25 Şubat 2021 Perşembe

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Özgür Oflaz vefat etti

Özgür Oflaz vefat etti

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

LOKANTA RESTORAN VE KAFELER... ERDOĞAN'DAN MÜJDE GELDİ

LOKANTA RESTORAN VE KAFELER... ERDOĞAN'DAN MÜJDE GELDİ

Isparta

Başkan Recep Tayyip Erdoğan restoran ve kafelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başkan Erdoğan, esnafın bugüne kadar yalnız bırakılmadığının altını çizerek, “Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirlerle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon TL ve altı olan ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız” açıklamasını yaptı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, esnafın bugüne kadar yalnız bırakılmadığını ve bundan sonrada yalnız bırakılmayacağının altını çizerek, "Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirlerle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon TL ve altı olan ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız" dedi.

"ESNAF VE KİRA DESTEĞİ SÜRECEK"

Esnaf ve kira desteğinin süreceğini bildiren Başkan Erdoğan, "Doğrudan esnaf ve kira desteği ödemeleri kapsamında, 3 ay süre ile aylık 1000 lira esnaf desteği, büyükşehirlerde 750 lira, diğer illerde 500 lira kira desteği yapmaya devam edeceğiz. Faaliyetlerine ara verilen mükelleflerimizin vergilerini erteledik" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Gerçek gerçektir

28 Ocak 2021 Perşembe 13:02

Yahu bir kere doğru bir şey söyleyin dediğinizi yapın sabah akşam fırıldağa döndürdünüz milleti HAA ey halkım sizde sızlanmayı bırakın ne ekmek o kadar köfte oturun yerinize reisin işine karışmayın siz bileceksiniz en iyisini o bilir o yapar siz sadece ne derse şükredin reisin işi başından aşkın sizlemi uğraşıp duracak ya utanın

milliyetçi

28 Ocak 2021 Perşembe 08:21

Ben bu Ülkeyi çözemedim arkadaş.Turizme gelince covid 19 yok ama cafe restoranda halı saha ya gelince covid var.

davut ahiesnaf

28 Ocak 2021 Perşembe 06:45

esnaf perişan yapılacak yardım yetersiz akp vitrin siyaseti yapıyor.suriyeli mültecilere bakmaları yanlış vebali üzerlerinde halk kabul etmiyor bunu.eski devlet hastane yerinide iki yıldır söz verip yapmadılar civardaki esnaf perişan.bu iktidarı allaha havale ediyoruz.

Esnafcık dı

27 Ocak 2021 Çarşamba 22:02

Dağdaki otellere giden ayılara covid bulaşmıyor biz ovadaki cafe resturanlara gidince covidli oluyoz. ALLAHINDA BİR HESAP GÜNÜ VARDIR...

Limon

27 Ocak 2021 Çarşamba 22:01

Abd her bir vatandaşına pandemi boyunca her ay 2500$ para ödedi. Ey amerika nolmuş yani. Ey amerika senin doların varsa bizim de Allah ımız var.Kabardım yine kendi kendime

İşte böyle birşey

27 Ocak 2021 Çarşamba 21:19

O nerde yazıyor

YABANCI

27 Ocak 2021 Çarşamba 17:14

VALA UMURUMDA DEĞİL. ister açılsın.ister açılmasın.KAHVAHANELERE ĞİTTİĞİM NADİRDİR.LOKANTALARADA ĞİTMEM MÜMKÜN OLDUĞU KADAR. alnımda keriz yazılmamıştır.ğiden buyrun önde ğitsin.

Cihan D

27 Ocak 2021 Çarşamba 15:41

Diyelim ki aylık 100.000 lira ciro yapan bir lokantanız vardı ve pandemiden dolayı müşterilerinizin yüzde 70ini kaybettiniz. cironuz 30 bin liraya düştü.Yıllık kaybınız 840 bin lira.Devletin size 2020 yılı için vereceği destek 25.200 lira oluyor.Yani koskoca 1 yıl için 1 aylık kaybınızın yarısını bile alamıyorsunuz. Matematik kasarak olayı karışık gösterince çok destek vermişler gibi görüneceklerini düşünmüşler. Yangına bir bardak su atmak gibi bir destek..

Sinan

27 Ocak 2021 Çarşamba 15:08

Çok şükür kahvehaneler açılacak.Teşekkürler...Soğukta dolmuş durağında beklemekten üşüttük hergün.Karşıdaki kahvehane açılınca otobüsü beklerken sıcak bir çay içmek nasip olacak.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR