25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

MAAŞ DAĞITAMAZ DEDİLER, PROMOSYON DAGITIYOR!...

Eğirdir Belediyesi'ni enkaz bir halde devraldığını her fırsatta söyleyen Başkanı Özmeral, maaş dahi dağıtamaz diyenlere inat personeline 138 TL promosyon parası dağıttı.

Isparta

 

Belediye ve gölbelde şirket çalışanları 2. Defa aylık promosyonunu olarak 138 tl aldılar. Resmi kurum ve kuruluşlar yıllardır çalışanlarına aylıklarını aldıkları bankalardan promosyon dağıtırken Eğirdir Belediyesi tarihinde ilk defa Aralık 2011’de yaptığı anlaşma gereği Ocak 2012 itibariyle her altı ayda bir çalışanlarına promosyon dağıtmaya başladı.
 
 Eğirdir Belediyesi ve Gölbelde çalışanları 2. promosyonlarını 138 TL olarak Vakıfbank’tan aldılar. Sevinçlerini ve mutluluklarını gizlemeyen Belediye ve Gölbelde çalışanları, Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’e teşekkür ederek, “Bizleri düşünen, haklarımızı vermeye çalışan bir başkanımız var. Zor şartlarda ve kıt imkânlarla mücadele veren Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 3 yıllığına 350 personel üzerinden ve altı ayda bir ödemeli olmak üzere 287 bin liraya anlaşma yapıyor.
 
 Aradaki farkın ne kadar fazla olduğu ortada. Ayrıca, anlaşmaya göre şimdi bütün paraların hepsi çalışanlara dağıtılıyor. Her şey ortada. Allah’a şükür aylıklarımızı da alabiliyoruz. Başkanımızın samimiyetine de güveniyoruz. Altı ay sonra tekrar cebimize promosyon parası gireceğini şimdiden biliyoruz” diyerek içlerini döktüler.
 
Başkan Özmeral, “Biz hak yemeye değil, hak vermeye geldik. Kirli siyasete hayır, temiz siyasete evet diyerek hizmetlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Enkaz devraldık edebiyatı yapmıyoruz, fakat halkımızın bilgi sahibi olması için Belediyemizin durumunu da açıklamakta fayda görüyoruz.
 
 Devlet ve özel bankaların batmış iflas etmiş bir belediye tarifi ile uzun zamandır kredi vermediği bir dönemden geçip geliyoruz. Allah’a şükürler olsun tasarruf ve kaynakları yerinde kullanma, haklarımızı almak gayreti ile çalışanlarımızın haklarını veriyoruz.
 
Hem de, gelir tarifelerimizi düşürdüğümüz halde. Su fiyatlarının 4 yıl öncekinin yarıdan düşük ve hiç zam yapmayışımız, esnaftan açılış ruhsatı için önceki yıllara göre sekizde bir ücret almamız yani metrekarede 8 TL yerine 1 TL alıyoruz. İskân ruhsatlarında bir daireden 3500 TL otopark ücreti alınırken şimdi yarıdan düşük para aldığımız halde Allah’a şükür ayakta duruyoruz ve geçmişten gelen borçları da temizlemeye çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR