18 Kasım 2019 Pazartesi

ISPARTA
TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ KIBRIS'TA

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ KIBRIS'TA

OTOMOBİL BAHÇE DUVARINDA ASILI KALDI

OTOMOBİL BAHÇE DUVARINDA ASILI KALDI

AV TÜFEĞİ İLE ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ

AV TÜFEĞİ İLE ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

ISPARTA'DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

MİLLETVEKİLİ CESUR SAĞLIK BAKANINA  SESLENDİ

MİLLETVEKİLİ CESUR SAĞLIK BAKANINA  SESLENDİ

Isparta

“DR. ALPARSLAN ÇELİK’İ TAYİN EDEREK, ŞARKİKARAĞAÇ HALKINI CEZALANDIRIYORSUNUZ”

Isparta - Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’nde uzun yıllardır görev yapan ve halkın sevgisini kazanan Uzmanı Dr. Alparslan ÇELİK’in kendi talebi olmadan Denizli Çivril’e tayin edilmesinin nedenini  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya soru önergesi ile Şarkikarağaç halkı adına sorarak, Bakan tarafından sorularının cevaplandırılmasını istedi. Cesur’un önergesinin ana hatları şöyle:

“İLÇE HALKI TARAFINDAN SEVİLEN BİR HEKİM”

31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde İyi Parti Şarkikaraağaç Belediye Başkan adayı olması gündeme geldiği, ancak aday olmadığı bilinen Dr. Çelik; Şarkikaraağaç’lılara doktor olarak hizmet etmeye devam etmek istemesi nedeniyle adaylığı düşünmediğini belirtmiş ve il-ilçe teşkilatı tarafından kendisine götürülen teklifi kabul etmediğini belirtti. Cesur, durduk yerde yapılan tayini, siyasette isminin geçmesi nedeniyle bir cezalandırılma olarak değerlendirdi .

YALVAÇ VE EĞİRDİR’de açık varken neden DENİZLİ/ ÇİVRİL ?

Cesur: ”Şarkikaraağaç ilçesindeki hastanemizde uzman doktor ihtiyacı bulunmaktadır ve Dr. Çelik de dahiliye uzmanı olması nedeniyle bu ihtiyaca cevap vermektedir. Kendisinin aniden Denizli Çivril’e atanması, bazı soruları akla getirmektedir. Isparta’nın ilçeleri olan Yalvaç’taki devlet hastanesinde 4 uzman doktor kadrosunun 2’si; Eğirdir’deki Kemik ve Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde ise 2 uzman doktor kadrosunun 2’si de boş olarak bulunmaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulunulduğunda Şarkikaraağaç halkı cezalandırılmak mı isteniyor” diye devam etti.

Yapılan atamanın hem kanun hem de vicdanlarda uygun olmadığını dile getiren İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’dan aşağıdaki soruları yanıtlamasını istedi :

1- Dr. Alparslan Çelik’in, Şarkikaraağaç’taki uzman doktor ihtiyacına rağmen ve kendisinin hiçbir tayin talebi olmadığı halde, neden Denizli Çivril’e tayini çıkarılmıştır?

2- Yapılan bu atamanın kendisinin ilçe belediye başkanlığı adaylığı süreci ile bir ilişkisi var mıdır?

3- Eğer Şarkikaraağaç’tan tayin edilmesi bir gerekçe ile Sağlık Bakanlığı’nca uygun görülmüşse; Isparta’nın Yalvaç ve Eğirdir ilçelerindeki devlet hastaneleri neden tercih edilmemiştir?

4- Yerine Şarkikaraağaç’a Dahiliye Uzmanı atanmış mıdır?

5- Isparta’nın diğer ilçelerindeki uzman doktor ihtiyacı varken başka yere atama yapıldığına göre, diğer ilçelerindeki Dahiliye Uzmanı ihtiyacı giderilmiş ve uzman doktor tayinleri yapılmış mıdır?

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Garacli

12 Temmuz 2019 Cuma 23:14

Sarkikaraagacta dr.deniz karasu denen yalama oldugu muddetce birakin doktoru hemsire bile kalmaz.once dr.denizi uzaklastirmak gerek ilceden

Asena

12 Temmuz 2019 Cuma 21:48

Eminim Alpaslan bey orada daha mutlu olacaktır. Şarkikaraağaç tan gidenler hep mutlu olmuştur.

Ankara’ dan....

12 Temmuz 2019 Cuma 20:16

Isparta lı birisi olarak Ankara da ikamet etmekteyim. Ailem ise Şarkikarağaç da ikamet etmektedir. Bu yüzden ailem in gerek sağlığı gerek refah,iyi bir şekilde yaşamasını isterim. Emin olunki de Alparslan Bey görevinin en iyisini yapıyor. Ama bu şekilde kendi isteği dışında tayininin ÇIKARTILMASI hiç hoş olmamakla beraber halkın refah düzeyininde sarsabilir. Alparslan Bey ilçemizden giderse benim gözüm arkada (ailemde) kalacaktır..

HER TARAF VATANDIR

12 Temmuz 2019 Cuma 15:09

tunceliye ,hakariye ğitsin,HATA EN SEVDİĞİ YER SURİYEYE ĞİTSİN DOKTORLAR YEMİNLİDİR. YALANDAN YEMİN ETMİŞ İŞE BEN BİLMEM.ANDIMIZI İÇMİŞTİR.inşallah ihanet etmemiştir.

Abdi

12 Temmuz 2019 Cuma 15:00

Süreyya ya biat etmemiştir o kadar...

ali

12 Temmuz 2019 Cuma 07:44

ısparta milletvekilleri lütfen basit işlerle uğraşmayın yok o müdür alınacak yok bu müdür gelecek . sizler işinize bakın

HER TARAF VATANDIR

12 Temmuz 2019 Cuma 00:45

şahsi fikrim: BEN ALPARSLAN BEYİN YERİNDE OLSAM. TÜRKİYENİN HER KARIŞ TOPRAĞI VATANDIR. her TARAFTA ĞÖREV YAPARIM. beni SAVUNMAK siyasilere DÜŞMEZ huku,VAR AVUKAT VAR YASALAR VARDIR.il başkanı,aylin doktorumuza en büyük kötülüğü ediyorla dır.

KADİR AKTAŞ

12 Temmuz 2019 Cuma 00:03

Yazıklar olsun halkı düşünmeyen bu zihniyete..BU TAYİN HALKA ZULÜMDÜR..

hd

11 Temmuz 2019 Perşembe 21:13

Yıllardır Ak partiye oy verdim ama milletvekillerinin basit hesapları fikirlerini dağiştirdi..Isparta'da eğitim müdürünü atayamadılar burda iş yapanı görevden aldılar..olmuyor, halk bunları görüyor, sorguluyor..biz takım tutar gibi parti tutanlardan değiliz, CHP lilerin basite aldığı gibi makarna ve kömürcü değiliz..

Oy moy yok

11 Temmuz 2019 Perşembe 20:59

Çok üzgünüm. Doktor Alparslan’ı gönderen zihniyeti kınıyorum. Karaağaç’ta Bilgiç dışında kimseye oy vermedim. Güya Zabun da Karaağaçlı. Bizim için en önemli doktoru yolladınız. Asla oy yok size.

Isparta da sadece misafir

11 Temmuz 2019 Perşembe 20:16

Morfini narkotiği kim kullanıyo bilelim de ona göre gitmeyelim çoluk çocuğumuzu ****ürmeyelim

Vatandaş

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:44

Merak etmeyin sayın ilçe halkı yakında ilçe devlet hastaneleride kapanacak Isparta da şehir hastanesi yaptı adamlar yoksa parası nasıl çıkacak aylık oranın ilçe halkı ölsün kimin umrunda doktorlar küstürülsün hastalar halk nadir edilsin alistik artık bunlara garip gelmiyor sizin siyasi oyunlariniz batsın omurgasızlar ...

Memet

11 Temmuz 2019 Perşembe 18:23

Hastaneye. Bakın şehir hastanesine şarkiraağaçlılar hep iyi yerde çoğu nöbetsiz yerde ebe hemşirelerin. Sadettin amcam var dşyen kebap yerlerde.

Yalvacliiiii

11 Temmuz 2019 Perşembe 17:12

Yalvacta oğlumu sünnet yaptı Dr bey 02.07.2019da uç gün sonra izne ayrıldı ayın 16 Sina kadar yok kocaman hastanede cerrah yok kadrolu urolog haftada bir urolog geliyor biz yalvacta muayene olamayacaksak kocaman hastane. Ne işe yarar Sadi bilgiç başta olmak üzere Isparta milletvekilleri ne sesleniyorum Dr kadrolarına atama yapılmasını bekliyoruz

Esnaf

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:48

Dr Alparslan'dan daha cok hizmet eden bir doktor gelmemiştir bu şehre. Her yaz sadece bu Ada'm için gelen gurbetçiler var. Randevuları hep dolu. Vekil bu işe el atmalı. Daha iyisi gelmez bu şehre...

Sağlıkçı

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:41

Adamı başhekimlikten aldılar gitmedi. Saçma saçma soruşturmalar açtılar yine gitmedi hizmet etti. Narkotik bağımlısının peşinden gitme vekil. Bu halk bunu unutmaz.

32

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:37

Yaziklar olsun bunlara. Koskoca vekil işi gücü bırakmış Dr. Alparslan ı sürmüş. Haram olsun...

Galip

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:12

Boş boş konuş

Sarkikaraagacli

11 Temmuz 2019 Perşembe 15:38

Alparslan bey iyi bir doktordur. Basit siyasi oyunlara alet edilmemelidir.

Ali

11 Temmuz 2019 Perşembe 14:38

Süreyya Sadi Bilgiç gondertti. Yerine getiremediği gibi. Yaşasın o diğer morfin kullanan doktor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR