23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,777 TL
  • 5,631 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimiz

Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimiz

Isparta

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi ve Yönetim Kurulu 15Temmuz gecesi meydana gelen darbe girişimine tepki gösterdi.

 

Yapılan açıklamada, "Türkiye'de özel sektörün tamamınıtemsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 İl'de, bu ortak açıklamayı aynıanda yapıyoruz.

 

15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız,demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa vedemokrasiye sahip çıkmıştır.

 

Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz veOda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanınbaşarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu vedemokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütünkurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın,demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.

 

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiylesiyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik vekararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız,Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cuntaheveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözüdönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gaziunvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbegirişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyetgörevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkürediyoruz. Onlara minnettarız.

Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramancadirenen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.

 

Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan biridare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını veadalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahramanşehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalardiliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti veAllah'ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hemdemokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık.

Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyükmutabakatın değerini bilmeliyiz.

 

Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak,birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayaktatutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerintuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdamsağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devamedeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanlarında karşısına dikileceğiz.

Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyükbir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız ŞartsızMilletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadançalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizinkıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizisevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışındahiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbegirişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.

Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasivarsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılaryaşatmazsın.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR