26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

KURTARMIYOR!

KURTARMIYOR!

Isparta

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kadir Dal, Isparta'da sıkışan imar nedeniyle arsa maliyetlerinin aşırı yükseldiğini söyledi.

300 bin TL'ye daire satılan yerde 150 bin TL arsa maliyeti olamaz

AK Parti Belediye Meclis Üyesi, inşaat sektörü temsilcisi Kadir Dal, Isparta'daki arsa maliyetlerinin yüksekliğinden yakındı. Bu durumun tüketiciye yüksek daire fiyatı olarak yansıdığını belirten Dal, "300 binTL'ye daire satılan bir kentte 150 bin TL arsa maliyeti olamaz" dedi.

            Isparta imarının tıkanık vaziyette olduğunu belirten Dal, bir yerin yoğunluklu olarakimara açılmasından ziyade eski yerleşimlerin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yenice, Keçeci, Gülcü, Emre gibi eski mahallelerdeki imar kilidinin açılmasını tavsiye eden Dal, "Isparta kaç senedir tıkandı. İmara açılması gereken yerler var. Mecbur açılmaısı lazım. 2 katlı arsayı 400 bin TL'ye satılıyor. 2 kat yapabiliyorsun. 250-300 bin TL'ye kadar bir daire arsa maliyeti çıkıyor. Yapımını üstüne koyarsanız tüketiciye kaça mal olacak.Deregümü ovasının imara açılması doğrudur. Ama Isparta'nın eski yapılarının olduğu yerleşim yerleri de imara açılmalıdır. Kat artışı sağlanmalıdır. Tek bölgede yayılma önemli değil" dedi.

            Gülistan'daki kentsel dönüşüm çalışmalarını da değerlendiren Dal, "Gülistan'da yan yollar acil bir şekilde büyütülmelidir. 50-60 metre büyük yollar düşünülmeli.Vücuttaki mevcut kana 5 kilo daha fazla kan pompalıyoruz. Bu vücut bunu kaldırmaz. Gülistan'da ve diğer imara açılan yerlerde yolları geniş düşünmek lazım" diye sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

AHMET ERSOY

29 Haziran 2016 Çarşamba 09:17

Eski yerleşimler değerlendirilsinki biz mütahitler 1e7 kaz****ım diyor.El insaf 7 kat çıkıyorsun 5i kar neyin hesabı bu.

işçi

29 Haziran 2016 Çarşamba 02:48

bu memlekette ev fiyatları ve kira fiyatları ANORMAL şekilde artıyor devletin bu konuya acilen el atması lazım.

MILLET

28 Haziran 2016 Salı 21:27

BEDAVAMI ISTIYORSUN ARSAYI! ZATEN BIRINCI KUSAK DEPREM BÖLGESI! AYRICA VATANDASIN MALINI HAKSIZ HUKUKSUZ KAMULASTIRAN BIR INSAN HEM BU DÜNYADA HEM AHIRETTE KURTULAMAZ BU HAKTAN! MILLETIN ÖZEL MÜLKÜNE SALDIRININ TACIZIN HER CESIDI ; AYNEN O KISININ BEDENINE TACIZ VE SALDIRIDIR! CÜNKÜ O ÖZEL MÜLKÜ O BEDENIYLE KAZANMAKTADIR! DEVLETLER MILLETIN MAL VE CAN GÜVENLIGININ TEMINATI OLMAK ZORUNDADIR!!! BUNUN AKSI ISE KENDI MILLETININ MAL VE CAN GÜVENLIGINI YAGMALAMAKTIR ALLAHMUHAFAZA DEGILMI!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR