visitor analyticsvisitor analytics
23 Temmuz 2017 Pazar 07:44

MHP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

MHP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
19 Mart 2015 Perşembe 16:36

MHP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili Aday Adayı Tuncay Engin, MHP İl Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında neden aday adaylığı ve Neden MHP? Sorularına cevap verdi.

 

Engin, açıklamasında “Yaklaşık 15 yıl ülkemizin pek çokköşesinde kaymakam olarak görev yaptım. Daha sonra 5 yılı aşkın bir süreİçişleri Bakanlığı’nda Araştırma ve Etütler Merkezi, Toplumla İlişkiler Dairesive Stratejik Yönetim Dairesi Başkanlıklarında görev yaptım. Bu görevler dolayısıyla, İçişleri Bakanlığı’nın ilk stratejik planının hazırlanmasında iki Koordinatör Daire Başkanından biri oldum. 2008 ve 2009 yılında İçişleri Bakanlığı bütçesi ve yatırımlarının tüm süreçlerinin koordinatörü oldum. 2009 yılından itibaren de İçişleri Bakanlığı’nın TBMM ile ilgili tüm işlerinde bakanlık adına Koordinatör Daire Başkanlığı görevini üstlendim.

 

2010 yılı Şubat ayında Bölgesel Kalkınma konularında yerelden kalkınma amacıyla kurulan BAKA Genel Sekreteri olarak göreve başladım.

 

EN BAŞARILI AJANS

BAKA’nın kurucu Genel Sekreteri olarak Isparta, Antalya veBurdur’un kalkınmasına yönelik yoğun çalışmalar yaptık. Bu görevler dolayısıylabinlerce kişiye istihdam ve iş alanı açılmasına vesile olduk. Yurtiçi veyurtdışından bölgemize yatırımcı çekilmesi konusunda Türkiye’ye örnek bir Ajansolarak gösterildik. Türkiye’deki 26 ajanstan pek çok genel sekreter ve uzmanbizim başarımızı incelemek ve örnek uygulamaları görmek için Ajansımızageldiler.

 

Bu çalışmaların sonucunda başta Kalkınma Bakanımız CevdetYılmaz olarak üzere bir çok kişi ve kurum bizi EN BAŞARILI AJANS olarakgösterdi.

 

2013 yılında Sanayi Gazetesi tarafından Türkiye’nin enbaşarılı kalkınma ajansı seçildik. Valiler, üniversiteler, sivil toplumkuruluşları tarafından onlarca ödüle layık görüldük.

 

Kaymakamlık görevleri esnasında da Belediye Meclisleri veMuhtarlar tarafından oy birliği ile FAHRİ HEMŞERİ ilan edildik.

 

 

 

GEREKÇE VEKİLLERLE UYUMSUZLUK

Bütün bunlara rağmen “MİLLETVEKİLLERİ İLE UYUMSUZ” olduğumuzgerekçesiyle 20 Kasım 2014 tarihinde görevden alındım. Sadece beni görevdenalabilmek için Torba Kanun’a bir madde eklediler. Yönetim Kurulunu by passettiler.

Oysa ben vekillerimizden Isparta’nın yararına, ülkemizinyararına çalışmalar beklerdim.

 

EN BAŞARILI BÜROKRAT

Görevden alındıktan, 2 ay sonra kendisine en başarılıbürokrat ödülü verildiğini de hatırlatan Engin, “Kaderin garip bir cilvesi ki,görevden alındıktan 2 ay sonra, BAKA’da yaptığımız çalışmalardan dolayı GençBürokrat Dergisi ve Birlik Vakfı işbirliğiyle “EN BAŞARILI BÜROKRAT” seçildim.Ben BAKA’daki görevim esnasında özellikle Isparta iktidar vekillerimizdenIsparta’nın gelişmesine yönelik projeler beklerdim ama bunu göremedim”ifadelerini kullandı.

 

İKTİDAR VEKİLLERİ PROJE İLE GELMEDİ

İktidar partisinin milletvekillerinin BAKA’ya hiçbir zamanproje ile gelmediklerini ileri süren BAKA Eski Genel Sekreteri Tuncay Engin,“İktidar vekilleri hiçbir zaman projeyle gelmedi. Baskılar karşısındaeğilmedim, bükülmedim, eyvallah etmedim. Kendime hep “ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR”felsefesini benimsedim. Haksızlık yapmaktansa, görevden alınmayı bir şerefmadalyası olarak gördüm” dedi.

 

BAĞIMSIZLIĞIN GÜVENCESİ MHP

Engin, Neden MHP? Sorusuna ise “Ülkemizin birlik vebütünlüğü karşısında hassasiyetinden, Türkiye’nin bağımsızlığının güvencesiolduğundan, Vatan sevgisinden, Şu anda ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dışsıkıntılarını çözecek en önemli adres olduğundan, Türkiye’nin geleceğininteminatı olduğu için tercih ettim” cevabını verdi.

 

 

 

MİLLETİMİZ VE CUMHURİYET’İN BEKAASI İÇİN

Engin açıklamalarında “Türk Milliyetçiliğinin Varlığı, Türkmilletinin geleceğidir. Tarihimiz şanla şerefle dolu olsa da, acı günleri deoldukça fazladır. Tarihimizin en önemli günlerini yaşamaktayız. Milletimizin veCumhuriyetimizin bakası için, birlik ve beraberlik içinde bütünleşmemizkaçınılmazdır. Bunu sağlayacak yegane parti de Milliyetçi Hareket Partisi’dir.Bu duygularla MHP’den aday adayı oldum. Bundan da büyük bir onur duyuyorum”dedi.

 MHP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

MHP’nin Haziran’da iktidar olacağını iddia eden Engin,“Bazıları neden muhalefet partisine gitti diyorlar. Muhalefet olacağımız kimsöylüyor ki. MHP Haziran’da gümbür gümbür iktidara geliyor. Bunu halagöremediniz mi?” diye sordu.

 

BİZİ BATAKLIĞA ÇEKEMEYECEKLER

Seviyeli bir seçim kampanyası mesajı veren Engin, “Bu aradabazıları da bize saldırarak, kavga ve polemiklerin içine çekmeye çalışıyor.Onlara şunu söyleyebilirim. Bizi asla böyle bir bataklığa çekemeyeceksiniz.Çünkü biz Isparta’nın sorunları ve çözümleri için gerekenleri çok iyibiliyoruz. Emeklilerimizin, esnafımızın, işçilerimizin, engellikardeşlerimizin, memurlarımızın, çiftçi kardeşlerimizin, kadın ve gençlerimizinsorunlarına en iyi, güzel çözümlerle onların dertlerine derman olacağız.Kimseyi ötekileştirmeyecek, inancına ve yaşam tarzına karışmayacak, herkesinhaklarına saygı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

FİNAL BAHÇELİ ŞİİRİ İLE OLDU

Açıklamasında Yunus Emre, Alvarlı Efe ve Hacı Bektaş-ıVeli’den dizelere de yer veren Tuncay Engin, sözlerini MHP Lideri DevletBahçeli’nin;

 

Adımız bir,

Anımız bir,

Acımız bir,

Biz büyük bir aileyiz.

Kuzeyden güneye,

Doğudan batıya,

Tek bilek, tek yüreğiz.

Biz Türkiye’yiz” dizeleriyle bitirdi.

 

Engin, açıklamasının ardından salondakileri bozkurt işaretiile selamladı.

ülkücü değilsin

ülkücü değilsin
20 Mart 2015 Cuma 23:27

Ülkücü değilsin

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Tebrikler

Kaan Yilmaz
20 Mart 2015 Cuma 16:42

Tuncay Bey'in aday adayligi Isparta icin cok guzel bir gelisme. Hayirlisi olsun yurekten destekleyecegim tek insan Tuncay Engin.CcC

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hadi oradan

Has Devletçi
20 Mart 2015 Cuma 16:06

Devletin imkanlarını 12 yıldır hep cebinize yonttunuz. Burada Tuncay Bey izin vermeyince iftirayla görevden aldırttınız. Asıl siz memleketi sahipsiz sanmışsınız. Utanmayacaksan bir sor bakalım görevden alanlara asıl sebep neydi diye. Başta Isparta, sonuçta tüm ülke artık sahipsiz değil. Şimdi yok olun artık.

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

HELAL OLSUN!

Mahmut Emin
20 Mart 2015 Cuma 14:23

TUNCAY REİS GELECEK DERTLER BİTECEK! Ah Tuncay başkan ah nerelerdeydin?? Çakallarda doldu gelde temizle inşaAllah.. Rabbim yardımcı olsun, Yolun AÇIK OLSUN !

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

HELAL OLSUN!

Mahmut Emin
20 Mart 2015 Cuma 14:23

TUNCAY REİS GELECEK DERTLER BİTECEK! Ah Tuncay başkan ah nerelerdeydin?? Çakallarda doldu gelde temizle inşaAllah.. Rabbim yardımcı olsun, Yolun AÇIK OLSUN !

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

devletçi

hasan
20 Mart 2015 Cuma 10:36

devletin imkanları ile adam olduğunu zan ediyor,sahipsiz mi sandın memleketi

1 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

Keşkeler Yolda

Reco
20 Mart 2015 Cuma 09:25

Gönderenin eline sağlık diyenler yakında keşke elleri kırılsaydı da göndermeseydi diyecekler. Memleket yangın yeri, hala kafaları kumda. Ama münasip yerleri açıkta kalmış haberleri yok. Dünya oradan tokatlayıp geçiyor.

1 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

insan

akif ay
20 Mart 2015 Cuma 09:01

adam gibi adam

6 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

tuncay bey sayesinde bu sefer 2

eşit dağılım
20 Mart 2015 Cuma 05:09

Tebrik ediyorum tuncay bey sayesinde bu sefer eşitlik sağlanacak. hiç merak etmeyin bu dönem CHP kesinlikle ıspartadan vekil çıkaramayacak. 2 akp 2 MHP. MHP kafayı çalıstırıda milliyetciliğe önem verir hdp üzerine siyaset yaparsa işte gerçek türk milletinin oyunu alarak ana muhalefet olmaya aday olur. birileri genel başkanı uyarsın ve sadece hdp ve meşhur kurt uyum yasasının üstünde dursun. hükümete gelirsek bu uyum yasasını iptal edeceğiz derse kesin ana muhalefet olmaya hak kazanır

5 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Tamam bu iş

Özgü
20 Mart 2015 Cuma 02:00

Bir bildiğim varsa Tuncay Enginle MHP'nin şaha kalkacağı. Tuncay bey için de MHP için de doğru karar. Bitirici darbe 1. sıraya koymaktan geçiyor.

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Kayıp

Ali Polat Yıldırım
20 Mart 2015 Cuma 01:55

Tuncay beyi yakından tanırım. MHP için büyük kazanç olmuş. Isparta'ya artık seviyeli siyaset geliyor. Ak Parti stratejik hata yaptı.Kaybı büyük olacak. Keşkeler dönemi başlıyor.

5 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

doru

MEHMET BOYACI
20 Mart 2015 Cuma 00:36

konuşmasını beyendım tepriklerbire yakışır

8 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

mhp akp yi geçmek istiyorsa

mhp akp yi geçmek istiyorsa
19 Mart 2015 Perşembe 20:48

mhp akp yi geçmek istiyorsa. AKP tabanından en fazla oy alabilecek tuncay beyi ilk sıradan aday göstermeli.

8 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Çok Komik

Delice Yanar Döner
19 Mart 2015 Perşembe 20:20

Şöyle bir bakıyorum fotoğrafada 3 sene önce görseydim bu fotoyu akparti kongresi zannederdim tüm akpartililer darbeyi yiyince mhp safına geçmişlermeğer seçim yaklaşırken ne kadar çok mhp li varmış nerdeydi bu ülkücü vekil adaylarımız daha önce

6 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

GÜNBÜR, GÜNBÜR

YALNIZ KURT
19 Mart 2015 Perşembe 18:56

Diyarbakırda BARZANİ İLE Meğri, megri ,Balıkesirde Eğri, Eğri, BÖYLE SORUN YOK YEMEZLER KOÇUM ?? SORUN SENSİN KAÇAK SARAYDA YAŞAYAN ZAT............

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

TED ISPARTA KOLEJİ TÜRKİYE FİNALLERİN de..

TED ISPARTA KOLEJİ TÜRKİYE FİNALLERİN de..