27 Eylül 2021 Pazartesi

Kayıp olarak aranan Alişan Soylu ölü bulundu

Kayıp olarak aranan Alişan Soylu ölü bulundu

Koronavirüse yenildi

Koronavirüse yenildi

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Isparta damga vurdu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Isparta damga vurdu

Artan vakalar sonrası kapanma gelecek mi?

Artan vakalar sonrası kapanma gelecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika açıklamalar

Isparta

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yapıyor. Özer'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Okullarımızın yüz yüze eğitime açılması için Sağlık Bakanlığı ile birlikte alınması gereken önlemlerle ilgili çok kapsamlı bir rehber hazırladık. Öğretmenlerimize de bilgilendirme ve farkındalığı artırmak için ciddi bir eğitim verdik.

Bir haftada 850 bin sınıfın 198'inde yüz yüze eğitime ara verildi. Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok. 

Okullar açık kalmaya devam edecek ama şunu yapacağız: Bir ay sonra bilimsel veriler değiştiği zaman tedbirlerimizle ilgili güncelleme yapacağız. Okulların açılması için her türlü önlemi alarak süreci devam ettireceğiz. Okulların kapanması son seçenek bile değil. 

Problemin olduğu okulda ikili eğitime geçebilir. 

6 Ağustos'ta en az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 73'tü, dün itibariyle 91'e çıktı. 

PCR'la ilgili süreç suhuletle yürütülüyor. Aşılanmamış bir öğretmenimiz var, hiçbir semptom göstermiyor, PCR testi yaptığında pozitif olduğu ortaya çıktı. Eğer test yapılmasaydı okuldaki diğer personelle temas halinde olacaktı. Bu, alınan önlemin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 

ÇOCUKLARA PCR TESTİ

Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak.

Çocuklarımızı okullarından uzak tutmamamız gerekiyor. Ev ortamında, kantinde, kafeteryada, restoranda; tüm mekanlarda kurallara uymamız gerekiyor. Velilerin çok hassas olması lazım. 

Okulların açık kalması milli güvenlik meselesidir. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

14 Eylül 2021 Salı 10:34

Sınıf mevcutları çok kalabalık, hastalığa davetiye çıkartılıyor.

Çok biliyorlar

14 Eylül 2021 Salı 02:27

Ne yaptıklarını kendilerinde bilmiyorlar ama sandıkla bu tedbirsizliklerini hissedecekler ne ilgi war ne kural ortalık zaten kırılıyor RABBİM YARDICIMIZ OLSUN.

Öğrenciler geleceğimizdir

13 Eylül 2021 Pazartesi 23:47

Çocuklarımız zaten korkarak okula gidiyor birde o pcr çubuklarını dayatırsanız psikolojileri tamamen bozulacak okula gitmekten kaçacaklar el insaf lütfen çocuklarımızın psikolojilerini göz önüne alın

Esas Barış

13 Eylül 2021 Pazartesi 22:42

Türkiyedeki corona vakası birbuçuk yıl önceki vaka sayısından şimdi daha çok.Madem tehlike yoktu okulları neden kapatmıştınız?Yaklaşık 200 sınıf karantinada diyorsunuz.Kapalı okul yok diyorsunuz.Peki en az 30 çocuktan 200 sınıf kaç kapalı okul demek hesap ettiniz mi?Milleti 20 yıldır her konuda kandırıyorsunuz.Siz kaçıncı bakansınız?Sizden de bir sonuç olmayacağı malum.Zaten hep birden seçimde gidiyorsunuz.

Barış

13 Eylül 2021 Pazartesi 22:29

Aciklamanin tamamını dinledim. Bakan bey okullarda tüm önlemler alindi diyor. Bu önlemler hamgi okullarda alinmis merak ediyorum. Çünkü Isparradaki okullarda ben hicbir onlem gormedim. 1 hafta önce okularda hizmetli alimi ilani verildi.. okullardaki hizmetliler yok velilerden ve öğretmenler hijyeni saglamasi isteniyor. Traji komik bir durum. Siniflardaki durum dahada vahim ayni sirada iki üç öğrenci oturuyor. Maske mesafe hijyen nerede. Okullarin kapanmasini istemiyorum.ama önlemleri alalim.

Vatandaş

13 Eylül 2021 Pazartesi 20:50

Çocukların %90 ı semptom göstermeden atlattığına göre gerçek amaç çocukların sağlığını korumak mı yoksa çor çocuk demeden Uğur şahinin kendine yapmadığı aşıyla herkesi aşılamak mı. Allahtan korkun.

Yeter artık

13 Eylül 2021 Pazartesi 20:03

Hani bu virüs çocukları hiç etkilemiyordu. Çocuklar kırmızı cizgimizdir. Çocuklardan uzak durun!!!

Çaltılı

13 Eylül 2021 Pazartesi 19:40

Sayın bakanıma yürekten katılıyorum, Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Eğitimde devrim yapamadığımız sürece dışardan aşı, ilaç gelecek diye çok bekleriz. Ülkenin ağır sanayide, sağlıkta hamle yapması için eğitim şarttır. Çocuklar okul kapansın ders çalışmayalım pc, tablet, telefon bakalım derdinde geleceklerinin heba olduğunun farkında değiller...

ah mahmut hoca yaktın bizi

13 Eylül 2021 Pazartesi 17:01

ülkede görülen tek vakayla kapanmıştı okullar bir de şimdiki duruma bakın bu virüs 2020 yılında öldürüyordu da şimdi uzaktan bi merhaba deyip gidiyormu merak ettim doğrusu

ALLAH GÖRÜYOR BİLİYOR

13 Eylül 2021 Pazartesi 15:28

Yahu okulları açmanıza gerek yok nasılsa hem size hemde size oy verenlere 3 ihlas bir fatiha bilmek yetiyor osmanlıcılık ve sözde müslümancılık ve çakma.milliyetçilik oyunu oynamak onlara.yetiyor devlet batmış millet.paramparça olmuş ne akapemehapenin nede sizlerin umurunda değil aslında devletini kurucusuna ihanet eden diyanet personelinin ardında namaza bile durulmaz 2 yıldır evimde ibadet ediyorum hoca ve imam yıkamasada olur gerisini ALLAH BİLİR

gerçek

13 Eylül 2021 Pazartesi 15:19

sayın bakanım bu sistem özel okulların işine geliyor neden mi öğrenci ne kadar fazla okulda kalırsa öğlen yemek satacak kantinden gelir elde edecek amaç eğitim yerine kapital odaklı ,bari devlet okullarında ki öğrencilere zülüm yapmayın öğlen nerde yemek yiyecek tedirgin haldeyiz bunun yerine okulda kısa kalsalar 08;30 girse 12:30 çıksa evine gitse yemeğine yese uzaktan görebileceği evden görse zor mu olur bunu yapmak için mühendis mi olmak lazım aslında sizde mühendis siniz sözün bittiği yer.

şopar

13 Eylül 2021 Pazartesi 14:26

eski bakan çok iyidi. ne güzel kapatıyodu. okullar virüs yapar.

Öğrençi

13 Eylül 2021 Pazartesi 14:18

Lütfen hemen kapatın bu okulları. Çok sıkıcı.

SARI

13 Eylül 2021 Pazartesi 13:24

DOĞRU SÖYLÜYOR BİZE BÖYLE İŞİNİ HAKKIYLA YAPAN BAKAN LAZIM ÜLKEYİ DOLANDIRAN DEĞİL

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR