31 Mayıs 2020 Pazar

ISPARTA
KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI

KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI

KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI

KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ MİLLET BAHÇESİNİ GEZDİ

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ MİLLET BAHÇESİNİ GEZDİ

ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

MECLİSTEN ASKER SELAMI

MECLİSTEN ASKER SELAMI

Isparta

İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda teröre karşı milletçe verdiğimiz mücadelenin en önemli aşamalarından birini teşkil eden ve halen devam etmekte olan Barış Pınarı Hareketi ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve kahraman Mehmetçiklerimize destek vermek amaçlı ortak basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı Türk Milleti ve kahraman ordumuzun  verdiği bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu İl Genel Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. İl Genel  Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gerçekler

19 Ekim 2019 Cumartesi 10:41

sıkıysa çocuklarınızı parayla değil tam askerlik yaparak torpilsiz gariban çocukları gibi gönderin ****ara sizin yaptığınız şovmenlik başka bir şey değil kemal sunalın cam üstünden kızarmış tavuk yemesi gibi

DİYAR-I BEKİR

18 Ekim 2019 Cuma 17:35

BİZ ARTİK NE SAĞCIYIZ, NE SOLCU; VATANIMIZ TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN YILMAZ,ÇELİK ĞİBİ BEKÇİSİYİZ. TENEFÜS ETİM HAVASINI,İÇTİM PINARLARINDA SUYUNU,YEDİM EKMEĞİNİ,ĞÖLĞESİNDEN SERİNLENDİM AL YILDIZLI AL BAYRAĞIMIZIN,KUCAĞINDAN YETİŞTİM BÜYÜDÜM///ANADOLUMUN/// BÜTÜN ĞÜNLERİMİZ BÖYLE OLSUN. RABBİM ORDUMUZU KORUSUN.MUZAFER EYLESİN.

fuat

18 Ekim 2019 Cuma 17:23

bitti len bitti harekat günaydın

DİYAR-I BEKİR

18 Ekim 2019 Cuma 17:16

EZAN OLDUM DİNMEDİM.BAYRAK OLUP İNMEDİM.ŞEHİD OLUP ÖLMEDİM.ADIM:MÜSLÜMAN.SOY ADIM:TÜRK////DENİLDİ Mİ BİR YERİN ADINA TÜRK BELDESİ,ĞÖZÜM AL BAYRAK ARAR,KULAĞIM EZAN SESİ; TÜRKSÜN Kİ; ĞÖRECEK DAVAN VAR CİHANDA; SUSARSAN SORACAK ELBET ALLAH; NE YAPTIN O ASİL KANLA.RABİME DERİM Kİ: ELHAMDULİLLAH ÜÇ KITAYA İLAHİ KELİMATÜLAHI YAYDIM. OMUZUMA İSLAMIN SANCAKTARLIĞINI YAPTIM. RABBİM ORDUMUZU KORUSUN.AMİİİİİN.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR