27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

MECLİS KARARI ALINACAK!

Isparta'da otobüslerde 65 yaş uygulaması için meclis kararı alınacak.

Isparta
65 yaş üzerindeki vatandaşlar, halk otobüslerinden ücretsiz faydalanacak. İl merkezinde bu hizmetten faydalanacak kişi sayısı 16 bin. Devlet, Halk Otobüsleri Kooperatifi'ne her otobüs için günlük 13 kişilik ücret ödeyecek. Hükümetin 65 yaş üzerindeki vatandaşların şehir için halk otobüslerinden ücretsiz faydalanmasını öngören düzenleme için geri sayım başladı. Uygulama kapsamında Isparta’da her otobüs için işletmeci kooperatife Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından günlük 13 kişinin ücreti ödenecek. Devlet, Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi'nin 98 otobüsüne 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz faydalandırılması karşılığında aylık 600 TL para ödeyecek.

Edinilen bilgiye göre, 65 yaş üstü vatandaşların bu hizmetten faydalanması, kooperatifin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından bu ücreti alabilmesi için küçük bir karar gerekiyor. Isparta Belediye Meclisi, şubat dönemi oturumunda bu hizmetin uygulanması, Kooperatif ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile anlama yapabilmesi için meclis karan alınacak. Meclis kararından sonra Kooperatif ile Aile Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanacak. Bu protokol doğrultusunda iliizdeki 65 yaş üstü vatandaşların halk otobüslerinden ücretsiz faydalanması sağlanacak. Isparta merkezde bu hizmetten 16 bin vatandaşımızın faydalanacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Halk Otobüsleri Kooperatifi uygulama ile ilgili hazırlıklara başladı. Kooperatif, 65 yaş üstü vatandaşlar için özel kart bastıracak. Kartlar ücretsiz olarak 65 yaş üstündeki vatandaşlara dağıtılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

DEMEDİ DEME İBRAHİM

25 Ocak 2016 Pazartesi 22:19

ARKADAŞ 65 YAŞINDAKİ OTOBUSE GÜNDE 10 DEFA BİNEN VAR ŞIÇMAYA BİLE OTUSLE GEDİCEKLER ÇOK ZEN GİN VAR BENCE GEREKSİZZZ

asgari ücret

25 Ocak 2016 Pazartesi 18:25

o zaman asgari ücretle geçinen kişilerden de alınmasın

ELMACI

25 Ocak 2016 Pazartesi 14:21

GERÇEKTEN ANLAMSIZ BİR OLAY ASGARİ ÜCRETLİ ÇOÇUK OKUTUYOR HAYATA ATILIYOR ELİNDEN TUTULMASI GEREKEN DAR GELİRLİ OLMASI LAZIM 65 YAŞINDAKİ TANIDIĞIM NE ZENGİNLER VAR.BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM VATANDAŞ OLARAK.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR