21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,579 TL
  • 5,393 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

MAHKEME KARARI OLMADAN KİMSE SUÇLU SAYILMAZ

Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım ve 11 çalışm arkadaşının, Isparta Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.

Isparta
Geçen yılın banka promosyonlarının kayda girmemesi nedeniyle zimmet iddiasıyla açılan davaya ilişkin, meclis başkanı Osman Zabun, çarpıcı açıklamalarda bulundu.İl Genel Meclisi’nin denetim komisyonu raporunun ardından yargı süreci başladı.
Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım ve 11 kişi hakkında İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin açtığı dava, Isparta Ağır Ceza Mahkemesi’nde şubat ayından itibaren görülmeye başlayacak Bu gelişmelerin ardından ilk kez açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun, hem meclis başkanı hemde hukukçu kimliği ile yargı sürecini değerlendirdi. Zabun, “Kimse suçu ispatlanmadıkça suçlu değildir” diyerek söze başladı ve “Varsa da bir ihmal kanunlar gereğini yapacaktır” dedi.
Zabun, “İşlenmiş olan suçtan ya da suçludan hiçbir zaman hazzetmeyiz. Böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Bu duyguyla şunu peşin peşin ifade etmek istiyorum. Ben ümit ederimki bütün arkadaşlarımız yargılama konusu oluşturan hususla ilgili beraat ederler. Bunu yürekten bir temenni olarak ifade ediyorum. Çünkü hiçbir zaman kimsenin ceza alması, mahkum olması temennimiz olamaz. Böyle bir durumdan da hazzetmemiz mümkün değildir.
Hukukçu olmanın ötesinde insan olmak, vicdan taşımak böyle bir şeyi gerektirir. Ama tabi bu toplumlarda olduğu gibi tek başına husus değil. Yani elbette eğer kamu düzeninden bahsediliyorsa mutlaka tertip ve düzenin temini için bir takım soruşturmaların da yürütülmesi gerekir. Şunu açıkça söylüyorum. Bir mahkeme kararı olmadan hiç kimse suçlu değildir.
Dolayısıyla açılmış olan dava sebebiyle suçlu muamelesi de yapılamaz” dedi. İl Genel Meclisi Osman Zabun, özel idare genel sekreteri İbrahim Yıldırım ve 11 kişinin banka promosyonlarının kayda girmemesi nedeniyle zimmet iddiasıyla yargılanacağını belirtti.
Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım, halen bu görevine devam ediyor. Açtığı göreve iade davasını kazan ara koltuğuna a oturan Yıldırım’ın, dava süresince görevine devam edip etmeyeceğine de yine bakanlığın karar vereceği öğrenildi.
 
MECLİS BAŞKANI ZABUNUN KANAL 32 KAMERALARINA YAPTIĞI AÇIKLAMA TIKLAYIN VE İZLEYİN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR