20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

MHP meclislerde bölündü

Demokrat Gazetesi bugünkü maşetini MHP meclislerde bölündü diye başlık attı.

Isparta

Otel yapılmasına karar verilen Özel İdare binası MHP’yi tam anlamıyla ikiye böldü.  Partinin Belediye Meclis üyeleri otel projesine geçit vermezken, İl Genel Meclis üyeleri oy birliğiyle aldıkları kararın arkasında durmaya devam ediyor.

 

AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİN TUTUMUNUNUN SONUCU

İl Genel Meclisi MHP Grup Sözcüsü Mustafa Artan, otel konusunda daha önce aldıkları kararın ardında olduklarını belirterek, “Özel İdare’ye imkan tanınmalıydı” dedi. Artan, ret kararının çıkmasında AKP’li belediye meclis üyelerinin sergilediği siyasi tutumun etkili olduğunu söyledi. “Biz nedenleri çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

 

 

Aylardır Belediye Meclisi’nin gündeminde adeta sürüncemede olan İl Özel İdare binasının 12 katlı otel projesine dönüştürülmesi için imar değişikliği talebi sadece reddedilmekle kalmadı. O karar Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçilmişleri arasındaki görüş ayrılığını da gözler önüne serdi.

ORTAK KARARLA ALINDI

Geçen yıl nisan ayında Özel İdare binasının atıl vaziyetten kurtarılması için başlatılan girişime İl Genel Meclisi’nin 9 MHP’li üyesi destek verdi ve buranın otel olarak değerlendirilmesi görüşünü benimsedi. İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun da sık sık otel konusunun MHP’li meclis üyelerinin de desteğiyle alındığını anımsattı.

YIKIM KARARINA

DESTEK VERDİLER

 Otel yapılmasına karar verilen Eski Özel İdare binasının avam proje teklifinin Belediye Meclisinde sürekli ertelenmesi üzerine İl Genel Meclisi binanın yıkımını gündeme getirdi. O karara da MHP’li meclis üyeleri tam destek verdi. MHP Grup Sözcüsü Mustafa Artan, son toplantıda Isparta’nın kurumlar arasında dayanışmayı bir türlü beceremediğini belirterek, “Bu ilde ITSO Borsa ile, Belediye Meclisi İl Genel Meclis ile, Vali  Ticaret Odası ile hep çatıştı ve Isparta yıllarını kaybetti. Biz o binayla ilgili Meclis’te tartışmalar yaptık. Şehrin merkezindeki o değerli arsanın Özel İdare için muhafaza edilmesinden yana tavır koyduk. Bu binanın bir an evvel faaliyete geçirilip sorunlara çözüm üretmesinden yana olduk. Özel İdare açısından değer bulması için ticari alana dönüştürülmesini istedik.  Gelinen noktada biz de üzülüyoruz. Burası bizim babamızın malı değil. Bu arsa sizin olsa burayı otopark veya yeşil alan yapar mısınız? Veya iki katlı bina yapar mısınız?  Ortada bir sürtüşme var biri yapıyor biri bozuyor. Bu anlayışı bir türlü çözemiyorum. O binanın daha değerli olmasını biz istedik. Belediye Meclisi’nin önceki tavrı daha sonra değişti” açıklamasında bulundu.

AKP’Lİ MECLİS

ÜYELERİNİ SUÇLADI

Demokrat muhabirinin halen verdiğiniz kararın ardında mısınız? sorusunu yanıtlayan MHP’li Mustafa Artan, “Evet aldığımız o kararın arkasındayız. Özel İdareye imkan verilmeliydi.  Ancak her şey bitmedi. Projenin uygulanması için başka yollarda var. Ret kararı Belediye Meclis üyesindeki arkadaşların takdiridir. Ancak bu kararın çıkmasında AK Partili Belediye Meclis üyelerinin, sergiledikleri tutum etkili olmuştur. Ne yazık ki AKP’li meclis üyeleri İl Genel Meclis’inde bizim yaptığımız tutarlı, katı yaklaşımlardan uzak muhalefeti sergileyememiştir. Biz neden böyle olduğunun sebeplerini çok iyi biliyoruz.

‘BİZ KATI MUHALEFET YAPMAZKEN

 ONLAR BİR ADIM YAKLAŞMADI’

AKP’li meclis üyeleri bir nebze olsun konsensüs sağlamaya yönelik tavır içinde olmadılar. İl Genel Meclisi’nde sağlanan konsensüsün 10’da 1’i Belediye Meclisi’nde sağlansaydı Isparta’ya çok güzel hizmetler yapılırdı. Kazanan hep Isparta olurdu. Ama kavganın olduğu yerde bir şey olmaz. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızla görüştük. Düşüncelerimizi aktardık. Onlar da görüşlerimizi paylaştı. Ama AKP’nin sergilediği siyasi tutum bu sonucu doğurdu” dedi.  

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR