25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,775 TL
  • 5,590 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MÜEBBET İSTEDİ

Besicilik yapan eşi Ramazan Kaplan (49) ve Avusturyalı ortağı Herald Weibi (52), aldatıldığını öne sürerek kiralık katil tutarak öldürttüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Zeynep Kaplan (47) ile cinayeti işlediği öne sürülen Bati Kılınç (36) hakkında savcı mütalaasında, kasten adam öldürme ve azmettirme suçundan ömür boyu hapis cezası istedi. Tutuklu Erkan Yıldız (33) için ise eyleme yardımcı olmak suçundan da ömür boyu hapis cezası istendi.

Isparta
Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Dedeçam Beldesi'nde oturan Ramazan Kaplan ve ortağı Avusturyalı Herald Weib, geçen yıl 21 Ekim günü Akşehir'in Atakent Beldesi'nde çalılıklar arasında ölü bulundu. Olay yerine düşen otomobil parçasından yola çıkan jandarma, parçanın öldürülen Ramazan Kaplan'ın otomobiline ait olduğunu saptadı. Eşi 3 çocuk annesi Zeynep Kaplan'ın ifadesine başvuran jandarma, çelişkili ifadeler vermesine üzerine Kaplan'ı, teknik ve fiziki takibe aldı. Kaplan'ın son dönemlerde ahır ve garajını yapan inşaat ustaları Erkan Yıldız ve Bati Kılınç ile sık sık görüştüğünü saptadı. Fiziki ve teknik takibin ardından Zeynep Kaplan, Erhan Yıldız, Bati Kılıç ile Kılınç'ın sevgilisi S.K. (25) gözaltına alındı.
 
TUTUKLANDILAR
 
 Suçlamayı kabul eden Zeynep Kaplan'ın, kendisini aldattığı iddiasıyla eşini öldürtmek için Bati Kılınç ve Erkan Yıldız ile 30 bin Euro'ya anlaştığını itiraf etti. Gözaltına alınan zanlılar sorgularının ardından tutuklandı. Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Zeynep Kaplan, Bati Kılınç ve Erkan Yıldız, 4'üncü kez hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Zeynep Kaplan'ın, eşini öldürmesi için Erkan Yıldız'a teklifte bulunduğu, Yıldız'ın da bu işi yapamayacağı ancak akrabası Bati Kılıç'ın borcunun çok olduğu ve cinayeti işleyebileceğini belirttiğinin saptandığını söyledi. Daha sonra cinayet için anlaşan Kaplan ve Kılınç'ın sık sık görüşüp cinayeti nasıl işleyeceklerini konuştuklarını ve bu sırada Kılınç'ın da konuşmaları cep telefonuna kayıt ettiğinin ortayı çıktığı belirtildi.
 
 Mütalaada, olay günü ucuza hayvan satın almak için Akşehir'e gelen Ramazan Kaplan, eşi Zeynep Kaplan ve ortağı Herald Weib'in, Bati Kılınç ile buluştukları, Bati Kılınç'ın önden aracıyla giderken birden durup, arkasından gelen Ramazan Kaplan'a, 'bundan sonra yol çok bozuk, benim aracın altı yüksek benimkiyle devam edelim' diyerek araçtan inen Ramazan Kaplan'ın, kapıyı kilitlemek istediği sırada Bati Kılınç'ın yakın mesafeden ateş edip Kaplan'ı, öldürdüğü, daha sonrada Weib'i öldürdüğü belirtildi. Cumhuriyet Savcılığı mütalaasında olayı azmettiren Zeynep Kaplan ve suçu işleyen Bati Kılıç ile eyleme yardımcı olan Erkan Yıldız'ın ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılması istedi. Duruşma tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksiklerin giderilmesi için 26 Nisan Cuma gününe ertelendi.
 
ISPARTANIN 7/24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ....
ISPARTADA OLAN BİTENİ ÖĞRENMEK İÇİN SİZE BOMBA 32 YETER...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR