18 Ocak 2018 Perşembe

  • 3,810 TL
  • 4,649 TL
  • 163,83 TL
  • 116.593
ISPARTA
ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

MECLİS 2 ÜYEDEN SAVUNMA İSTEYECEK

MECLİS 2 ÜYEDEN SAVUNMA İSTEYECEK

Isparta

Nurettin ARKAN/YALVAÇ - YALVAÇ Belediye Meclisi, FETÖ soruşturmasında tutuklanan 2 meclis üyesinden savunma isteme kararı aldı.

Yalvaç Belediyesi'nin kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya, FETÖ soruşturmaları kapsamında geçen ağustos ayında tutuklanan MHP'li İsmail Özyurt ile ekim ayında tutuklanan bağımsız Nuh Murat Sarıoğlu dışındaki tüm üyeler katıldı.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü'nün yönettiği oturumda 7 gündem maddesine 3 madde daha eklenmesi teklif edildi. Bu tekliflerden biride FETÖ soruşturması kapsamında Isparta E tipi Cezaevi'nde bulunan 2 üyenin savunmalarının alınması konusu oldu. Söz konusu teklifte toplantılara katılamayan her 2 üyenin FETÖ soruşturmasından dolayı tutuklu bulunmaları nedeniyle savunmalarının alınması konusunda karar alınması teklif edildi.

Başkan Tütüncü, FETÖ soruşturmalarından dolayı hakların da yasal işlem yapılan meclis üyelerine yönelik henüz bir uygulama olmadığı için üyelikten düşürülüp düşürülmemesi konusunda herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. Başkan Tütüncü, "Bu konuda yaptığımız araştırmada Kanun Hükmünde Kararnameye göre valilerin bu soruşturmadan dolayı tutuklanan meclis üyeleri yerine atama yapabileceği, belediye başkanları için İçişleri Bakanlığı'nın atama yapacağı belirtiliyor. Biz de bu 2 üyenin düşürülüp düşürülmeyeceği konusunda bir karar almadık. Bu nedenle savunmalarının alınarak durumun savunmaları ile birlikte valiliğe intikal ettirilmesi konusunda bir düşünce ortaya atıldı. Bu gündem maddesini o nedenle ilave edelim diye imzaya açtık" diye konuştu.

Başkan Tütüncü'nün konuşmasının ardından önerge oybirliğiyle kabul edilerek gündeme ilave edildi. Daha sonra yapılan görüşmelerin ardından madde oy birliğiyle kabul edilirken, alınan karar tutuklu bulunan meclis üyeleri İsmail Özyurt ve Nuh Murat Sarıoğlu'na tebliğ edilerek savunma istenecek.

Meclis oturumu gündemde yer alan maddelerin görüşülmesiyle sona erdi. Belediyenin 2017, 2018 ve 2019 yılları tahmini bütçesine ilişkin komisyonun çalışmasını tamamlaması ve raporunu sunması için süre verilmesi ve raporun görüşüleceği ikinci oturumun ise 16 Kasım'da yapılması kararlaştırıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

02 Kasım 2016 Çarşamba 18:11

Fetöcülerin isimlerini, numaralarını, adreslerini telefonlarınızdan ve bilgisayarlarınızdan silin.

Yalvaçlı

02 Kasım 2016 Çarşamba 16:48

Doğrusu iyi rol kesmişler.Artismisiniz oğlum.

ıspartalıyızmı

02 Kasım 2016 Çarşamba 14:59

Darbeden bu yana sesleri çıkmayan fetöcü yılan hainlerin sesleri çıkmaya başlamış, yorumlarda fetö ahirette iki yakanıza yapışacak falan diyorlar, yani bunlar resmen o namussuzu savunuyor bunları yakalayıp anasından doğduğuna pişman etmek lazım bunlar pkk dan ışıdden daha tehlikeli hainler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR