25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,775 TL
  • 5,590 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ; BENİM BİLDİĞİM FEVZİ BEY BU İŞİ İHRACA BIRAKMAZ

Demokrat Gazetesinin bu günkü manşetinde Sirene Otel vardı SON DERECE YANLIŞ AK Partili vekile göre kullanılan üslup şık olmadı;

Isparta

 

Davraz’da Sirene Oteli’nin önce kapatılması sonra satış kararının alınmasından sonra partisinin bir mensubunun İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ı hedef alan açıklamalarının son derece yanlış oluğunu belirten AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  yatırımcının kararı yeniden gözden geçireceğine inandığını söyledi

 

İŞİ O NOKTAYA BIRAKMAZ

Parti mensubu birinin İl Başkanını suçlayan bu tür açıklamanın  basın üzerinden yapılmasını doğru bulmadığını kullanılan üslubun yanlış olduğunu kaydeden Milletvekili Bilgiç, Özdemir’in  olası partiden ihracıyla ilgili ‘Benim bildiğim Fevzi Bey işi oraya bırakmaz” dedi.

 KARARI GÖZDEN GEÇİRECEKLERDİR

Davraz’ın canlanması için hükümet olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını son birkaç yılda 15 milyon TL buraya ödenek aktarıldığını kaydeden Bilgiç,  SİRENE Grubu’nun almış olduğu satış kararını bir kez daha gözden geçireceğine inandığını aktardı.

BİRLİKTE İŞLETMEYE

SICAK BAKMADI

MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın Davarz konusunda AK Parti milletvekillerini hedef falan açıklamaların karşılık ‘Bu konuda polemiğe girmeyeceğim” diyen Milletvekili Bilgiç,  otelin işletmesinin SDÜ, Valilik, Belediye tarafından yapılmasına ilişkin öneriye de şiddetle karşı çıktı.

 

 

Akkanat Holdinge ait Sirene Davraz Otelin zararına satışa çıkarılmasının ardından, İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir’in Vali Memduh Oğuz ve kendi partisinin İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ı hedef alan açıklamalarını AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç şık bulmadı.  

SON DERECE YANLIŞ AÇIKLAMA

Bazı gazetecilere Isparta gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan  Bilgiç,  otelin satışa çıkarılmasından sonra yaşanan tartışmalara değindi. İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir’in bu tarz açıklamalarını ve basın üzerinden yapılan bu tarz tartışmaları doğru bulmadığını kaydeden Bilgiç, “Siz AK Partinin mensubu aynı zamanda  İl Genel Meclisi üyesi olacaksınız ama siz varsa bir meselenizi kendi içinizde  yapmak yerine dışarıda yapacaksınız ve hele hele hepimizin teşkilatımızın milletvekili dahil, il başkanımızı bu şekilde suçlayacaksınız. Son derece yanlış bir şey. Ben Fevzi Özdemir kardeşimi çok severim. Çok yakın dostumdur. Ama bu açıklama mazur değil.

‘İL BAŞKANIMIZ SORUNU AKTARDI’

Kendisinin bilmediği bir şey var. Evet bu konuyu Meclis grup toplantısında arkadaşlarımıza, il başkanımıza aktarmış. Sonra İl Başkanımız bu konuyu bizimle paylaştı. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bülent Arınç’ı uğurladıktan sonra Barla’da Vali Bey, Recep Özel Bey ve Nuri Uzaktaş  ile dördümüz oturduk Isparta’nın en önemli meselelerini konuştuk. Bu meselelerin en başında da bu konuyu gündeme getirdi. Bu konuyu Vali Bey’le konuştuk.  Tabi burada amaç hem doğayı, hem turizmi hem de hayvancılığı bir arada koruyabilmek. Bu konuda bir takım rahatsızlıklar dile getirildikten sonra hep beraber Davraz’da konunun incelenmesinde hemfikir olduk. Tabiî ki gördüğüm kadarı ile Fevzi Bey, bu açıklamayı yaparken il başkanının bizlere bu konuyu aktardığından, Vali Bey ile yapılan bir toplantıda dile getirdiğinden habersiz. Ben kendisine bunu söylediğimde ‘Niye beni çağırmadınız?diye sordu. Zaten bu toplantı, Barla’da yapılmıştı. Maalesef Sayın Başbakan Yardımcımız geldiğinde eski İl Genel Meclisi başkanı olarak orda olması gerekirken maalesef Fevzi Bey  orda yoktu. Tabiî ki olmuş olsaydı mutlaka kendisi ile ilgili Davraz ve turizmle ilgili konuda o masada  olurdu” açıklamasında bulundu.

FEVZİ BEY BU İŞİ

İHRACA BIRKAMAZ

Fevzi Özdemir’in partiden ihracıyla ilgili bir durumu olup olmadığı sorusuna Bilgiç, “Buna

parti disiplin kurulu karar verir. Benim söylediğim şey burada üslup itibarıyla ele alınan metin son dere yanlış bir metindir. Bu konu aile içersinde oturulur ve görüşülür.   Eğer ihraç gibi bir durum söz konusu olursa da benim bildiğim Fevzi Bey bu işi ihraç kararına bırakmaz” diye konuştu. 

SİRENE GRUBU KARARI

GÖZDEN GEÇİRECEKTİR

Otelin  durumu ile ilgili  Akkanat Holding Yöneticisi Ali Akkanat ile görüştüğünü açıklayan  Milletvekili Bilgiç, “Ali Akkanat oradaki kendi yaşamış olduğu rahatsızlıkları dile getirdi. Umuyorum ki en kısa sürede bu mesele tatlıya bağlanacak. Tatlıya bağlanılmasındaki kastım şudur, SİRENE grubu Davraz için çok büyük mücadeleler verdi. Biz kendilerini Davraz konusundaki bu dirençlerinden dolayı taktirle karşılıyoruz. Ama bizde Davraz’a arzu edilen hak etmiş olduğu konuma ulaşabilmesi için her türlü maddi kaynağın ayrılması noktasında da yapılması gerekenlerin tamamını yaptık. Sizlerde bunu gayet iyi biliyorsunuz. Sadece bu yılın programı içersinde yaklaşık 5 milyon üzerinde ödenek konuldu.  Buraya son yıllarda 15 milyon TL üzerinde para harcamış olmamızın bir tek sebebi vardır. O da Davraz’ın canlanmasıdır. Turizm’de çok daha etkin bir şekilde kış turizminden yararlanmasıdır. Ayrıca alternatif spor turizminde yer almasını temin etmektir. Bunla ilgili çabalarda sürmeye devam ediyor. Ben inanıyorum ki SİRENE Grubu almış olduğu kararı bir daha gözden geçirecektir. Burada yanlış anlaşılmalar yanlış söylemler olabilir. Ama hepimizin konuştuğumuz noktada üslubumuza mutlak suretle dikkat etmemiz gerekiyor. Belki içerik olarak doğru söylüyor olabilirsiniz ama üslubunuzda bir yanlışlık varsa haklı iken haksız duruma düşüyor olabilirsiniz. Ben burada belki içerik olarak belli ölçülerde doğru şeyi, yani Fevzi Beyin turizm adına hassasiyetini anlayabiliyorum. Ancak kullanmış olduğu üslubu asla ve asla doğru bulmuyorum” açıklamasında bulundu. 

DAVRAZ KONUSUNDA

POLEMİGE GİRMEYECEĞİM

MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın  konuya ilişkin AK Parti milletvekillerini hedef alan  açıklamalarıyla ilgili olarak da Bilgiç, “Tabi arkadaşlarımız işlerine geldiği zaman efendim diyorlar biz mülki idare kökenliyiz. Ama devlet yapılanmasının nasıl işlediğinden haberleri yok. Yani buradan devletin temsilcisi Vali Bey’dir. Eğer buradan hayvancılıkla ilgili bir karar alınmışsa bu kararı alan Vali Bey’dir. Eğer bir takım sözler söylenmişse bu sözleri söyleyen Validir. Burada vatandaşın ve buradaki yatırımcının şikayetleri  karar merci olan Valiliğe iletilerek bu noktada çözüm aranır ki bizler tarafından bu yapılmıştır. Bunun dışında davrandığımızda bu sefer bizleri mülki idareye müdahale etmekle suçlarlar. Sürekli bir çifte standart içersinde büyük bir yanılgı içersinde uğraşıyorlar. Yani bakın bu Davraz meselesi Isparta için milli bir mesele’dir. Bunlar nasıl dış politikada terör konusunda bu tarz milli meselelerde parti olarak nasıl bir tavır sergiliyorlarsa arkadaşlarımız aynı meseleyi buradaki Davraz meselesinde sergiliyor. Bu beni şaşırtmıyor, ama asla ve asla bu arkadaşlarımızla her hangi bir polemik içersinde olmayacağım. Benim için önemli olan bir mesele bu işin Isparta’nın menfaatleri doğrultusunda çözüme kavuşmasıdır.

ONLAR DAVRAZ SEVDALISI

KAYBETMEK İSTEMEM

Bu tür tesislerin özel işletmelere ait olduğunu belirten Bilgiç, “SİRENE Grubu, Ali Akkanat Bey ‘artık ben kış turizminden çıkmak istiyorum’ diye ısrarcı olabilir çıkmak ister başka bir yatırımcı gelir. Burada temel amaç bu kadar emek vermiş gerçekten bizimde  son derece takdir ettiğimiz bir kişiyi kaybetmeme.  Ben o kimseleri  Isparta sevdalısı  olarak görüyorum, Davraz sevdalısı olarak gördüğüm Ali Beyi ve Sirene Grubunu tabiî ki asla ve asla kaybetmek istemem. Ben burada kendi şahsi düşüncemi sizlerle paylaşıyorum. İnanıyorum ki en kısa zamanda sorun çözüme kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

‘KESİNLİKLE YANLIŞ’

AK Parti Milletvekili Bilgiç, satışa çıkarılan otelin SDÜ Belediye Valilik işbirliği içinde işletilmesi fikrini de doğru bulmadığını aktardı.  Bilgiç, “Ben böyle bir şeye sıcak bakmıyorum. Bilhassa Özel İdarenin içersinde bulunduğu böyle bir sistematiğe sıcak bakmıyorum. Orada üniversitemizin de bir sosyal tesisi vardır. Özel İdarenin de  bir sosyal tesisi vardır. Aşağıda köyün içersinde biliyorsunuz, şale dediğimiz küçük villa tarzı yerlerde vardır ama benim bakış açım şudur ki biz mutlak suretle özel teşebbüsü desteklemeliyiz. Onların burada gelmelerini iş yapmalarını ve sonuna kadar burada kalmalarını onlara kucak açmalarını temin etmek zorundayız” dedi.

SUNİ BİR GÜNDEM YAŞANIYOR

İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Özdemir’in hayvan otlatma noktasında ortaya koyduğu görüşleri belli ölçülerde paylaştığını açıklayan Milletvekili Bilgiç, “ Ben burada bu konuyu suni tartışma olarak görüyorum bugüne kadar orada hayvan otlama şudur budur böyle konular yoktu. Ben belli kanatlar tarafından Vali Beyin enfarmasyona uğratıldığı noktasında da Fevzi Özdemir Beyin ortaya koymuş olduğu görüşü şahsen belli ölçülerde de paylaştığımı ifade etmek istiyorum. Burada bugüne kadar böyle bir problem yoktu. Yani burada bugüne kadar hayvan otlatma yoktu. Bakın otelin şartlarını iyi bilmek lazım bu bir kış otelidir. Kış otellerinde klima sistemi olmaz. Siz bu oteli yazında işletmeyi düşündüğünüzde bunun bir tek yolu vardır camların açılmasıdır. Eğer, oradaki hayvan kokusu camların açılmasına engel olacak ölçülere vardıysa orda bir problem vardır. İkinci bir önemli olay ise sporcuların korktuğu diğer bir olay ise hayvanın olduğu yerde kene vardır. Onlarda burada zaman geldiğinde çıplak ayakla spor yaptıkları için kenenin neden olduğu KKKA hastalığı konusunda endişeleri vardır.  Dediğim gibi bugün burada suni bir gündem yaşıyoruz. En kısa sürede de  çözülecektir.  Bu konu hakkında sıra ile ilgili arkadaşlar ile görüşeceğim” diyerek sözlerini noktaladı.

 
 
HABER : DEMOKRAT GAZETESİ

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR