19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Maalesef vaka sayıları artıyor

Maalesef vaka sayıları artıyor

Isparta

Vali Ömer Seymenoğlu Gelendost ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştirdi. İlçede ilk olarak Hükümet Konağında Kaymakam Onur Alimoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Sezgin ile bir araya gelen Vali Seymenoğlu ilçede yürütülen çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Ardından Gelendost ilçesinde görev yapan  mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Seymenoğlu, içinde bulunduğumuz salgın sürecinden tüm kesimlerin etkilediğini belirterek salgınla mücadelede  toplumun her kesimine büyük görevler düştüğünü söyledi.

Vali Seymenoğlu, “Salgınla mücadeleyi topyekûn yapmalıyız. Vatandaşlarımızı bir abi, bir amca, bir muhtar gibi uyaralım. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de maalesef vaka sayıları artıyor. Bunu bir an önce en aza indirmek için hepimizin el birliği ile çalışması lazım. Bunu yapmazsak kısıtlamalar daha da artacaktır. Lütfen çevrenizdeki herkese bunları anlatalım. Bugüne kadar yaptığınız çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum desteğinizin artarak devam etmesini bekliyorum.” dedi.

Konuşmasında yaya önceliğini önemsemelerinin sebebinin merkezinde insan olması olduğunu vurgulayan Vali Seymenoğlu, “Arabadan indiğimiz anda hepimiz yaya oluyoruz. Trafik ışığı ve trafik polisi yoksa yaya çizgisi olan her yerde geçiş üstünlüğü yayalara ait. Ancak yayalarımız da şunu bilmeli: Yaya geçidi olmayan yerlerde öncelik yayalarda değil. Karayolunda yaya geçidi olmayan yerlerde karşıdan karşı geçmemeliyiz. Burada bir öncelik söz konusu değil.” diye konuştu.

Vali Seymenoğlu ayrıca “Traktörlerimizin römorklarına muhakkak reflektör takalım. Ekiplerimiz bu konuları kontrol edecek. Aksi halde sonucu ağır kazalar meydana gelebiliyor.” dedi.

Bağımlılıkla mücadele konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini bir kez daha yineleyen Vali Seymenoğlu, “Bu konuda muhtarımızdan destek bekliyoruz. Bu illet sadece kullananı değil tüm aileyi mahvediyor. Bununla bağlantılı olarak da metruk binaların yıkımı konusunda çalışmalara devam edelim. İçişleri Bakanlığımızın geliştirdiği UYUMA uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirerek  bu tür ihbarlar için kullanabilirsiniz.” dedi.

Toplantıda muhtarlardan, kadına  yönelik şiddetin önüne geçilmesi amacıyla hazırlanan KADES uygulaması  hakkında farkındalık oluşturmalarını da isteyen Vali Seymenoğlu, toplumun her kesiminin  Yeşilay ve Kızılay gibi derneklere de destek olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında ihtiyaç sahiplerinin tespiti konusunda   muhtarlara büyük görevler düştüğünü  belirten Vali Seymenoğlu  bu konuda muhatların devlet ve vatandaş arasında köprü vazifesi kurduğunu kaydederek içinde bulunduğumuz susuzluk konusunda ise tüm  vatandaşları suyu tasarruflu kullanmaya davet etti.

Sokak hayvanlarının korunması yönünde muhtarlara tavsiyelerde bulunan Vali Seymenoğlu üzerinde hassasiyetle durulması  gereken bir diğer konun da telefon dolandırıcılığı olduğunu, güvenlik güçlerinin hiçbir vatandaştan telefonla para talep etmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Ardından toplantıya katılan köy ve mahalle muhtarları söz alarak talep ve önerilerini Vali Seymenoğlu ve diğer ilgililerle paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İspartali

09 Nisan 2021 Cuma 00:53

Yazdım yazdım ondan sonra boşver diyip sildim yapacak kişi zaten önlem alır valilik meydanındaki ptencileri kaykaycilari onleyemeyen kafeleri okulları çarşı pazarı otobüsleri nasıl kontrol edecek vali bey siz nasihat değil icraat makamisiniz

Sercan

08 Nisan 2021 Perşembe 19:49

Ankara, Çorum, Erzurum ve Eskişehir uzaktan egitime gecti,biz kirmizi il degil miyiz biz niye geçmiyoruz.Artik bulaş yaşı bu yaş grubuna indiyse neden bu yaş grubuna kısıtlama gelmiyor.Kafelerin önünden kimse geçmiyor mu %50 olmasi gereken doluluk olmuş%150.TELEVİZYON IZLEYEN VAKANIN ARTTIGINI BİLİYOR,TEDBIR NEREDE PEKI??

Milli eğitim lütfen göreve

08 Nisan 2021 Perşembe 17:54

Okulları kapatın. Neden kapatmıyorsunuz. öğretmenlerin çocuklarımızın hayatı tehlikede. Çoğu hasta oldu. Milli eğitimdekiler ne yapmak istiyorlar.

Spartakus

08 Nisan 2021 Perşembe 14:03

Bekleyelim bence, zamanla düşer....

taraftar21

08 Nisan 2021 Perşembe 12:45

okullari kapatın salgın inanılmaz artiş var ıspartada lütfen acil okulları kapatın

Halime

08 Nisan 2021 Perşembe 12:32

Sayın Valim kusura bakmayın sizin elinizde.Hiç bir yerde kontrol yol .Ana yollar hariç mahallelerde herkes saat 21:00 den sonra sokaklarda ne soran var ne kontrol eden .Kaymakkapı meydanı yani çarşıda çoğu vatandaş maskesiz .Hapşıran öksüren insanlar var ama kontrol yok Polis Zabıta ortalıkta hiç yok.Lütfen önlem alın hemde en ağır.Değilse Ispartamız önü alınamayacak ölümlerle ve hastalıklarla boğuşacağız.Saygılar Sayın Valim

Milliegitim ne iş yapar

08 Nisan 2021 Perşembe 11:47

Sayin Valim,M.Töngedeki Mehmet Köse ilkokulunda da cok degerli bir ogretmenimiz bugün korona olmus ogrenciler temasli. Ama ogretmen gorevlendirmesi ile temasli oğrenciler yuzyuze egitime devam ettiriliyor. Neden evden uzaktan egitime gecirilmiyor bu sinif? Bu ogrencilerin ve yakinlarinin, okuldaki diger ogrenci ve ogretmenlerin canlarinin tavuk kadar kiymeti yok da ondan mi? Yoksa iş bilmez milli evitim idarecilerinin beceriksizliginden mi?

Ali

08 Nisan 2021 Perşembe 10:00

Geç kalındı çok geç Ramazan da bile tam kapansak artık çok geç Allah baksın görsün aciz kullarına yardım etsin hepimize

Ali Riza

08 Nisan 2021 Perşembe 10:00

Neredeyse hicbir kırmızı renkli ilde olmayan tüm kademelerin okula devam etmesi İspartada var.Eğitimin sağlığın önüne koyulması takdir edici.Ama özellikle lise öğrencileri okula diye çıkıp kafelere,parklara gidiyorlar.

Tayyipcan

08 Nisan 2021 Perşembe 09:41

Okullarda uzaktan eğitime geçilsin, ama yapamazlar milli eğitim bakanının özel okulu olursa böyle olur

Vatandaş

08 Nisan 2021 Perşembe 09:04

Syn valim okullarda covid te artış var lütfen önlem alın

koyun can derinde ksap

08 Nisan 2021 Perşembe 08:54

Sayın vali neyi bekliyorsunuz hala meslek lisesinde öğretmen temas lı ve öğrencilerden vaka çok olduğu söyleniyor öğrenciler ve aileler durumdan panik hergün bizim bi merak neyi bekliyorsun çümbür cematt virüslümü olalım biraz toplu mu düşünün yaa okul mu kaldı eğitim mi kaldı koyun can derdinde bunlar olmayan eğitim derdinde

esnaf

08 Nisan 2021 Perşembe 08:01

rekor kırıyor virüs vaka ve ölüm nezaman okullar kapanacak. illaki çocuklarımız ve bizdemi ölelim. 1-2 ay kapatalım ve kurtulalım böle giderse ne esnaf kalır nede insan.

Vatandaş Rıza

08 Nisan 2021 Perşembe 07:53

Valla artması normal hiçbir önlem alınmıyor aşıyı bile hastanede yapıyorsunuz yığılma oluyor ispartanin en kalabalık yeri halk otobüsleri ama önlem yok para varya para insanların paraya tapmasi bitmeden bu virüs bitmez

Florasan

08 Nisan 2021 Perşembe 07:42

Aydınlatmış.

Vatandaş

08 Nisan 2021 Perşembe 07:29

Vakalar artıyorsa Neden okullar uzaktan eğitime geç mi yooooor

32

08 Nisan 2021 Perşembe 07:27

Okulların yayılıma etkisi ne kadardır bilemem ama alınacak en mantıklı karar ilimizde uzaktan eğitime geçmektir...

Amat

08 Nisan 2021 Perşembe 07:16

Evet artıyor okullar niye hala açık ? Ha bu arada futbolcuları asiladiniz mı ;)

Sade vatandaş

08 Nisan 2021 Perşembe 07:13

Sayın valimiz okullar açık ama öğretmenler aşılanması ne zaman olacak bir öğretmen günde 6-8derse giriyor eğer virüslü ise 300-500 öğrenciye bulastirabilir yeni mutasyon lu virüs çok bulaşıyormus hem öğretmekknleri hem öğrencileri korumalıyız gerekeni yapacaginiza inanıyoruz

Bakar ama görmezler

08 Nisan 2021 Perşembe 06:21

Aaa neden arttı acaba sayın VALİ?

Uğurcan

08 Nisan 2021 Perşembe 06:11

Okulları Isparta il genelinde ve ilçelerde uzaktan eğitime kamu kurumlarını ramazanda esnek çalışma saatlerine göre planlayın sayın valim

İşçi

08 Nisan 2021 Perşembe 01:32

Kimsenin umurunda değil en basit örnek hastanede otobüste kapalı ortam millet birbirine neredeyse temas edecek

Vatandaş

08 Nisan 2021 Perşembe 00:28

Nezle,grip de coronadan sayilinca artması normal degilmi

Armağan

07 Nisan 2021 Çarşamba 23:40

Sayın valim lütfen Ankara İli gibi okulları kapatmanizi istiyoruz, veliler olarak tedirginiz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR