24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRIDA BULUNDULAR

'Isparta'da Ne Var Ne Yok' programında kentin ihtiyaçlarına dikkat çeken Gazeteci Şakir Aksöz ve Tarkan Çetin, şehre hizmet veren tarihi Milli Eğitim Müdürlüğü binasının artık hizmet vermekte güçlük çektiğine dikkat çekerek, aktif Kültür Müdürlüğü binası ile bu binanın takas edilmesini önerdiler.

Isparta

Yakın zamanda il merkezinde bir Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) binasının inşa edilme durumu olduğunu öne süren iki gazeteci, canlı yayında Isparta milletvekillerine çağrıda bulundular.

BU BİNA KENTE BİRŞEY KAZANDIRMIYOR…

Canlı yayın esnasında, ‘İl Kültür Müdürlüğü’nün yılda birkaç kez toplantı vs. düzenlemesinden başka icraatı bulunmuyor’ diyen Gazeteci Aksöz, “İl Kültür Müdürlüğü, zaten kente hiç bir şey kazandırmıyor. Ya da biz bunu göremiyoruz, bari bu bina lazım olan kurumlara verilsin” dedi.

KÜLTÜR MÜDÜRÜ SAHADA OLMALI…

Kültür Müdürlüğü binasının yalnızca içinde oturulacak bir kurum olmadığının altını çizen gazeteciler, “ Bu bina müdürün içinde oturması için yapılan bir yer değildir zaten, kültür müdürü sahada olmalıdır. Örneğin çıkıp Davraz’a gitmelidir. Yalvaç’a gitmelidir” şekilnde yorum yaptılar.

“O BİNA, MÜDÜR OTURSUN DA ÇAY

BAHÇESİNİ SEYRETSİN DİYE YAPILMADI”

Bu konuya mizahi bir şekilde yaklaşan Gazeteci Tarkan Çetin ise, yine bombayı patlattı. Çetin, “O bina, müdür otursun da odasından Atatürk Çay Bahçesi’ni seyretsin diye yapılmadı” dedi.

‘MİLLİ EĞİTİMLE TAKAS YAPILSIN’ ÖNERİSİ…

Programın devamında, ‘Ben kurulduğunda bir kez gezmek için gitmiştim o binaya, bir daha da gitmedim’ diyen Aksöz, “Bu Kültür Müdürlüğü için fazla diye düşünüyorum. Çünkü, soruyorum Abdullah Bey’e:

Biz turizmde büyük bir potansiyele sahibiz ama neden Antalya’nın arka bahçesi konumundayız?

Eğirdir’e ne yaptınız?

Şarkikaraağaç’a, Kızıldağ’a ne yaptınız?

‘Orası benim değil’ diyecek ama… Ya sen Kültür ve Turizm Müdürüsün, ne gerekiyorsa yapacaksın… Bu görev yıllarca küçük 2- 3 odada yürütüldü… Ama şu anda kocaman bina var, çalışma yok. Bu bina Milli Eğitim Müdürlüğü binası ile takas edilmeli, en azından devlet, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapacağı yeni bina külfetinden kurtarılmalı…” diye konuştu.

“BELDE BELEDİYE BAŞKANI BİLE, KÜLTÜR

MÜDÜRÜNDEN 3 KAT DAHA FAZLA ÇALIŞIYOR”

Gazeteci Aksöz, “Kültür Müdürü Kılıç’ın çalışmalarını Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün ile karşılaştıralım. Bakın… Bir belde belediye başkanı bile Kültür Müdürü’nden 3 kat daha fazla

Güneykent belediye başkanı Fahrettin Gözgün, Abdullah beyden 3 kat daha fazla çalışıyor…” ifadelerini kullandı.

VEKİLLERE TAKAS ÖNERİSİ SUNDULAR

Gazeteci Çetin İse, “Buradan hep canlı yayında, vekillerimize çağrıda bulunalım. BU bina Milli Eğitim Müdürlüğü binası ile takas edilsin önerisinde bulunuyoruz. Olmazsa Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bina yapacak… Bunu da duyurmuş oluyoruz” şeklinde vekillere açık çağrıda bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR