11 Ağustos 2020 Salı

ISPARTA
UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

KURBANLIK FİYATLARI DÜŞTÜ

KURBANLIK FİYATLARI DÜŞTÜ

Isparta

Kurban Bayramı öncesi kurbanlık alamayanlar için Yazısöğüt Köyündeki Hayvan Pazarında kurbanlık satışları halâ devam ediyor. Pazarda 7 – 8 bin lira olan büyükbaş kurbanlık fiyatları 6 bin liraya kadar düştü.

 Bugün 12 Ağustos Pazartesi ve Kurban Bayramının ikinci günü. Ancak, Canlı Hayvan Pazarında satışlar henüz bitmiş değil. Pazarda satışların yarın da yani bayramın üçüncü günü ikindi vaktine kadar devam edeceği belirtildi.

KURBANLIĞINI HENÜZ ALMAMIŞ

OLANLAR HAYVAN PAZARINA KOŞUYOR

Hayvan Pazarı, Kurban Bayramının devam ettiği bugünlerde ucuz kurbanlıkların adresi oldu. Büyükbaş hayvanların 6 bin liraya kadar düştüğü hayvan pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışa sunulduğu Hayvan Pazarında hayvanların yüzde 70'i Kurban Bayramı öncesi alıcılarını buldu. Ancak, % 30’u halâ alıcı bekliyor.

KURBANLIKLAR UCUZLASIN

DİYE BEKLEYENLER DE VAR!

Kurban Bayramı öncesi işlerinin yoğunluğu nedeniyle kurban alamadığı için bayramda Hayvan Pazarına gelip kurbanlık hayvanını alan vatandaşların yanı sıra, Bayramda kurbanlıklar ucuzlasın da öyle alayım’ diye düşünüp kurbanlığını bayram öncesi almayan ve kurban bayramında hayvan pazarına gelen vatandaşlar da var.

VATANDAŞLAR

KIYASIYA PAZARLIK ETTİ

Kurban Bayramı olmasına rağmen Hayvan Pazarında kurbanlık satışını sürdüren besici Mustafa Yılmazer, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kurban almak isteyenleri buraya bekliyoruz. Çünkü burada hayvan fiyatları çok uygun. Ben 25 senedir kurbanlık satışıyla uğraşıyorum. Kasaplarda 50 TL olan et burada 25 - 30 TL arasında. Hayvanı ahırda beslemeyip doğal ortamda, yaylada beslediğim için eti çok güzel. Kurbanlık olarak getirdiğim hayvanların yüzde 85’ini sattım. Geriye kalan yüzde 15’lik bölümünü de inşallah Kurban Bayramı süresince satacağımı düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kasap

13 Ağustos 2019 Salı 18:43

Kurbandan önce düşük yapsanızda millet alsa 1 2 günü beklemeseniz elinizde kaldımı ucuzlatoyorsunuz

Tarkan Ç

12 Ağustos 2019 Pazartesi 22:39

Kasapta 50 burda 25-30 demiş, insanlar salak değil. Kurban Bayramını et rantına çevirdiler. Kurban paylaşmak ! tabi kimsenin işine gelmiyor. Elde kalan malları kasap kargas 25 TL den alacak ; hayvan satıcısını bu korku sardı. Daha da düşecek.

Harun

12 Ağustos 2019 Pazartesi 21:13

Yalan kurbanda daha pahali kasapta daha ucuz 5 binliralik düve 8 bine gitti ben diyanet ile kestirdim rahat ettim kasapta 45 lira kurbanda 60 lira .

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR