23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,839 TL
  • 5,677 TL
  • 201,65 TL
  • 102.332
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP

Tüm Türkiye’de bundan yaklaşık 1 yıl önce elektrik dağıtım işi özelleştirildi

Isparta

. Isparta’da da elektrik dağıtım işi AKEDAŞ adında bir şirket tarafından gerçekleştiriliyor. Bu özelleştirme gerekli miydi, şirket sahiplerinin isimlerinin ‘havuza para aktaran işadamları’ arasında geçtiğinden falan bahsetmeyeceğim. Buraya kadar yazdıklarımı ülkemizde ve ilimizde herkes bildiğine göre sizlerin de bildiğini düşünerek asıl konumuza geçmek istiyorum.

  İktidarın ve muhalefetin çok sayın ve saygıdeğer milletvekilleri;

    Ankara’daki pek yoğun (!) çalışmalarınız arasında hiç ilgilenme ve kulak kabartma imkanınız oldu mu bilmiyorum ama; AKEDAŞ’ın uyguladığı bir sistem var ki; oldukça yasal ama vicdanları ve cüzdanları kanatıyor.

Şöyle ki;

 İşçi, memur veya emekliler maaşlarını ağırlıklı olarak ayın 15’inde alıyor. Ancak elektrik faturasının son ödeme tarihi ayın 5’i. Yani, işçi, memur veya emekli maaş alana kadar ya faturası cezaya kalıyor ya da evinin elektriği kesiliyor. Söz konusu şirket her açma kapamadan 20.89 TL ücret alıyor. Bu şirketin her ay bu şekilde kazandığı paranın miktarı yekunda büyük meblağlar tutuyor. Bu para elbette yasal ancak asla vicdani değil. Çünkü, şirket kendisine yapılan her türlü müracaata rağmen, emekli, işçi veya memurun faturasını maaş gününe göre ayarlamıyor. Bunda bir kasıt aramak gerekir mi bilmiyorum fakat bildiğimiz bir şey var ki o da bu işe bir an evvel müdahale edilmesi lazım.

  İktidarın ve muhalefetin çok sayın ve saygıdeğer milletvekilleri;

 Bu konudan en fazla muzdarip olan kesimlerden bir tanesi de emekliler. Dar gelirli, tek maaşla ev geçindiren insanlar için önem arz eden bu konuda Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Abdulkadir Ersal ile görüştüm. Ersal, bu konuda bir çok girişimde bulunduklarını, en son Sayın Vali Vahdettin Özkan’ın devreye girdiğini ve bunun üzerine şirket yetkililerinin kendilerinden liste istediğini söyledi. Ersal daha sonra gelişen süreci ise şöyle anlattı: “Sayın Valimiz bize yardımcı olmak için araya girdi. Şirket yetkilileri ile görüştü. Onlar da bizden bir liste istediler ve çalışma yapacaklarını söylediler. Biz bir liste verdik ancak 3 ay hiç kimseden ses çıkmadı. 3 ayın sonunda ise listede ismi bulunan arkadaşlara 3 aylık elektrik faturaları geldi. Sonuç olarak hiçbir düzenleme veya değişiklik yapılmadı. Şirket yetkilileri ile görüştüğümüzde ise yapabilecekleri bir şeyin olmadığını söylediler. İşçi ve memurumuz gibi zaten kıt kanaat geçinen emeklilerimiz de bu göze görünmeyen konudan oldukça mağdur. Elbette bize yardımcı olacak bir merci arayışındayız”

    Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Abdulkadir Ersal’ın da yukarıda izah ettiği gibi konu ‘kasıtlı’ olarak çözüme ulaştırılmıyor. Binlerce insanımızı ilgilendiren bu konuda iktidar ve muhalefet ayırmaksızın tüm milletvekillerimizi alakadar olmaya davet ediyorum. Şirketin fatura son ödeme tarihleri üzerinde yapacağı küçük bir değişiklikle çözülebilecek bir konuda halkımızın daha fazla mağdur edilmemesi adına tüm ilgililerin hassasiyet göstereceklerine inanıyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Şahmuz

30 Mayıs 2014 Cuma 10:12

Eeeeeeeee nolcek şindi,okuyacaklarmı bunlar.Birde karanlık sokakları yazeydin,millet birbirini elleyo.Her yer garanlık.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR