Pazartesi 11:35

Hani Gül Şehri Ticaret lisesine, Gürkan Ticeret Lisesine, Halıkent Orta Okuluna ve Ülkü Orta Okulunu yer buldunuz mu? Ticaret lisesine bile yer bulamazken lahana turşusu perhiz ****si...:):) Halk Eğitim Merkezi yine Türkiye derecesi alabilecek mi? Milli Eğitim Müdürlüğüne daha yeni yer buldunuz, devamını bekleriz.

Taki karadağ

28 Ocak 2016 Perşembe 09:50

Bekliyoruz, haklıyız, umutluyuz, alacağız.

Eyt

27 Ocak 2016 Çarşamba 21:35

Enkisa zamanda eyt ve staj sigortasinada müjde bekliyoruz

m durmaz

27 Ocak 2016 Çarşamba 14:04

sadece hakkımız olanı istiyoruz

Ahmet ceyhan

27 Ocak 2016 Çarşamba 12:13

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilen uzman jandarmaların yıllardır söz verilmesine rağmen düzeltilmeyen özlük hakları bir an önce düzeltilmelidir

Uzman Jandarma

27 Ocak 2016 Çarşamba 01:56

Başkanım bizlere yardım edin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR