27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Muhtarlar iktidardan memnun

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Isparta Milletvekilleri S. Sadi Bilgiç, Recep Özel, AK Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak ve partililer muhtarlar derneğini ziyaret ederek muhtarların sıkıntılarını dinledi.

Isparta

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dil getiren Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Kınay, “Tatil demeden gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Gezmediğiniz yer kalmıyor. Bizler, sizlere Ankara’da ziyaret ettik. Çok memnun kaldık. Isparta’mız için çalışmalarınızı takip ediyor ve takdir ediyoruz. Duble yol olsun, eğitimde olsun, sağlık alanında olsun sayın vekillerimiz il ve ilçe teşkilatımız çok iyi çalışıyor. Bizler sizlerde memnunuz” dedi.

 

EN BÜYÜK NAMERLİK

Ak Parti Isparta Milletvekili S. Sadi Bilgiç, muhtarlarla sürekli istişare halinde olunması gerektiğini ifade etti. Ziyarette yaptığı konuşmasında vatandaşın işini zorlaştıran, işleri çıkmaza sokan bürokratlara yüklenen Bilgiç, “Bu memleketteki en büyük sıkıntı bürokratik oligarşi. Sizlerin yaşadığı sıkıntıyı bizlerde yaşıyoruz. Bürokratları aşma noktasında çok büyük sıkıntılar var. Ne seçilmişlerden, ne askerde ne de yargıda sıkıntı var. Bürokrat kafalı insanlarda sıkıntı yaşanıyor. Bürokrat kafalı insanlar en büyük namertliği yapıp olması gereken işleri bile çıkmaza sürükleyerek vatandaşı zor durumda bırakıyor. Biz bunlarla mücadele ede ede bugünlere kadar geldik. Bundan sonra da mücadelemiz devam edecek. Bürokratik sorunların ortadan kaldırılması için gösterdiğimiz çaba devam edecek.”

 

CİDDİ BİR YATIRIM

“Memleketin meseleleri için uğraşıyoruz” diyen Milletvekili Bilgiç, “768 yataklı bir hastane olacak. Süreç devam ediyor. Ciddi bir yatırım. Şarkikaraağaç’ta 35 yataklı Devlet hastanesini yapıyoruz. Hastane inşaatı normal şartlarda çoktan içerisine Eylül ayında girilmesi gerekiyordu. Bakanlık eksikler var diye teslim almıyor. TOKİ müteahhidi zorluyor, müteahhit düzelttim diyor. Geçici kabul yatıramadık. Eski hastane binası yıkılsın, geçici kabul yapılsın diye baskı yaptım. Has tanenin hizmete açılması için müteahhide baskı yapıyorum.

 

MUHTARLARA ÖZEL MÜJDE

Daha sonra söz alan AK Parti’nin bir diğer Isparta Milletvekili Recep Özel, muhtarların yerelde en büyük vekil yardımcısı olduklarına dikkat çekerek, “Biz halkımızın sorunlarını muhtarlarımız sayesinde dinleyebiliyoruz. Biz her mahalleye her zaman gidemeyiz. Ama Muhtarlarımız sayesinde bize iletilen sorunların takipçisi olmaya çalışıyoruz. Biz muhtarlarımızın sorunlarını biliyoruz ve sizlere buradan bir müjde veriyorum. Özlük haklarınız iyileştirme olacak. Primleriniz devlet tarafından ödenecek. Maaş iyileştirilmesi ve bir çok konuda yeni yaptırımlar geliyor. Yeni yasama yılında muhtemelen mecliste sizlerle ilgili iyileştirmeler onaylanacaktır” dedi.

 

Ziyaret karşılıklı fikir alışverişiyle sona erdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR