22 Mayıs 2019 Çarşamba

  • 6,097 TL
  • 6,810 TL
  • 249,93 TL
  • 84.118
ISPARTA
CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

CAMİDEKİ KASADAN PARA ÇALAN HIRSIZ TUTUKLANDI

CAMİDEKİ KASADAN PARA ÇALAN HIRSIZ TUTUKLANDI

MİLYONLARCA ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN AÇIKLAMA

MİLYONLARCA ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN AÇIKLAMA

İLK KADIN YARDIMCI GÖREVİNE BAŞLADI

İLK KADIN YARDIMCI GÖREVİNE BAŞLADI

MİLLETVEKİLİ CESUR SÖZÜNDE DURDU

MİLLETVEKİLİ CESUR SÖZÜNDE DURDU

Isparta

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, seçim döneminde Beyşehir gölü kıyısında bulunan Şarkikaraağaçlı hemşerilerine verdiği sözü tutarak Mecliste sorunlarını dile getirdi.

                Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı olan ve Beyşehir Gölü kenarında yerleşim yeri bulunan Karayaka, Armutlu ve Gedikli köyleri Beyşehir Gölü özel hükümleri nedeniyle yıllardır zor anlar yaşıyor. Seçim döneminde köylerini ziyaret eden İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’a mağduriyetlerini anlatan köylüler bu konuda kendisinden yardım istemişti. Gedikli’de halkla uzum uzun sohbet etmiş ve dertlerini dinlemişti.:“Senelerdir derdimizi dinleyen yok. Defalarca dile getirdik. Memleketimiz her gün göç alıyor. Evimize bir çivi çakamıyoruz. Burada yaşamaya devam etmek için yardımınıza ihtiyacımız var” demişlerdi.

                İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur köylülerin bu isteğini mecliste dile getirerek yıllardır kıskaç altında kalan, yasa nedeniyle evine ahırına bir çivi dahi çakamayan vatandaşların sorununun çözülmesi talebinde bulundu.

                Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile uzun yıllar birlikte çalışan ve Isparta’nın tüm köylerinin sorunlarını en başından bu yana takip eden Milletvekili Cesur, ‘Bu alanda yaşayan 4 köyümüz gerçekten çok mağdur durumdalar. Köylerini ziyaret ettiğimde bana bu konuda girişimde bulunmamı istemişlerdi. Bende Çevre Kanunu ile ilgili görüşmeler çerçevesinde bunu dile getirdim. İşin takipçisi olacağım ve bu mağduriyetin giderilmesi için sonuna kadar uğraşacağım’ dedi.

            Milletvekili Cesur, TBMM Genel Kurulu’nda konuyla ilgili olarak şu sözlere yer verdi:

“Şarkikaraağaç ilçesinde Beyşehir Gölü, Karayaka, Armutlu, Belceğiz, Gedikli köylerinin kıyı kenar çizgisi koordinatları dünkü Resmî Gazete'de geri çekildi. Amaç, köylülerin kullanımına mı açmak yoksa onları daha çok mağdur etmek mi? Köydeki vatandaşlarımız sit alanından dolayı hep şikâyet ediyorlar; evlerine ya da ahırlarına, herhangi bir yere bir çivi çakamaz vaziyetteler. Acaba şimdi bu hazine arazileri tarım ve hayvancılık için köylülere mi verilecek, yoksa yine başka amaçlar için peşkeş mi çekilecek; insanın aklına böyle sorular gelmiyor değil.”

MUTSUZ İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK

            Türkiye’de milli değerlerin birer birer yok edildiğinin altını çizen milletvekili Cesur, ‘Çevrenize bir bakın, mutsuz insanlar ülkesi bir Türkiye haline geldik. Bizim vatandaşlarımız bu kadar huzursuz ve mutsuz olmayı hak ediyorlar mı?’ diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

        “Evet, değerli milletvekilleri, meralarımız bizim, bu memleket bizim, o meralarda otlayan hayvanlarımız bizim. Ben diyorum ki: Allah aşkına, ne oldu bize? Ne oldu millî değerlerimize? Ve çevrenize bir bakın, mutsuz insanlar ülkesi bir Türkiye hâline geldik. Ne oldu? Acaba bizim vatandaşlarımız bunu, bu kadar huzursuz ve mutsuz olmayı hak ediyorlar mı? Neyi alındı bu milletin? Geleceği değil; yarınları, umudu alındı. Bugün mü? Bugüne ait de huzuru alındı değerli milletvekilleri. Huzur ve barış dolu, umut dolu günlerimizi özledik.

     Ben buradan yine kanaatkâr milletimize seslenmek istiyorum: Evet, rahat uyuyalım ama uyuyakalmayalım, yakında seçim var diyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Res

07 Aralık 2018 Cuma 17:07

Tebrikler, hiç değilse meclisde bir sesimiz var.

Mehmet

06 Aralık 2018 Perşembe 22:04

gudubet

haylaz

06 Aralık 2018 Perşembe 16:27

istediği kadar dile getirsin boş çalışması için ALLAH razı olsun ama nedense ne kadar yararlı istekdede bulunsalar iktidar kabul etmiyor duyurmakla kalınıyor

Savlı Oduncu

06 Aralık 2018 Perşembe 13:53

Sayın Vekilim,kasabamıza ait olmayan ve kokusunu ve pisliğini yıllardır çektiğimiz Isparta Belediyesi arıtma tesisi k****ına da bir çare bulmanızı istiyoruz. Ablalarımız,teyzelerimiz temiz su ile yetiştirdikleri sebzeleri üretici pazarında satmaya çalışırken bu ürün nerenin diye soranlara sav kasabasının dedikleri zaman burun kıvıranların kendi tuvalet atıklarının koktuğu akıllarına hiç gelmiyor yıllardır Sav Kasabasının yetiştiricilerini aşağılamaya hor görmeye devam ediyorlar şikayetçiğiz.....

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR