24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,696 TL
  • 5,506 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Meteorolojiden Bir İyi Bir Kötü Haber Var!

Afrika sıcaklarında bu hafta 3-4 derece azalma bekleniyor. İstanbul ve kuzey bölgeleri poyrazla serinleyecek. Pazardan itibaren ise yeni sıcak hava dalgası geliyor.

Isparta

PAZARDAN İTİBAREN YENİ SICAK HAVA DALGASI

 

Ancak Meteoroloji uzmanları "Pazar gününden itibaren Arap Yarımadası'ndan gelen yeni sıcak hava dalgasına hazır olun" diyor.Sıcaklıklar yeniden 4-5 derece artacak.

ISPARTA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU! 

 


"BU HAFTA 3-4 DERECE DÜŞÜŞ VAR"

 

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen:

 

Bu hafta sıcaklıklar geçen hafta görülen Afrika sıcaklarına göre 3-4 derece düşecek. Kuzey bölgelerde ve özellikle İstanbul'da rüzgâr poyrazdan estikçe serinleme duyacağız. İstanbullular sıcaktan bunalmayacak.Geçen hafta 38 dereceyi gördüğümüz İstanbul'da sıcaklıklar 32-33 derece olacak.Bu hafta Doğu Karadeniz, İç Ege'de yağışlar var. Ancak bu yağışlar tehlikeli olabilir. Yerküre çok sıcak. Gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışlar Çankırı-Çorum'da hortum diğer yerlerde sele neden olabilir. Hafta sonundan itibaren yani pazar günü yeniden sıcak hava dalgası Arap Yarımadası'ndan başlayarak Güneydoğu Anadolu'dan kuzeye doğru 4-5 derece artacak. Sıcaklar,geçen haftaki kavurucu sıcakları bile geçecek.

 

KISA SÜRELİ YAĞIŞLAR

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahminleri Şube Müdürü Ahmet Uçar:

 

İç Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu'nun Kuzeybatısı ile Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde öğle saatlerinde 1 saat civarında kısa süreli yağışlar olacak. Hava sıcaklıkları Akdeniz ve Karadeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinde, diğer kesimlerde normallerin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. İstanbul'da yağış yok.

 

ANTALYA 41 DERECE!

 

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Antalya'da dün hava sıcaklığı 39.7, deniz suyu sıcaklığı 30, hissedilen sıcaklık ise 41 derece ölçüldü. Nem oranının yüzde 49 olduğu kentte serinlemek isteyenler, su parkı, sahil ve parklarda yoğunluk oluşturdu.

 

Ankara: Parçalı az bulutlu 35

 

İstanbul: Parçalı bulutlu 32

 

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 34

 

Adana: Az bulutlu ve açık 38

 

Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu 38

 

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 29

 

Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

 

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

 

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 42


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR