25 Mayıs 2020 Pazartesi

ISPARTA
KORONAVİRÜSE YAKALANDI

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

LAVANTA TARLASINDA DÜŞÜRÜLEN ALTIN DOLU KUTUNUN SAHİBİNİ ARIYOR

LAVANTA TARLASINDA DÜŞÜRÜLEN ALTIN DOLU KUTUNUN SAHİBİNİ ARIYOR

Isparta

TÜRKİYE'nin lavanta bahçesi olarak anılan Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde, yaklaşık 1 ay önce Ziya Doğan'ın (71) lavanta bahçesine gelen bir ziyaretçi, içerisinde çeşitli ziynet eşyalarının bulunduğu kutuyu düşürdü. Kutuyu bulan ve 32 gündür sahibini arayan Ziya Doğan, "Sahibinin çıkacağı günü bekliyoruz. Tabii 'benim' diyen kişiye teferruatlı sorular soracağız" dedi.

Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde Ziya Doğan'ın tarlasının hemen yanında bulunan ve lavantadan yaptıkları ürünlerin satıldığı alışveriş noktasında geçen 17 Ağustos'ta içi çeşitli ziynet eşyaları ve altınla dolu kutu bulundu. Kutunun bir ziyaretçi tarafından düşürüldüğünü anlayan Ziya Doğan, o gün kutunun sahibini aradı ancak bulamadı. Durumu muhtarlığa da bildiren Ziya Doğan o günden bu yana kutunun sahibini arıyor. Üzerine, "17 Ağustos 2019 günü bu emanet bulunmuştur. Sahibi çıktığında verilecektir" yazılı not koyan Ziya Doğan, şu ana kadar kutunun sahibinin çıkmadığını söyledi.

'SAHİBİNİ ARIYORUZ'

Ziya Doğan, "Altın kutusunu alışveriş merkezimizde yeğenim buldu. Lavanta tarlalarını gezmeye gelen bir vatandaşın düşürdüğünü düşünüyoruz. Tarlamızın hemen yanında alışveriş merkezimiz var. Burada tarlayı gezdikten sonra, alışveriş yapan kişi altın kutusunu düşürmüş. Alışveriş sepetinin içinde gördük. Farkına varmadığını düşünüyoruz. Daha sonra muhtarlığa durumu bildirdik. Böyle bir şeyin kaybolduğunu söyledik. Şu an sahibini arıyoruz" dedi.

'SAHİBİNİN ÇIKACAĞI GÜNÜ BEKLİYORUZ'

Kutuda tam olarak neler bulunduğunu açıklamayan ve parasal değerini de hesaplamadığını aktaran Ziya Doğan, yalnızca bilezik, çeyrek altın ve kolye gibi ziynet eşyalarının yanı sıra bir de madalya olduğuna dikkati çekti. Ziya Doğan, "Sahibinin çıkacağı günü bekliyoruz. Tabii 'benim' diyen kişiye teferruatlı sorular soracağız. Esas sahibini bulmak istiyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

süleyman adıgüzel

21 Eylül 2019 Cumartesi 02:44

dünya dönüyorsa hala böyle güzel düeüdr helal haram bilenler sayesinde dönüyor...çalan çalana olduğumuz bu devirde helal olsun diyorum....bankamatikçi bacılar bakın helal haram nasıl oluyor öğrenin bi...iyiki evde oturup ayda 5 bin maaş alan o takma kirpikliler bulmamış bari...

Engin Altın Düzaltın

18 Eylül 2019 Çarşamba 00:25

Benim. Ankara beni bulsun.

Ispartali

17 Eylül 2019 Salı 20:53

Helal olsun amcacigim. Allah senden ve sen gibi dusunenden razi olsun... Allah sayinizi arttirsin.

fahrettin

17 Eylül 2019 Salı 17:58

verme çatır çatır ye

ramazan

17 Eylül 2019 Salı 15:41

Allah razı olsun dayı inşallah sahibi en kısa zamanda bulunur.

alim

17 Eylül 2019 Salı 14:45

işçilerindir büyük ihtimal sarılma şekline bakarsan ortada

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR