22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,578 TL
  • 5,401 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Milli Eğitimin dağıttığını, Vali topladı

İyiki Vali var....

Isparta

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 4+4+4 Sistemi’ne geçme kararı yurt genelinde önemli bir hazırlık sürecini ve fiziki mekan düzenlemesini beraberinde getirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de 4+4+4 sistemine geçiş sürecinde ilköğretim okullarını ilkokul ve ortaokul diye 2’ye ayıran sistem için geniş çaplı bir çalışma yaptı. Ancak geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna açıklanan çalışma eğitimde büyük bir kaosa neden oldu. Bazı okullarda öğrencileri arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayıran anlayışın tercih edilmesi velilerin büyük tepkisine neden oldu. Özellikle, binası İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülen Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu’nun 1-4 sınıflar arası öğrencilerinin kayıt bölgelerine göre okullara dağılması çok sayıda veli ve öğrencinin Valilik önünde eylem yapmasına neden olmuştu. Hilmi Dilmen gibi dağıtma politikasının izlendiği diğer okullardan da tepkiler gelince, Vali Memduh Oğuz kaosa el attı. Bütünleştirici ve birleştirici tavrını ortaya koyan Vali Oğuz, dağıtılan okulları topladı, kaosa son verdi.

            Vali Memduh Oğuz, dün 4+4+4 sistemine hazırlık yapan komisyonun da katılımıyla bir toplantı yaptı. Vali Oğuz, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı sonucunda alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. Vali Oğuz, Hilmi Dilmen, Hafız İbrahim Demiralay, Gülbirlik, Gülcü ve Üçkardeşler İlköğretim Okulları’nda ‘ilkokul-ortaokul’ diye ikili öğretime geçiş yapılarak bütünlüğün bozulmayacağını açıkladı. İmam Hatip Ortaokulu olacağı için dağıtılmasına karar verilen Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu da bir bütün halde Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu’na taşınacak. Öğrencilerin arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmaması sağlanacak. Vali Memduh Oğuz, alınan kararları şöyle açıkladı:

            “Heyecanlı bir toplantı oldu, güzel bir toplantı oldu. Aldığımız kararlar da zaman içerisinde gözden geçirilecektir. Varsa eksiklikleri giderilecektir. Bugün nihai kararımı verdim. Daha önce kamuoyuna açıkladığımız okullarımızın eğitim durumlarıyla ilgili bazı değişiklikler yaptık. Değişiklikleri kamuoyu ile paylaşalım:

            -Hafız İbrahim Demiralay İlköğretim Okulu, Gülbirlik İlköğretim Okulu, Gülcü İlköğretim Okulu, Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu’na gidiyor. Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu öğrencilerinin sınıf bütünlüğü bozulmadan, öğretmenleri ile ayırmadan eğitim sürdürülebilecek. İsteyen öğrenciler Ülkü İlköğretim Okulu’na da kaydedilebilir.

            Üçkardeş İlköğretim Okulu’nda ikili öğretime geçiyoruz, Şehit Mustafa Gözütok İlköğretim Okulu’nda ilkokul ve ortaokul aynı binada tekli eğitim olarak gerçekleştirilecek.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR