05 Ağustos 2020 Çarşamba

ISPARTA
ISPARTA’DA MASKE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

ISPARTA’DA MASKE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

ISPARTA’DA BU ARACI GÖRENLER BÜYÜK ŞOK YAŞADI

ISPARTA’DA BU ARACI GÖRENLER BÜYÜK ŞOK YAŞADI

MAHALLE HALKININ ASANSÖR SEVİNCİ

MAHALLE HALKININ ASANSÖR SEVİNCİ

ISPARTALI KADINLAR MEHTERAN TAKIMI KURDU

ISPARTALI KADINLAR MEHTERAN TAKIMI KURDU

Metin Feyzioğlu Isparta'ya geldi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, basın mensupları ile bir araya geldi. 4 ana başlıkta kendisine sorulan soruları yanıtlayan Feyzioğlu’nun hedefinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı vardı.

Isparta

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, basın mensupları ile de bir araya geldi. Soruları yanıtlayan Feyzioğlu,  Türkiye’nin duygusal anlamda bir kopuşun içine sürüklendiğini söyleyerek, “Bize nasıl millet olacağımızı düşündüren olaylar yaşıyoruz. Bugün kararlı ve akıllı olma zamanıdır” dedi ve Ankara Katliamı’na dikkat çekti. Feyzioğlu, “Geçmişten gelen acıları ve gururları biriktirseniz millet olursunuz" diyen Feyzioğlu, "Katliamda kaybettiklerimizi ıslıklayanlar, saygı duruşuna geçen futbolcularımızı protesto edenler, küçücük beyinlerinde sözde 'PKK'ya karşı çıkıyoruz' diye düşünerek, PKK'nın bilinçsiz işbirlikçiliğini yapmışlardır. Bugün kararlı ve akıllı olma zamanıdır. Anlık heyecanlara kapılarak birbirimizi boğazlama zamanı değildir" dedi. 

BÖYLE KARAR GÖRMEDİM

Ankara'daki patlamadan 3- 5 gün önce istihbarat geldiğini vurgulayan Feyzioğlu, "Niçin güvenlik tedbiri alınmadı, nerede aksaklık oldu" diye sordu. Güvenlik tedbirlerini almayı, istihbarat almayı bilen birimlerin önce 'cemaatçi değil' diye katledildiğini sonra ise 'cemaatçi' diye gönderildiğini savunan Metin Feyzioğlu, "Sizin yanınızda sadece cumhurbaşkanına yüzde 100 biat edeceğini düşündüğünüz, tecrübesiz, eğitimsiz insanlar mı kaldı? Bu sebeple itiraz ettik. Reddedildiğinde Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğim. Resmen benim adımla gidecek. Anayasa Mahkemesi'nde doğru çizgiyi bulacağına inanıyorum. Sulh Ceza Hakimi yayın yasağı değil, eleştiri yasağı yazmış. Ben bunca yıllık hukukçuluk hayatımda böyle bir karar görmedim. İçindeki ne ise dışına vurmuş. 'Eleştirmeyin cumhurbaşkanımı' diyor, 'kıymayın' diyor" diye konuştu.

YENİ TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Metin Feyzioğlu, AK Parti’nin Yeni Türkiye ifadesini de ele aldığı açıklamasında, “Yeni Türkiye diyenler aslında yeni Suriye demiştir” dedi. Feyzioğlu, “Geçmişi ve geleceği birlikte kucaklayan her yurttaşı Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olmaktan gurur duyan asli unsurlar sayarız" diyen Feyzioğlu, "İşte bu Türkiye Cumhuriyeti'nin temelidir. Yeni Türkiye ise bunları reddetmeye meyletmiştir. 'Yeni Türkiye' diyenler aslında 'Yeni Suriye' demiştir. Köklü hiçbir kurumun başına konan yeni kelimesini de bu anlamda kabul etmiyorum. Yeniden Türkiye Cumhuriyeti diyorum. Ama elbette dünden, iyilerinden ve yanlışlarından ders alarak dünün yanlışlarını bugünün yanlışlarına mazeret kılmayarak gençlerimiz için yeniden Türkiye Cumhuriyeti diyorum" dedi.

‘TÜRK HÜKÜMETİNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri nedeniyle İsviçre'yle davalık olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i AİHM’in haklı bulmasını da değerlendirdi.

‘RTÜK İTİRAZI DİKKATE ALDI’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, bazı televizyon kanallarının çeşitli yayın platformlarından çıkartılması hakkında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na gönderdiği yazının kabul edildiğini de açıklamasına ekledi.

Feyzioğlu, IŞİD’ de de yüklenerek, “Türkiye, komşularının toprak bütünlüğüne göz dikmeseydi, rejimleri terör örgütlerini kullanarak değiştirmeye kalkmasaydı, dünyanın 'kafa kesen teröristler diye' tereddütsüz terör örgütü sınıfına yerleştirdiği IŞİD vahşilerine sınırlarını, 'Bunlar sinirli öfkeli çocuklar' diyerek sonuna kadar açmasaydı, Türkiye'nin hastanelerinde tedavi edilmeselerdi, acaba IŞİD kontrolsüz şekilde güçlenir miydi?" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

M.Rüştü Mat

10 Mayıs 2016 Salı 21:18

Nedir bu Feyzioğlu'na duyulan rahatsızlığın sebebi?

başka adam kalmadımı

17 Ekim 2015 Cumartesi 12:54

memlekette başka adam kalmadımı bunu getirenlerin başka işi okmu.bu adamtamamen türkiye düşmanı bir zat.yapılanlara hep mualefet bir adam hayatta s****m bunlar hizmet düşmanı zatlar.bunların hdp den farkı yok.bunların desteklediği görüşte aynı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR