19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,021 TL
  • 4,984 TL
  • 174,55 TL
  • 112.068
ISPARTA 18°
ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

TRAFİKTE YENİ DÖNEM TÜM ARAÇLARA TAKILACAK

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ŞOK İNTİHAR

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

ISPARTA'DA ANNE VE KIZI SOBADAN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

MHP İL BİNASI İHALESİ, MHP İL KONGRESİ ve BELEDİYEMİZ

Birkaç gün önce MHP İl başkanı Sayın İsa YALÇIN'ın bir beyanını basında okuma fırsatı buldum:"Belediye İşhanı'ndaki oturduğumuz mekânı satın almaktan vazgeçtik. İhaleye girip satın alacaklara hayırlı olsun

Isparta

 

 Biz gerekirse çadır kurar siyasetimize devam ederiz” dedi. Sayın İsa Yalçın bu beyanını MHP il binasının satımı ile ilgili olarak başlayan ihale süreci dolayısıyla söylemiş? Konu ile ilgili olarak hafızalarımızı yoklayalım: Isparta Belediyesinin MHP’li yöneticileri AK PARTİ’li belediye idaresinin belediyeyi 625.000.000 lira zarara uğrattığını bildiren bir afişi Otel Isparta ve belediye binasına asmış ve Isparta’nın hakkını koruyacaklarını, yağmaya dur, diyeceklerini beyan etmişlerdi.

            O günlerde Belediye İşhanı’nda müstecir olarak bulunan düğün salonu işleticisi, belediyenin içerisinde bulunan düğün salonu kendisine verilerek ikna (!) edilmiş,  binanın boşaltılması sağlanmıştı. Bina boşaltılınca belediye bütçesinden onarımı yapılmış ve MHP İl Başkanlığı ihale bile edilmeden binaya taşınmıştı. Konu kamuoyunun gündemine gelince, yaklaşık1000 m2 genişliğindeki alan yıllık 4.000 lira civarında bir meblağla işgaliye olarak MHP’ye verildiği anlaşılmış oldu. İş yargıya takıldı ve belediye yetkilileri kira ihalesine çıkmak zorunda kaldılar. Kaderin tecellisine bakın ki; İhaleye sürekli hırsızlıkla suçladıkları Hasan BALAMAN da dâhil oldu. İhale ciddi bir rekabete sahne oldu ve yıllık 400,000 lira civarında bir meblağla MHP’de kaldı. Hasan BALAMAN; belediyeyi yıllık 400,000 lira civarında bir zarara uğratmaktan kurtardığını söyleyerek gündemdeki yerini almış oldu. İlahi ikaz akıllarına gelmedi:  ‘Zalim zulmeder, kader adalet eder’.

           Boy boy ilanlarla bir önceki dönemi eleştirirken, iş MHP ve kendileri olunca adaleti yerin dibine gönderdiler. Karizmayı çizdirmek istemeyen MHP kira bedelini kabul etmek zorunda kaldı. Ardından bu hesabın altından kalkamayacağı endişesi içerisine giren parti yöneticileri teminatı yakarak kiralamaktan vazgeçtiklerini belediyeye bildirdiler. Ama oturmaya da devam ettiler. Oturabilmek için ilk formülü uyguladılar: İşgaliye. Ama bu kez yıllık 27,000 lira. Ama burada oturmaya devam edebilmek için de basit bir şark kurnazlığına başvurdular: Satış ihalesi. Satış için tespit edilen muhammen bedel de 800.000 lira olarak belirlendi. Kimse almasın ve MHP oturmaya devam etsin diye hazırlanmış bir kurgu olduğu her halinden belli olan bu ihale süreci bakalım nasıl sonuçlanacak ve AK PARTİ’yi itham edenler hangi oyunları oynamaya devam edecek? İskânı olan, elektrik ve su abonesi bulunan yerlerin ne zamandan beri işgaliye adı altında “işgal” edilebildiği de ayrı bir soru olarak akıllarımızda kalacak.

            İsa YALÇIN Bey: “Çadır kurar siyasetimize devam ederiz” demiş. Niçin çadır kurarak siyaset yapma gereği duyduğunu anlamış değilim. Bu sözle Belediye İşhanı olmazsa başka bir yerde kiraya oturmayacağız, demek mi istenmektedir? Mekanla ilgili bu ısrarları ile belediye başkanı Sayın Yusuf Ziya GÜNAYDIN’ı bu kadar zora sokmalarının sebebi ne olabilir? MHP kongresinin arifesinde olduğumuz şu günlerde bu ısrarın nelere sebep olabileceğini göz ardı edecek kadar aymazlık niyedir? Kongrenin Isparta’mız ve MHP için hayırlara vesile olmasını dilerken, seçilecek il başkanının bu vebalin altından nasıl kalkacağı da merak konusudur. Bu durumu kendisine, teşkilatına ve Isparta kamuoyuna nasıl açıklayabilecektir?

            Bir Belediye Meclis Üyesi olarak benim esas merak ettiğim; dürüstlüğünden kuşku duymadığım sayın başkanım Yüksek Mimar Yusuf Ziya GÜNAYDIN’ın bu senaryo ve manevralarda kendisine nasıl bir rol biçtiğidir. Bu güne kadar bu konuda bir kelam dahi etmeyen Sayın başkanın tavrını, düşüncesini ve vereceği tepkiyi Isparta kamuoyu ve belediye meclis üyesi olan ben merakla bekliyorum. Her fırsatta Isparta’yı savunduğunu, belediyenin haklarını koruduğunu tekrarlayan, inandığı bu değerler adına çalıştığı başkanları bile suçlamaktan çekinmeyen hatta her türlü ithamı yapmaktan kaçınmayan Sayın Uğur BESTELCİ bu konuda ne düşünüyorlar acaba? Gerçekten merak ediyorum. Yoksa mecliste ifade buyurduğu gibi “dün dündür bugün bugündür” diyerek mi işin içinden sıyrılmayı mı tercih edecek? Merak ediyorum.

Saygılarımla.

İsmail TANIŞMAN

AKPARTİ Belediye Meclis Üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR