21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,290 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

MHP iyi günde olsaydı Türkiye böyle olmazdı

Milliyetçi Harekat Partisi'nin (MHP) 4 Kasım 2012 yılında yapılacak olan 10. Olağan kongresinde genel başkanlığa aday olan Müsavat Dervişoğlu, Türkiye'nin şartlarının ağır olduğu için aday olduğunu söyledi.

Isparta

 

 

MHP Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu kongre öncesi Isparta İl teşkilatını ziyaret etti. Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan Genel Başkan Adayı Müsavat Dervişoğlu, MHP’yi iktidara taşımak için aday olduğunu belirtti. Sadece MHP Genel Başkanlığına değil, başbakanlığa da talim diyen Dervişoğlu, “4 Kasım’da yapılan kongreden genel başkan olarak çıkarsam, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerelde de oyunu artıracağım. Yapılacak olan yerel seçimlerde MHP büyük bir sıçrama yaparsa Çankaya Köşküne de MHP’li bir isim çıkar. 2015’te yapılacak olan genel seçimlerden MHP tek başına iktidar olur. Ben sizden şahsıma değil, MHP’ye oy istiyorum. Yapılacak olan kongrede genel başkan olursam MHP’ye bir başbakanlık ve bir cumhurbaşkanlığı düşecek. Genel Başkan olduğum takdirde Başkanımız Devlet Bahçeli’den Cumhurbaşkanı olmasını isteyeceğim. Bu söylediklerimi hayal olarak görmüyorum. Türk rüyası olarak nitelendiriyorum” dedi.

 

Parti binasında yaptığı açıklamada, kongre sürecinin parti içerisinde dinamizmi artıran bir süreç olduğunu kaydeden Dervişoğlu, uzun zamandan beri MHP sıralarında olduğunu söyledi. Aday olduğunun parti içerisinde bir hizmet yarışı olduğunu söyleyen Dervişoğlu, “Kurultayda insanların yarıştıkları rakipler olur. MHP içerisinde biz genel başkan adayları olarak bir birimizle yarışmıyoruz. Genel başkanlığa talip olan insanlar MHP’nin iktidarını partililerden daha çok Türk milleti için gerekli olduğunu bilen insanlardır. Parti içerisindeki bu hizmet yarışının bir iç rekabet olarak algılanması arzusunda değiliz. MHP’de bu hizmet yarışı esas itibariyle Tayyip Erdoğan’a ve Adalet ve Kalkınma Partisi'ne karşı verilecek olan iktidar yarışının birinci adımıdır” dedi.

 

MHP Genel Başkanlığına çok sayıda aday talip olduğunu ifade eden Dervişoğlu, MHP’nin şimdiki durumunda Türk milletinin beklentisine cevap vermediğini belirtti.

 

Dervişoğlu, “Bu kurultayda tartışılan MHP’nin Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin ve MHP’nin saygınlığı değildir. MHP’nin Türk milleti nezdinde beklentiye cevap veremeyen halidir. Millet MHP’nin bu zor günlerden çıkışta bir medet kapısı olarak görüyor. MHP hem liderlik müessesesi, hem de partinin kendi kurumsal kimliği itibariyle iktidara talip bir görüntü sergileyemiyor. MHP Genel Başkanının başarısızlığı ve siyaseten yetersizliği olarak algılanıyor.”

 

MHP’nin siyaseten etkisiz ve yetersiz göründüğünün her kesin farkında olduğunu kaydeden Dervişoğlu, “Etkisiz ve yetersiz görünen bir siyasi kurumun iktidara talip olma iradesi sergileyecek gibi bir görüntü vermesi de mümkün değil. Ben MHP Genel Başkanlığına MHP’nin etkisiz ve başarısız görüntüsünü değiştirmek için aday oldum.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR